Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #196  
Παλιά 24-07-11, 20:45
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
Λοιπον παιδια λιγα λογια για την νοσο μας ............... για καποιο λογο ανεξήγητο μεχρι τωρα εχει τρελλαθει ο μυελος τον οστων και παραγει παραπανω του κανονικου αιμοπεταλια με αποτελεσμα για αυτον τον λογο να κινδυνευουμε απο θρομβωσης αν δεν παιρνουμε τα φαρμακα μας αν τα παιρνουμε δεν εχουμε κανενα λογο να φοβομαστε τιποτα αυτα ηταν τα λογια του γιατρου που με παρακαλουθει απο το 2009 , οπως εχω πει και παραπανω και παντα με μορφη χιουμορ για τα κονε που εχω με τον καλο θεουλη , μην μασατε και καντε την ζωη σας χωρις κανενα προβλημα εγω τουλαχιστον αυτο κανω, παιρνω την μηχανη μου και κανω τσαρκες και ταξιδια και δεν μασαω τιποτα , ΕΛΕΟΣ υπαρχουν και χειροτερα προβληματα υγειας τα οποια μακαρι να μην υπηρχαν , τωρα σχετικα με τα φαρμακα ο καθενας εχει και διαφορετικες παρενεργιες και αλλος δεν εχει καμια μακαρι να μην το ειχαμε αυτο που εχουμε και θα ηταν ολα καλα ,
εγω απο προσωπικη εμπειρια με το προβλημα αυτο που εχουμε οταν καταλαβα οτι αρχιζε να με παιρνει απο κατω το εριξα εξω παιδια και ετσι καταλαβα οτι δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο την ζωη και το εαυτο μου ....................... συγνωμη ας σας κουρασα αλλα εγω προσωπικα αυτα νοιωθω και αυτα σας εγραψα ......................
Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 25-07-11, 09:37
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
σας παραθετω ενα mail που ελαβα...απο την λιτσα βεβαια..

"λυπάμαι πολύ μπέτι για σένα, λυπάμαι δεν θα σε ξαναμιλήσω άλλο, εγώ σου είπα όλη την αλήθεια όσο πικρή και αν είναι, δεν είναι παραφιλολογία, όπως λένε ο ξένιος και η ελενη, ντροπή τους τίποτα αλλο, αλλά ντροπή και σε σένα δεν πρόκειται να σε ξαναμιλήσω λυπάμαι είσαι πολύ μεγαλη γαιδούρα, λυπάμαι,"


λιτσα κοριτσι μου,εχω τα δικα μου προβληματα..δεν μου χρειαζεσαι και συ...
απ οτι καταλαβα το μοναδικο σου προβλημα δεν ειναι η θρομβοκυτταρωση...για ψαξου λιγο..
ας την μαζεψει καποιος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη betty11 : 25-07-11 στις 09:39
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 27-07-11, 22:35
ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ Ο χρήστης ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-10-11 23:27
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από LITSA Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας παιδιά τι κανετε, πως τα πάτε με την ζέστη, κανουμε κανενα μπανακι, σας λέω με σιγουριά οτι τα μόνα καλά χάπια για την ιδιοπαθή θρομβοκυτάρωση είναι μόνο τα σαλοσπίρ και ιδροξιουρία, τίποτα αλλο, οσο και διαφορετική να είναι η περίπτωσηστον καθένα, τα χάπια είναι αυτά, όλα τα άλλα προκαλούν παρενέργειες, όχι οτι αυτά δεν προκαλούν, αλλά προς το παρόν είναι τα καλύτερα σε όλη την Ευρώπη για όλους που έχουμε αυτή την αρρώστια, τα λέμε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ να μην το <<παιζουμε>>γιατροι. Το καλύτερα είναι πολυ υποκειμενικο.οργανισμος με οργανισμο, διαφερουν.Είναι προτιμότερο, να μη γραφεται τόσο "απολυτα" μηνυματα, όντας -ας μου επιτραπει η εκφραση-ανιδεοι.Πασχουμε απο την ασθενεια,αλλα αυτό δε μας κάνει αυτόματα και γιατρους.Υπαρχουν άτομα που ισως να μαθανε προσφατα για την παθηση τους και ψάψνοντας να ενημερωθουν,να διαβάσουν και να πανικοβληθουν.Είναι κριμα λοιπόν να φέρουμε αδικως,ταραχη!Σχετικα με την υδρεα,εγω ξεκίνησα με αυτην και το μόνο που εκανε στο δικο μου οργανισμο ηταν να μου ριχνει τον αιματοκριτη,τα λευκα κλπ.το υδρεα λειτουργει <<<λευχαιμικα>>>.υπάρχουν άλλα φαρμακα(οπως πχ ξαγκριντ) που ετσιαζουν Μονο στα αιμοπεταλια.ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ!ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!ΔΕΝ αλλαζει τιποτ'αλλο,παρα μόνο ο αριθμος των αιμοπεταλιων!Η διατροφη δεν παιζει κανενα ρολο(απ οσο μου εχουν πει οι περισσοτεροι γιατροι!).Να είστε όλοι γεροι,τυχεροί,ξεχωριστοί και αισιόδοξοι!
