Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #271  
Παλιά 02-10-11, 08:34
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερααααααα σε ολα τα καλα παιδια και εγω αρκετα τυχερη ομολογω παροτι μαλλον εχει ξεκινησει απο τις αρχες του 2010 ολη η ιστορια και δεν ειχα παρει χαμπαρι τυχαια βρεθηκε και σε εμενα απο μια λοιμωξη αναπνευστικου και ανεβασμενα λευκα που δεν επεφταν ομως η κακη ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο παιδια το εννοω πρεπει να την αποβαλλουμε σκεφτειτε οτι σε εμενα εκδηλωθηκε μετα απο 4 μηνες παραμονη του μπαμπα μου στο νοσοκομειο που φυσικα πεθανε τον γεναρη του 2010 και στις εξι ημερες πανω πεθαινει και ο πατερας του αντρα μου οποτε απο νοσοκομεια κηδειες μνημοσυνα και αφθονο τσιγαρο καφε και στεναχωρια τον καταφερα τον τζακ και του αλλαξα τα φωτα καιρος λοιπον τωρα που το ξερουμε να ειμαστε χαρουμενοι χαλαροι και αισιοδοξοι φιλια σε ολουςςςςςςςςς
μονο χαρες να εχουμε τιποτα αλλο
Απάντηση με παράθεση
  #272  
Παλιά 02-10-11, 08:36
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
το εχεις ψαξει jimgo για ο ποσοστο αναπηριας ;
Απάντηση με παράθεση
  #273  
Παλιά 02-10-11, 12:22
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
Αρχική Δημοσίευση από margok Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχεις ψαξει jimgo για ο ποσοστο αναπηριας ;
αν διαβασετε ποιο επανω θα δειτε οτι εχω βγαλει ποσοστο αναπηριας 67% και ανω , και περιγραφω τον τροπο πως γινετε ............................
Απάντηση με παράθεση
  #274  
Παλιά 02-10-11, 12:25
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
λοιπον εγω θα πω για εμενα που ειμαι ασφαλισμενος στο ικα για το τεβε δεν ξερω , εγω δουλευω ετσι , λοιπον καταρχην χρειαζεστε μια ιατρικη γνωματευση απο ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ με αυτο το χαρτι πατε στην νομαρχεια που ανηκει η περιοχη που μενετε στης υγειονομικες υπηρεσιες , εκει καταθετετε την ιατρικη γνωματευση και παιρνετε ημερομηνια για το ποτε θα περασετε επιτροπη , εγω οταν περασα επιτροπη δεν μου ζητησαν τιποτε αλλα χαρτια απλα ειδαν την ιατρικη γνωματευση που ειχα καταθεση μαζι με την ταυτοτητα, μετα το πολυ σε 1 εβδομαδα παιρνετε την αποφαση , παμε λοιπον παρακατω , μιλαω παντα για την ιδιοπαθη θρομβοκυταρωση ετσι ? εγω εχω βγαλει λοιπον 67 και ανω ποσοστο αναπηριας , με το χαρτι που μου εχουν δωσει εχω δωρεαν μετακινησει στα μεσα μαζικης μεταφορας αφορολογητο στην εφορια αν θυμαμαι καλα 2000 ευρω ( δεν το θυμαμαι καλα το ποσο ακριβως ) , δεν πληρωνω εισιτηριο στο νοσοκομειο που με παρακαλουθει η γιατρος μου απλα καθε φορα που παω τους δινω και μια φωτοτυπια της αποφασης της νομαρχιας , και αλλα πολλα που θελουν ψαξιμο ...................... λοιπον για το επιδομα τωρα , το επιδομα το παιρνουν μονο αυτοι που δεν εχουν ασφαλιστικες εισφορες δηλαδη δεν δουλευουν , το επιδομα αν θυμαμαι καλα ειναι κοντα στα 500 ευρω ............... αυτα εχω ψαξει εγω και σας τα γραφω ελπιζω να βοηθησα , μιλαω παντα για εμενα που δουλευω και εχω ΙΚΑ
Απάντηση με παράθεση
  #275  
Παλιά 02-10-11, 19:23
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλα τα λες και εννοειται οτι επραξες σωστα για το ποσοστο απλα η διαδικασια εχει αλλαξει πλεον οποιος θελει παει στα κεπα με παραπεμπτικο γιατρου του η πληρωνει 46 Ε αν δεν εχει ικα και περναει απο την ενιαια επιτροπη πλεον αυτα γινονται απο 1/9/2011 οσο για το ποσοστο jimgo πες μου αν θες σε παρακαλω αν θυμασαι τι λεει η γνωματευση απο το νοσοκομειο γραφει ιδιοπαθθη θρομβοκυτταρωση η το αναφερει διαφορετικα σε ρωταω γιατι και εγω εχω ικα εως και τωρα που μιλαμε και πληρω τις προυποθεσεις για την αναπηρικη συνταξη επιδομα ειναι μονο αν δεν εχεις ασφαλιστικες εισφορες,τα εψαξα αρκετα και θα καταθεσω τα χαρτια μου οχι για κανεναν αλλο λογο απλα γιατι εκει που δουλευω επειδη εξυπηρετω κοσμο καθημερινα και πρηζονται τα συκωτια μου και σκαω χαλαει και η ψυχολογια μου και εχω προβλημα ηθελα και εγω να παρω το ποσοστο πρωτα αλλα μου ειπαν οτι αφου θα καταθεσω χαρτια για την συνταξη θα με καλεσουν απο το κεπα σε ενα με δυο μηνες μετα την καταθεση της αιτησης
Απάντηση με παράθεση
  #276  
Παλιά 02-10-11, 19:39
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
