Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Ξενώνας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-08-06, 10:02
Administrators
Guest
 

Smile Περιοχή για μη εγγεγραμένους χρήστες

Σε αυτό το Φορουμ μπορούν να γράφουν όλοι οι μη εγγεγραμένοι χρήστες μηνύματα.
Μπορείτε να πείτε τις απόψεις σας για κάποιο θέμα ή να ρωτήσετε κάτι για την λειτουργία της βάσης που να απευθύνεται σε όλους τους χρήστες εγγεγραμένους και μη.
Παρακαλούμε να μην κάνετε κατάχρηση της ανωνυμίας σας και σας προτρέπουμε να γραφτείτε μέλη για να έχετε δυνατότητα εγγραφής μηνυμάτων σε όλες τις πριοχές της Acrobase.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 11-08-06 στις 11:17
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-08-06, 02:28
Μη εγγεγραμμένος(αιντέε)
Guest
 

Angry Πάαααλι "εγγραφτείτε"...

Το ίντερνετ έχει αλλάξει πρόσωπο και εσείς εκεί... "Όπως παλιά"!!!!
Να κάνω εγγραφή, να δώσω password, το "'ονομα χρήστη που επιλέξατε είναι κατηλειμένο" φτού και απο την αρχή... Και όλα αυτά γιατί???? Πέιτε μου έναν λόγο. Για να κάνω ένα ποστ; και άν δεν με ενδιαφέρει το φόρουμ και απλά περνώντας είπα να αφήσω ένα σχόλιο που με ενδιέφερε συγκεκριμένα; Θα κάνω εγώ δυό μέρες και δυό νύχτες πεντακόσα πασγουορντ και γιουζερ νειμ.. Ρε αντε απο 'δω.
Πάρτε το χαμπάρι. Το ίντερνετ έχει αλλάξει.
Μα τί θέλει να πεί ο ποιητής, τί θέλει να πεί? Τα blog ωρέ, δεν τα ξέρετε πώς λειτουργούν? Και προστασία απο το spam παρέχουν. Έναν θυμάμαι που έβαλε στο blog του να βάζουν post μόνο οι bloggers και έφαγε τέτοιο κράξιμο σε "αδελφικό" blog που έκανε ελεύθερη την επιλογή στο πιτς φιτίλι. Αλλά βέβαια, πώς θα μου πείτε εσείς στους διαφημιστές (με φωνή κακόμοιρου υπαλληλάκου διαβάζουμε τώρα-->) "έχουμε τόσες χιλιάδες μέλη ξέρετε, το anyway μας είναι απο το 1988". Αμ πώς! ΚΑΙ ΕΚΕΙ θα μείνει???? Ε???
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-08-06, 10:19
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δε νομίζω ότι η διαδικασία εγγραφής που κρατάει το πολύ 5 λεπτά είναι κάτι το φοβερό. Ειδικά όταν μετά θα μπορείς να επισκέπτεσαι ένα forum καθημερινά και να ενημερώνεσαι και να ανταλλάσεις απόψεις. Αλλιώς θα καταντήσει indymedia όπου ο καθένας μπαίνει μέσα και γράφει ό,τι γουστάρει και οι moderators είναι υποχρεωμένοι να διαβάζουν όλα τα μηνύματα εξωνυχιστικά μπας και βρουν παρεκκλίσεις από τους κανονισμούς του φόρουμ.

Τέλος, επειδή τα blogs είναι trendy δε σημαίνει ότι πρέπει να τα blogοποιήσουμε όλα. Στην τελική κανείς δεν σε πιέζει να μπαίνεις σε fora που δεν θέλεις
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-08-06, 10:37
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Μη εγγεγραμμένος(αιντέε)
Το ίντερνετ έχει αλλάξει πρόσωπο και εσείς εκεί... "Όπως παλιά"!!!!
Σε αυτό το forum δεν έχουμε ανοίξει συζήτηση για το αν θα πρέπει να έχουμε εγγραφές ή όχι. Αυτό δεν το θέτουμε προς συζήτηση. Κατανοώ την ανάγκη σου να εκφράσεις τους προβληματισμούς σου, βρήκες και μια πόρτα ανοικτή και το κάνεις.

Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείσαι με ένα ξεπερασμένο forum με τις γέρικες ιδέες και απόψεις και δεν πας στα blogs σου να γράψεις ελεύθερα. Κατανοώ τις προθέσεις σου, κατανόησε και τις δικές μας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-08-06, 11:12
Το avatar του χρήστη pilotsf
pilotsf Ο χρήστης pilotsf δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 14-01-17 18:23
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Κυριοι, ειρήνη! Δεν χρειάζεται να εξάπτεστε Ο φίλος μας (γιατί φίλο θέλω να τον θεωρώ παρά το αποκαρδιωτικό του ύφος), ξεσπάει σε εμάς ως αντιπροσώπους όλων των forums που συνάντησε στο παρελθόν και του "εσπασαν" τα νεύρα με τις διαδικασίες εγγραφής τους.

Απαραίτητο κακό όμως. Αλλο το forum, άλλο το blog. Ναι, στο blog μπορείς να έχεις ανώνυμα σχόλια, στο forum όμως *γενικά* ΘΕΛΕΙΣ οι χρήστες να είναι επώνυμοι, να εκφράζονται επώνυμα, να θέτουν θέματα επώνυμα και γενικότερα να συμπεριφέρονται επώνυμα.

Στα σοβαρά forums ΔΕΝ ενδιαφέρει ο χρήστης ο οποίος θα μπει "για να κάνει ένα-δύο posts". Ο συγκεκριμένος ας μην τα κάνει (όσο κακό και αν ακούγεται αυτό) και ας παραμείνει ανώνυμος αν βαριέται τη διαδικασία εγγραφής. Δεν απαγορεύσαμε την ανάγνωση των forums στους ανώνυμους χρήστες. Μπορεί να διαβάζει ο,τι θέλει.

Οσο για τις "πεντακόσιες μέρες και πεντακόσιες νύχτες", ναι. Ειναι αναγκαίο κακό. Εχω μια ατζέντα τίγκα στα passwords και στα usernames. Ειμαι στο internet από γενέσεώς του στην Ελλάδα. Δεν παραπονέθηκα ποτέ. Ολα αυτά τα έχω γιατί ΓΡΑΦΟΜΑΙ στις υπηρεσίες που μπαίνω, και συμμετέχω. Αν δεν θεωρώ χρήσιμο να γραφτώ, παραμένω ανώνυμος αλλα ΠΟΤΕ δεν κατηγορώ την υπηρεσία. Στο κάτω κάτω forum ειναι. Αν μου ζητούσε ένα εμπορικό site να γραφτώ για να λαμβάνω "ενημέρωση" (διαφήμιση) για τα καινούρια του προϊόντα, πιθανόν και να αντιδρούσα.

Τελος και κλείνω: Με την "μοδάτη" blogomania που έχει επικρατήσει τον τελευταίο καιρό, πολλοί νέοι χρήστες τείνουν να βλεπουν τα πάντα ως blogs. Λαθος. Θα δεχόμουν να μας έκραζε ο φίλος γιατί δεν έχουμε RSS feeds (αχ! ) αλλά ΟΧΙ γιατί ΔΕΝ λειτουργούμε ως BLOG! Δεν είμαστε blog! Spot the differences please.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-10-06, 14:13
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-02-08 00:38
Φύλο: Άντρας
Μερικές φορές το παρατραβάμε νομίζω......Δεν είναι και τόσο φοβερό πια να αφιερώσεις δύο λεπτά για να γραφτείς σε ένα σοβαρό forum από το οποίο μπορείς να κερδίσεις πολλά πράγματα....Και μην ξεχνάμε ότι το κάθε forum παίρνει και κάποια μέτρα ασφαλείας έτσι;;;Δεν μπορούμε να τα καταργήσουμε κι αυτά....
Φιλικά πάντα.....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-12-06, 10:55
Μη εγγεγραμμένος
Guest
 

Αρχική Δημοσίευση από pilotsf Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελος και κλείνω: Με την "μοδάτη" blogomania που έχει επικρατήσει τον τελευταίο καιρό...
http://pitsirikos.blogspot.com/2006/...to-people.html
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-12-06, 11:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Μη εγγεγραμμένος Εμφάνιση μηνυμάτων
http://pitsirikos.blogspot.com/2006/...to-people.html
To έχουμε γράψει αυτό λίγο νωριτερα εμείς :

Για δες εδώ.

Άγνωστε φίλε το web μας χωράει όλους, τους πάντες με όποιον τρόπο και αν θέλουμε να εκφραστούμε, συμβατικό ή λιγότερο συμβατικό.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-05-07, 01:28
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Είμαστε στην σοβαρότερη βάση blog. Πληροφορούμαι ότι θα υπάρξει σχετικη παρουσιαση σε μεγαλη ελληνικη εφημερίδα.Ετσι για αποκατασταση της αλήθειας.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:54.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.