Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 09-06-08, 17:58
aris Ο χρήστης aris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-02-09 00:13
Αρχική Δημοσίευση από Guybrush Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ, μακάρι να ήμουν σπανός...
Έχεις κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα με εμένα?Ή απλά έχεις μέτρια τριχοφυία στο πρόσωπο?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-06-08, 23:35
Το avatar του χρήστη Guybrush
Guybrush Ο χρήστης Guybrush δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-17 20:24
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μια χαρά είμαι.
Αλλά θα με βόλευε τα μάλλα να μην έχω καθόλου (μα καθόλου!) τριχοφυία στο πρόσωπο...

Υ.Γ. Θπανόθ εννοούθα, όχι Ιθπανόθ...
__________________
In all this world, there is no heavier burden than a great potential!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-06-08, 23:43
aris Ο χρήστης aris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-02-09 00:13
Αρχική Δημοσίευση από Guybrush Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρά είμαι.
Αλλά θα με βόλευε τα μάλλα να μην έχω καθόλου (μα καθόλου!) τριχοφυία στο πρόσωπο...
Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι που το λέτε μιλάτε εκ του ασφαλούς.Ας αντιμετωπίζατε και εσείς το ίδιο πρόβλημα να σας έλεγα πως θα ανγχωνόσασταν.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-06-08, 14:35
Το avatar του χρήστη Guybrush
Guybrush Ο χρήστης Guybrush δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-17 20:24
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Άκου με που σε λέω!

Το ξύρισμα είναι μαρτύριο για 'μένα.
Ξυρίζομαι κάθε 4-5 μέρες, γιατί αλλιώς γίνομαι σαν πεδίο μάχης!


Γι' αυτό λέω μακάρι να μην είχα καθόλου τρίχες. Τι φοβάσαι, μη σε πουν ότι δεν είσαι αρκετά άντρας; Πού ζούμε;
__________________
In all this world, there is no heavier burden than a great potential!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-06-08, 15:28
tuk Ο χρήστης tuk δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-08-08 13:52
min anisiheis

kai go file paradeigma oso k an sou fainetai asteio trihes sti maschali hmoun peripoy 21x otan evgala opote m se apasholei katholou!!!
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 11-06-08, 15:57
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσπαθώ όλες αυτές τις μέρες να κατανοήσω το άγχος, λόγω του νεαρού της ηλικίας.
Όμως... σε λίγο λες θα είσαι 18, άρα θα ψηφίζεις, άρα θα θεωρείσαι αρκετά ώριμος να αποφασίζεις για το μέλλον της χώρας, άρα εξ' ίσου έτοιμος να ακούσεις την πικρή αλήθεια.
Πρώτον... καλά σου τα λένε όλοι, κάθε οργανισμός ωριμάζει με το δικό του τρόπο και σε αυτήν την ηλικία θα έπρεπε να έχεις διαβάσει και κανα δυο άρθρα σχετικά.
Δεύτερον - κι εδώ είναι η πικρή αλήθεια - μάθε πως ως άνδρες κρινόσαστε για πράγματα πολύ σοβαρότερα από τις τρίχες σας, ειδικά αυτές που έχετε (μάλλον καλύτερα ν' ασχολείστε μ' αυτές που κάνετε).
Ξεαγχώσου λιγάκι κι ασ' τη φύση να κάνει τη δουλειά της λοιπόν...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 11-06-08, 16:11
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μάλλον δυσκολεύεστε να μπείτε στο μυαλό ενός 18χρονου αν και οι περισσότεροι από εσάς περάσατε από αυτήν την φάση (εξαιρούνται οι κυρίες)
Όταν είσαι σε μια ηλικία που βομβαρδίζεσαι από τα πρότυπα που προβάλλουν ταινίες, περιοδικά κλπ, καθώς και όταν βλέπεις τις κοπέλες της ηλικίας σου να βγαίνουν και να προτιμούν 'άντρες' μεγαλύτερης ηλικίας, είναι φυσιλογικό να έχεις τέτοια άγχη και φοβίες..
Απλά συνηδειτοποιείς ότι όλα έρχονται στην ώρα του, και όταν έρθει η ώρα αυτή, ξεχνάς και τις ανησυχίες, ξεχνάς και τις φοβίες και όλα.
Το βασικό είναι ότι δεν έχεις οργανικό πρόβλημα, απλά χρειάζεται λίγο υπομονή και διοχέτευση του προσωρινού αυτού άγχους σε άλλα θέματα.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-06-08, 16:34
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι κυρίες απλώς επιθυμούσαν να τονίσουν πως έχετε άλλες καλύτερες αξίες από... τις τρίχες σας!
Κι ανάλογες ανησυχίες έχει και το άλλο φύλο σ' αυτήν την ηλικία.
Όταν καταλαβαίνει κανείς πόσο άσκοπα κατανάλωσε την ωραία αυτή εποχή με άγχη για ανούσια πράγματα, τότε νιώθει ...κάπως.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-06-08, 16:46
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Aυτό που "βλέπω", είναι ότι υπάρχει έντονο άγχος σε σχέση με το θέμα που απασχολεί καθώς και ότι αυτή η "μεταφορά εμπειρίας", απ' τους ...εκπροσώπους του ιδίου φύλου, δεν αρκεί για να καταλαγιάσει και να καθησυχάσει...