εννοειται εργαζομαι με οχταμηνη συμβαση και ληγει τον νοεμβριο αλλα θα παραιτηθω γιατι μου εχει δημιουργησει τεραστιο προβλημα στην ψυχολογια εχει αφανταστη πιεση και μεχρι το μεσημερι 4 κοπελες εξυπηρετουμαι το λιγοτερο 1000 ατομα σκεψου οτι με πηραν σηκωτη απο την δουλεια και ετσι εμαθα και για το προβλημα μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ηξερα τιποτα και εκδηλωνοταν και φανηκε απο την πιεση την πολλη και την κακη ψυχολογια και εφτασαν τα αιμοπεταλια στον θεο ετσι θα παραιτηθω και θα καταθεσω τα χαρτια αφου πληρω τις προυποθεσεις.ελπιζω φυσικα να μην υπαρχει προβλημα με το ποσοστο αλλα αφου το πηρες εσυ δεν νομιζω να εχω προβλημα α και κατι αλλο σου γραφει η αποφαση απλα >67 η σου προσδιοριζει ακριβως καποιο ποσοστο σορρυ που σε ρωταω αλλα παιζει ρολο στο ποσο της συνταξης μου ειπαν οτι αν εχω απο 67 εως και 79 θα παρω το 75 τοις εκατο. jimgo με ειχες ρωτησει αν εχω facebook σορρυ δεν το ειχα δει εχω σου στελνω σε μυνημα πως θα με βρεις και σε εσενα μαρακι σου στελνω αν εχεις facebook να με βρεις
Απάντηση με παράθεση
  #277  
Παλιά 03-10-11, 00:39
ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ Ο χρήστης ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-10-11 23:27
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ένα "γεια" μπηκα να πω.. ετσι... για να μη ξεχνιόμαστε κιόλας.. ! καλο χειμώνα, καλες "αντεξιές" να εχουμε..
Σας φιλώ στο μέτωπο, όλους!
Απάντηση με παράθεση
  #278  
Παλιά 03-10-11, 08:06
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ, ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ..!!! Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΕ ΙΔΙΟΠΑΘΗ ΘΡΟΜΒΟΚΥΤΤΑΡΩΣΗ (ΟΜΟΖΥΓΩΤΙΚΗ), ΜΕ ΑΝΑΣΤΡΟΦΟ ΤΥΠΟ Κ 2-3 ΑΛΛΑ ΡΕΥΜΑΤΙΚΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ'ΧΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ, ΤΗΝ ΕΚΟΨΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΟΣΟΣΤΟ 50% ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΜΟ.. ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ... ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΙΩΣΕΙΣ 'Η ΦΟΡΟΑΠΑΛΛΑΓΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑ 'Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΕΧΟΥΝ ΣΦΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ.. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #279  
Παλιά 03-10-11, 14:13
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα καλο μηνα μαρακι αυτο αποκλειεται γιατι τις εβγαλαν μονο αυτο το ποσοστο εχω ρωτησει και εγω ψαξει πολυ ειμαστε πανω απο 67 τοις εκατο η φιλη σου ειχε καταθεσει χαρτια για συνταξη η για το ποσοστο απλα
Απάντηση με παράθεση
  #280  
Παλιά 03-10-11, 23:04
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΕ ΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ...
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #281  
Παλιά 07-10-11, 12:06
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα παιδια!!!..πως πανε τα κεφια σημερα??? πολλα φιλια σε ολους.....
Απάντηση με παράθεση
  #282  
Παλιά 08-10-11, 20:17
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΠΕΤΤΥ!! ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΨΙΛΟΣΚΟΡΠΙΣΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.. ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΠΩΣ ΠΑΣ?? ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ?? ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #283  
Παλιά 09-10-11, 11:21
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
καλημερες
Απάντηση με παράθεση
  #284  
Παλιά 10-10-11, 07:54
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #285  
Παλιά 10-10-11, 22:10
panini Ο χρήστης panini δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-01-14 23:37
Απορίες

Καλησπέρα στην παρέα.
Προσγειώθηκα στο forum σας αναζητώντας πληροφορίες για το συγκεκριμένο θέμα της Θρομβοκυττάρωσης. Πρόκειται για την μητέρα μου ηλικίας 71 ετών. Μόλις πριν λίγες ημέρες εντοπίστηκε σε εξετάσεις αίματος πολύ μεγάλος αριθμός αιμοπεταλίων (500.000). Δύο μέρες μετά ανέβηκε στις 600.00. Κάποιος αιματολόγος διέγνωσε με μια απλή εξέταση στο μικροσκόπιο ότι πρόκειται για νεοπλασματική θρομβοκυττάρωση. Είμαι άσχετος με το θέμα και επειδή η ημιμάθεια είναι χειρότερη απο την αμάθεια και προκαλεί και το ανάλογο πανικό θα ήθελα τις συμβουλές σας.
Οχι τις ιατρικές αλλά απο την εμπειρία σας. Τι έχουμε να περιμένουμε? Είναι δυνατόν απο μια απλή μικροσκοπική εξέταση να βγεί τέτοια διάγνωση? Οπως καταλαβαίνεται παρόλο που έχω χιλιάδες απορίες δεν θέλω να σας κουράσω άλλο περιμένοντας κάποια βοήθεια.
Θα ήθελα επίσης να μου συστήσετε κάποιο γιατρό (με PM ) στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό για το συγκεκριμένο θέμα.

Σας ευχαριστώ όλους και όλες προκαταβολικά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:52.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.