Σας χαιρετω,
Ελένη.
Απάντηση με παράθεση
  #199  
Παλιά 27-07-11, 22:37
ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ Ο χρήστης ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-10-11 23:27
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
[QUOTE=ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ;490286]ΚΑΛΥΤΕΡΑ να μην το <<παιζουμε>>γιατροι. Το καλύτερα είναι πολυ υποκειμενικο.οργανισμος με οργανισμο, διαφερουν.Είναι προτιμότερο, να μη γραφεται τόσο "απολυτα" μηνυματα, όντας -ας μου επιτραπει η εκφραση-ανιδεοι.Πασχουμε απο την ασθενεια,αλλα αυτό δε μας κάνει αυτόματα και γιατρους.Υπαρχουν άτομα που ισως να μαθανε προσφατα για την παθηση τους και ψάψνοντας να ενημερωθουν,να διαβάσουν και να πανικοβληθουν.Είναι κριμα λοιπόν να φέρουμε αδικως,ταραχη!Σχετικα με την υδρεα,εγω ξεκίνησα με αυτην και το μόνο που εκανε στο δικο μου οργανισμο ηταν να μου ριχνει τον αιματοκριτη,τα λευκα κλπ.το υδρεα λειτουργει <<<λευχαιμικα>>>.υπάρχουν άλλα φαρμακα(οπως πχ ξαγκριντ) που ετσιαζουν Μονο στα αιμοπεταλια.ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ!ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!ΔΕΝ αλλαζει τιποτ'αλλο,παρα μόνο ο αριθμος των αιμοπεταλιων!Η διατροφη δεν παιζει κανενα ρολο(απ οσο μου εχουν πει οι περισσοτεροι γιατροι!).Να είστε όλοι γεροι,τυχεροί,ξεχωριστοί και αισιόδοξοι!
Σας χαιρετω,
Ελένη.
Απάντηση με παράθεση
  #200  
Παλιά 29-07-11, 12:52
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα σε ολους τι κανετε εγω σιγα σιγα συμβιβαζομαι με την ιδεα και τις τελευταιες ημερες ειμαι λιγο εως πολυ χαλαρη οι εξετασεις εδειξαν 627.000 αιμοπεταλια και πινω προσ το παρον μονο σαλοσπιρ μου ειπε η γιατρος οχι ακομα το XAGRID ΚΑΙ ΜΥΕΛΟΓΡΑΜΜΑ και τα αλλα απο σεπτεμβριο ελπιζω ολα να πανε καλα και να ηρεμησουν και τα αιμοπεταλια μας φιλια σε ολους φευγω για τριημερα και εκει που παω δεν εχω ιντερνετ για αυτο χανομαι φιλια σε ολους και αν καποιος ξερει να μου πει για το επιδομα της προνοιας ας με ενημερωσει ετσι μου ειπαν αλλα δεν ξερω αν ισχυει το εχετε ψαξει;;; filia se olous
Απάντηση με παράθεση
  #201  
Παλιά 31-07-11, 23:43
ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ Ο χρήστης ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-10-11 23:27
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλά κάνεις και συμβιβάζεσαι,δε γίνεται αλλιώς!
Άλλωστε δεν πονάει !!
Μη ξεχνάμε επίσης ότι η επιστήμη προχωρά και σίγουρα στο μέλλον θα υπάρχει καποια μόνιμη και <<εύκολη>> λύση!
Για όσους δεν έχουν ενημερωθεί,υπάρχει και η εξέταση JACK2,με την οποία ελεγχουν κατα κάποιο τρόπο αν εχει μεταλαχθεί καποιο γονιδιο,οποτε στη συνέχεια εστιαζουν σαυτο και στην καταπολέμηση του!(Μη δέσετε τίποτα κόμπο,είμαι συμπάσχοντας και ερασιτεχνιδα!Πάντα να κανετε και τη δικη σας ερευνα!)
