Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Χαλαρή κουβεντούλα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Δημοσκόπηση: Κάνετε ηλεκτρονικές αγορές;
Επιλογές Δημοσκόπησης
Κάνετε ηλεκτρονικές αγορές;

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 05-02-09, 12:01
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρκετές αλλά σε συγκεκριμένα πράγματα...
Η διαφορά στις τιμές είναι εξωφρενική, η ασφάλεια αν γνωρίζεις 5 πράγματα είναι δεδομένη, οπότε γιατί όχι;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Diamond για αυτό το μήνυμα:
Archmage (26-03-09)
  #17  
Παλιά 10-02-09, 16:02
hilander Ο χρήστης hilander δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-06-19 17:25
Φύλο: Άντρας
Το πράγμα έχει παραγίνει στην Ελλάδα. Μπλούζα των AC/DC (πήρα και εισιτήριο για τη συναυλία και είμαι ευτυχισμένος!!!) πού εδώ κάνει 36€, την πήρα από USA με 22€ (τελική τιμή). Τα παραδείγματα είναι πολλά, πάρα πολλά! Βιβλία από το πιο γνωστό βιβλιοπωλείο της Στουρνάρα με 120€ (paperback) στο Amazon τα έβρισκα με 60€ (και hardcover). Αγοράζω όσο περισσότερο μπορώ μέσω Internet εδώ και 10 ακριβώς χρόνια (είτε με VISA είτε μέσω Paypal) και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Σε μία μόνο περίπτωση χρεώθηκα χωρίς να παραλάβω τίποτε και αφού ενημέρωσα την τράπεζα, έγινε αμέσως πίστωση στην κάρτα μου. Ακόμα κι αν γίνει λάθος στην παραγγελία (μιλάμε για καταστήματα στην Ευρώπη ή Αμερική αλλά ακόμα και Κίνα), αν τους ενημερώσεις σου στέλνουν ξανά τη σωστή παραγγελία και ΑΝ θέλεις, τους στέλνεις πίσω τη λάθος (μου έχει συμβεί 3 φορές). Όσο για την ασφάλεια των στοιχείων της κάρτας σου, νομίζω ότι είναι όσο πιο ασφαλή γίνεται, χωρίς βέβαια να αποκλείονται και διαρροές. Γενικά, όπου μπορώ δίνω τα στοιχεία της κάρτας, χωρίς να αποθηκεύονται στον server του καταστήματος.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-03-09, 21:14
marialena89 Ο χρήστης marialena89 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-09 21:54
προσωπικά μου αρέσουν τα μαγαζιά, περνάς και την ώρα σου χαζεύοντας

όμως στο ίντερνετ βρίσκω πράγματα που δεν υπάρχουν στα καταστήματα

μου αρέσουν οι ηλεκτρονικές αγορές γιατί μπορώ να βρω προσφορές αλλά και μεταχειρισμένα, συλλεκτικά κλπ (πχ. ρίξτε τα ματιά στο emarket.gr και θα καταλάβετε γιατί κολλάω στην οθόνη τα βράδια :-)

Πρόσφατα επεκτάθηκα και αγόρασα και ρούχα μέσω ίντερνετ αν και είχα μια αγωνία αν θα είναι οκ αλλά τελικά, αν γνωρίζεις τις διαστάσεις σου, είναι όλα οκ.

από θέμα ασφάλειας, είχα ακούσει ότι καλύτερο να χρησιμοποιείς πιστωτική από χρεωστική γιατί σε προστατεύουν καλύτερα (με βάση τους όρους που υπογράφεις), αυτό ισχύει;

επίσης μου αρέσουν τα καταστήματα που προσφέρουν αντικαταβολή, πληρωμή μέσω paypal και φυσικά όσα έχουν ελληνική εξυπηρέτηση πελατών γιατί με κάνουν και αισθάνομαι άνετα, σαν να πηγαίνω σε κατάστημα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-03-09, 00:34
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρκετές αλλά σε συγκεκριμένα πράγματα...
Η διαφορά στις τιμές είναι εξωφρενική, η ασφάλεια αν γνωρίζεις 5 πράγματα είναι δεδομένη, οπότε γιατί όχι;
Εδώ συμφωνώ.
Επίσης μερικές αγορές είναι αδύνατον εκ των πραγμάτων να γίνουν διαφορετικά, ειδικά σε ό,τι αφορά προϊόντα από το εξωτερικό (ναι, μη ρωτήσετε, πάλι σε βιβλία αναφέρομαι ).
Όσο για τη βόλτα στα μαγαζιά, πάνε χρόνια που το 'χω ξεπεράσει αυτό το στάδιο, θα 'λεγα μάλιστα πως το απεχθάνομαι κιόλας. Ίσως κανα δυο φορές το χρόνο λίγο window shopping κι αυτό σε μεγάλα κέφια!
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:39.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.