Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1981  
Παλιά 08-10-16, 18:36
spiritaki Ο χρήστης spiritaki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-05-17 01:11
Καλησπέρα σας,

γίνεται να μου στείλει κάποιος γιατρούς που εγγυημένα μπαίνουν και κοιτάνε τελικό ειλεό στην κολονοσκόπηση; Δυστυχώς πρέπει να επαναλάβω καθώς προ εξαμήνου, δουλειά δεν έγινε και οι υποψίες για crohn είναι πολύ μεγάλες!

Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #1982  
Παλιά 08-10-16, 22:56
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:25
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από spiritaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας,

γίνεται να μου στείλει κάποιος γιατρούς που εγγυημένα μπαίνουν και κοιτάνε τελικό ειλεό στην κολονοσκόπηση; Δυστυχώς πρέπει να επαναλάβω καθώς προ εξαμήνου, δουλειά δεν έγινε και οι υποψίες για crohn είναι πολύ μεγάλες!

Ευχαριστώ
Αν κάποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει, θα ήταν καλύτερα να στείλει τα στοιχεία σε προσωπικό μήνυμα.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην pazo για αυτό το μήνυμα:
σισι (27-01-17)
  #1983  
Παλιά 09-10-16, 09:53
spiritaki Ο χρήστης spiritaki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-05-17 01:11
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κάποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει, θα ήταν καλύτερα να στείλει τα στοιχεία σε προσωπικό μήνυμα.
Ναι ευχαριστώ admin, προσωπικό μήνυμα καλύτερα εννοείται. Προτιμώ γαστρεντερολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά και ιδιώτη αν γνωρίζει κάποιος ας στείλει τα στοιχεία του. Βρίσκομαι Αθήνα. Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #1984  
Παλιά 16-11-16, 19:08
Tingki
Guest
 

Καλησπέρα σε όλους σας!!!!! Εύχομαι να είστε όλοι καλά.... Ταλαιπωρουμαι πανω απο 10 χρόνια με το έντερο μου. Κατα διαστήματα πηγαινα σε διάφορους γαστρεντερολογους αλλά μου έλεγαν δεν εχεις τίποτα φυγε απλη κολίτιδα ( ευερέθιστο έντερο) εχεις. Δυο μηνες τώρα έχω μόνιμο τυμπανισμο και κολικους. Σας παρακαλω μπορείτε να μου στειλατε ονόματα καλων και εμπειρων γαστρεντερολογων στην Αθηνα ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Απάντηση με παράθεση
  #1985  
Παλιά 19-12-16, 15:23
namaki Ο χρήστης namaki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-01-17 00:48
Καλησπέρα σε όλους!!ελπιζω να είστε ολοι καλα!αποτι θα έχετε δει γίνονται συνεχώς έρευνες στο εξωτερικό για τη θεραπεία της νόσου μας!! Τα αποτελέσματα απο ενα εμβόλιο που ετοιμαζεται πολλα χρόνια στο Λόνδινο ενάντια σε ενα βακτήριο Map που πιθανόν ειναι η αιτία της νοσου φαίνοντε πολυ ενθαρυντικά!! Αποτι διαβασα στην ερευνα συμμετειχε και μια ελληνίδα!! Οποιος ξέρει κατι παράπανω κάλο θα ήταν να το αναφέρει..
Πιστευω πως χρόνια τωρα εχουν βρει τι είναι και πως θεραπευετε αλλα τους συμφερει να μας εχουν μια ζωή στο φάρμακο..
Ας ελπίσουμε να βγει το εμβόλιο οσο πιο σύντομα γίνεται κ να γίνουμε όλοι οπως πριν !!
Καλές γιορτες σ όλους σας!


Υγ αν θέλει καποιος να δει για το εμβόλιο που λέω μπορει να μπει εδω....http://crohnsmapvaccine.com

Αρχική Δημοσίευση από bakakass Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα και πρωτα απ'ολα μην ανησυχεις και μην διαβαζεις οτι να 'ναι στο ιντερνετ.
Οι ΙΦΝΕ,αν εχεις,εμφανιζονται και προοδευουν πολυ διαφορετικα σε καθε ανθρωπο.
Αρα λοιπον το πως τη βιωνει ο καθενας δεν θα πρεπει να σε προβληματιζει!

Παμε στη δικη σου περιπτωση...
Για να εχουμε διαγνωση της νοσου πρεπει να εχουμε τα αποτελεσματα της βιοψιας που εσυ δεν τα ΄χεις, αν εχω καταλαβει καλα!Ειπες οτι σου ειπε για κρον μετα τη κολονοσκοπηση και οτι εκτοτε δεν σου ειπε κατι αλλο και οτι περιμενεις τα αποτελεσματα καποιων εξετασεων(πιθανοτατα βιοψιες).
Συνηθως η νοσος του κρον εμφανιζεται στον τελικο ειλεο,με φλεγμονη,ελκη ή στενωσεις.
Μπορει να εμφανιστει ομως σε οποιοδηποτε σημειο του πεπτικου σωληνα.