Οσο για το επίδομα,δεν έχω ιδέα!Εάν μάθω κάτι,φυσικα και θα σας πω!!Αυτά δεν είναι να τα κρατάμε μυστικά :P !
Καλη Συνέχεια Καλοκαιριου!
Υγεία σε ΌΛΟΥΣ!!!
Ελένη
Απάντηση με παράθεση
  #202  
Παλιά 01-08-11, 13:04
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Γεια σας παιδια!! Καλο μηνα να'χουμε!!
Απάντηση με παράθεση
  #203  
Παλιά 01-08-11, 13:29
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα σε ολους...καλη εβδομαδα και καλο μηνα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #204  
Παλιά 01-08-11, 15:44
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
KALO MHNA SE OLOUS ME YGEIA PANW AP OLA
Απάντηση με παράθεση
  #205  
Παλιά 01-08-11, 18:57
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Ειδες Margok που αγχωνοσουνα αδικα.. Τα πηρες κι εσυ τα "σχετικα" σου κ ολα ok !! Εχουν δικιο τα παιδια, καλο ειναι να μη συμβαινουν καποια πραγματα. Δυστυχως ομως δεν ειναι στο χερι κανενος μας, οποτε πρεπει να αποδεχομαστε κ να συμβιβαζομαστε στα νεα δεδομενα γιατι η καθε μερα ειναι δωρο Θεου κ ειναι κριμα να σπαταλιεται ασκοπα!! Μηπως να ψαχναμε λιγο το θεμα του επιδοματος γιατι κι εγω το εχω ακουσει αλλα δεν εχω ψαξει για λεπτομερειες. Οποιος εχει κανενα γνωστο σε αρμοδια υπηρεσια ας ρωτησει βρε παιδια να μαθουμε πιο σιγουρες πληροφοριες.
Απάντηση με παράθεση
  #206  
Παλιά 01-08-11, 21:40
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
τι επιδομα ειναι αυτο? για πιο λογο υπαρχει επιδομα για την ασθενεια μας?εδω δεν δινουν εκει που πρεπει.....
Απάντηση με παράθεση
  #207  
Παλιά 01-08-11, 22:18
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλησπερα σε ολους εψαξα στον οδηγο αναπηριας και βρηκα οτι αναφερει πανω απο 67 τοις εκατο αναπηρια για το προβλημα μας τωρα οσο για αυτους που ειναι να το παρουν πιστεψε με το παιρνουν ενω υπαρχουν και αλλοι που δεν δικαιουνται και κοροιδευουν με πλαγιους τροπους αν το δικαιουμαστε γιατι να μην το παρουμε θα το ψαξω φυσικα καλα
Απάντηση με παράθεση
  #208  
Παλιά 02-08-11, 08:02
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Καλημερα.Κι εγω Μπεττυ μου απορησα οταν το πρωτοακουσα αλλα για να'ναι ετσι κατι παραπανω θα ξερουν. Δεν ειμαι σιγουρη γιατι το δικαιουμαστε εμεις, ειμαι ομως σιγουρη οτι δινουν επιδοματα συνηθως εκει που δεν πρεπει κι εκει που πρεπει τους βγαζουν το λαδι κ αν... Margok πρεπει να βρουμε λεπτομερειες για τα δικαιολογητικα που χρειαζονται κτλ. Αν μαθεις κατι πεστο μας.
Απάντηση με παράθεση
  #209  
Παλιά 02-08-11, 09:40
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα παιδια....μου φαινεται περιεργο το επιδομα..γιατι για την εξεταση του jack2 μονο..πληρωσα 240e και το ταμειο μου..τεβε...δεν με καλυψε σε τιποτα...
Απάντηση με παράθεση
  #210  
Παλιά 02-08-11, 10:06
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Γιατι κοπελα μου, τι καλυπτει πια το ΤΕΒΕ ετσι οπως τα'χουν κανει κ θα καλυπτε κι αυτο....???? Πριν 6 χρονια που εκανα το μυελογραμμα ειχα ΙΚΑ κ δεν πληρωσα τιποτα οπως δεν πληρωνα κ τιποτα για τις εξετασεις που εκανα καθε μηνα στο νοσοκομειο. Τωρα κ ΙΚΑ κ ΤΕΒΕ πληρωνεις συμμετοχη σε οτι κανεις...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:04.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.