Για τους λόγους αυτούς, η γνώμη μου είναι να επισκεφθείς κάποιο γιατρό, έτσι ώστε να σου δώσει περισσότερο πειστικές απαντήσεις...Αν πάλι έχει αποκλειστεί (από γιατρό) παθολογικό αίτιο, τότε μάλλον καλό θα ήταν να συζητήσεις σχετικά με κάποιον άλλο ειδικό επιστήμονα, αναφορικά με το άγχος/ ανησυχία που έχεις...
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-06-08, 18:55
aris Ο χρήστης aris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-02-09 00:13
Αρχική Δημοσίευση από tuk Εμφάνιση μηνυμάτων
kai go file paradeigma oso k an sou fainetai asteio trihes sti maschali hmoun peripoy 21x otan evgala opote m se apasholei katholou!!!
Εγώ στο υπόλοιπο σώμα έχω κανονική τριχοφυία.Στα πόδια μάλιστα αρκετή και γενικότερα στο σώμα στις μασχάλες κλπ μόνο στο πρόσωπο έχω το πρόβλημα.
Αρχική Δημοσίευση από Naias Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό που "βλέπω", είναι ότι υπάρχει έντονο άγχος σε σχέση με το θέμα που απασχολεί καθώς και ότι αυτή η "μεταφορά εμπειρίας", απ' τους ...εκπροσώπους του ιδίου φύλου, δεν αρκεί για να καταλαγιάσει και να καθησυχάσει...

Για τους λόγους αυτούς, η γνώμη μου είναι να επισκεφθείς κάποιο γιατρό, έτσι ώστε να σου δώσει περισσότερο πειστικές απαντήσεις...Αν πάλι έχει αποκλειστεί (από γιατρό) παθολογικό αίτιο, τότε μάλλον καλό θα ήταν να συζητήσεις σχετικά με κάποιον άλλο ειδικό επιστήμονα, αναφορικά με το άγχος/ ανησυχία που έχεις...
Η αλήθεια είναι πως νιώθω λίγο χάλια τις τελευταίες μέρες.Έχει σχέση σε ένα βαθμό με αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω για τα κορίτσια που προτιμούν αυτούς που μοιάζουν ή είναι μεγαλύτεροι αλλά δεν είναι μόνο αυτό.Δε νιώθω καλά με τον εαυτό μου γιατί όταν πηγαίνω(πλέον στις απολυτήριες εξετάσεις) στο σχολείο και βλέπω τα άλλα παιδιά με κανονικά γένια(όσα αφήνουν) ή τους 2 μου ξαδέρφους μου,τους φίλους μου νιώθω άσχημα.Το πρόσωπό μου το νιώθω παιδικό και όταν δεν ξυρίζομαι στο πρόσωπό μου υπάρχουν ελάχιστες τρίχες και φαίνομαι γελοίος.Σκέφτομαι ειλικρινά να επισκεφτώ κάποιο γιατρό.Τι ειδικότητα?Παθολόγο?
Σας ευχαριστώ όλους που λέτε δε πειράζει,έχε υπομονή,δεν είναι οι τρίχες ένδειξη ανδρισμού(το πιστεύω αυτό) αλλά εγώ θέλω οπωσδήποτε να βγάλω γένια.Αν δε βγάλω κανονικά γένια μέσα στα επόμενα 2 χρόνια ειλικρινά δε ξέρω..Δεν είμαι ανώριμος που νιώθω άγχος για κάτι τέτοιο αλλά τουλάχιστον οι άντρες προσπαθήστε να με καταλάβετε..
Αν υπήρχε πάντως κάποιο φάρμακο για να αναπτυχθεί η τριχοφυία στο πρόσωπό μου θα το έπαιρνα σίγουρα στα επόμενα 2 χρόνια αν δεν έβγαζα.
Ουφ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris : 11-06-08 στις 19:03
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-06-08, 19:09
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Tο άγχος δεν σημαίνει ότι είναι δείγμα ανωριμότητας... Όλοι μας, λίγο-πολύ μπορεί να έχουμε άγχος για κάτι, ασχέτου ηλικίας...!

Σε σχέση με την ειδικότητα του γιατρού νομίζω παθολόγο ή ανδρολόγο (Βοηθήστε οι...του ανδρικού φύλου εδώ!)

Μιλάς στην οικογένειά σου γι΄αυτό ή με κάποιο πρόσωπο (ενήλικα) που εμπιστεύεσαι από το ευρύτερο περιβάλλον σου; Ενδεχομένως να μπορεί να σε βοηθήσει...
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-09-08, 15:33
VASILEIOSR19 Ο χρήστης VASILEIOSR19 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-08 15:35
ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΜΗΝΕΣ... Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΙΑ... ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ 22 ΧΡ. ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΡΑΙΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΞΥΡΙΖΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ... Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΓΕΝΙΑ... Κ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ?
ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ...? ΟΛΟ ΤΟ ΑΝΑΒΑΛΛΩ... ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-09-08, 16:21
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 10:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το χοντρενεται...Αν θελει μουσατο ..ας προσεχε!
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-09-08, 18:59
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ναι να της πεις οτι δεν μπορεις ακομα

19 εισαι η 22;;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 15-09-08, 20:43
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ωραία σχέση με βάθος και περιεχόμενο, που βασίζεται σε αληθινά συναισθήματα... ήτοι τρίχες!
Μήπως να το ξανασκεφτείς? Γιατί λίγο το κόβω σαν πιο σημαντικό πρόβλημα από το θέμα ότι δε μπορείς να αφήσεις μούσι.
Όποιος/α θέλει έναν άνθρωπο (κι αυτό πάει ανεξαρτήτως φύλου) τον αποδέχεται ως έχει και όλοι μας κάτι έχουμε ή δεν έχουμε.
Αν εσένα δε σου είναι πρόβλημα αυτό καθ' εαυτό, μην αφήσεις ΚΑΝΕΝΑΝ και ΚΑΜΜΙΑ να σου το κάνει ως τέτοιο.
Έτσι... μια γνώμη γενικότερα... εντελώς φιλικά...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:01.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.