Η διαγνωση της ασθενειας ερχεται συνυπολογιζοντας ενδοσκοπικες εξετασεις,αιματολογικες εξετασεις,κλινικη εικονα,βιοψιες και μελλοντικη εξελιξη.
Ουτε καν οι βιοψιες δεν αποτελουν απο μονες τους διαγνωση γιατι φλεγμονη με ελκη μπορει να προκαλεσει και μια βακτηριακη ή ιογενης κολιτιδα.

Η φαγουρα που αναφερεις ειναι απορροια της βλεννας που πρεπει να εχεις λογω φλεγμονης ή λογω αιμοροιδων,μην σε προβληματιζει στη παρουσα φαση.
Καθημερινο και καλο πλυσιμο της περιοχης με χλιαρο νερο χωρις να την ερεθιζεις και απαλο σκουπισμα.

Συνήθως η CRP είναι ενας δεικτης που ανεβαινει σε περιπτωσεις φλεγμονων χωρις ομως αυτο να ειναι απαραιτητο.Οταν φλεγμαινει ο τελικος ειλεος συνηθως εχουμε χαμηλη Β12 και σιδηρο γιατι απορροφονται σε αυτο το σημειο του λεπτου εντερου.
Το οτι εσυ ειχες φυσιολογικους αυτους τους δεικτες ειναι θετικο αλλα δεν αποκλειει απο μονο του την νοσο.

Οι διαρροιες που αναφερεις οτι σταματησαν ειναι θετικο στοιχειο.Τα αερια που εχεις ειναι αρνητικο,θα μπορουσαν να υποδηλωνουν φλεγμονη.Οταν μιλαμε για δυσκοιλιοτητα εννοουμε λιγοτερες απο 3 κενωσεις την εβδομαδα αρα δεν καταλαβαινω πως την εννοεις.

Στη φαση που εισαι δεν πιστευω οτι χρειαζεται να κανεις εντεροκλυση.Η εντεροκλυση ανηκει στα επομενα βηματα αν διαγνωστεις με νοσο του κρον.

Τωρα το αν πρεπει να παρεις φαρμακα ή οχι και τι διατροφη πρεπει να κανεις ειναι μια συζητηση που πρεπει να γινει οταν εχουμε διαγνωση.

Αν θελεις στειλε περισσοτερες πληροφοριες για να εμβαθυνουμε και περισσοτερο.

Αν γνωριζεις Αγγλικα γινε μελος και ψαξε πληροφοριες στο Crohn's forum γιατι σε αυτο εδω οι μονες ουσιαστικες πληροφοριες που μπορει να σου προσφερει ειναι για το πως θα παρεις συνταξη.Λυπαμαι που το λεω αυτο αλλα δυστυχως ετσι ειναι.

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.
Τα συμπτωματα τοτε υποχώρησαν. Πηρα τη βιοψία και γραφει στα συμπεράσματα ''Βλεννογόνος τελικού ειλεού με μέτριες αλλοιώσεις ενεργού διαβρωτικής τελικής ειλεΐτιδας και με συμμετοχή αρκετών ηωσινοφίλων πολυμορφοπυρήνων λευκοκυττάρων.
Οι ως άνω περιγραφόμενες αλλοιώσεις είναι πιθανώς φαρμακευτικής ή λοιμώδους αιτιολογίας.
Σε διαφορική διάγνωση τίθεται το ενδεχόμενο ήπιας βαρύτητας και ενεργού δραστηριότητας νόσου του Crohn.''
Αυτό σημαίνει οτι έχω τη νόσο?
ο γιατρός μου είπε οτι πρόκειται για κρον αλλα δε χρειάζεται να κάνω τίποτα ουτε εξετάσεις ούτε να πάρω κάποιο φάρμακο.. απλώς να προσέχω τη διατροφή μου... Ωστόσο, τα συμπτώματα επέστρεψαν.. έχω πονους στην κοιλιά, διάρροιες και παλινδρόμηση που δεν είχα.. είναι και αυτο σύμπτωμα?
μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο γιατρό που να είναι εξειδικευμένος?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 23-01-17 στις 23:32
Απάντηση με παράθεση
  #1986  
Παλιά 18-01-17, 00:46
namaki Ο χρήστης namaki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-01-17 00:48
Αρχική Δημοσίευση από WDES11 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου,
πρεπει αμεσα να βρεις αμεσα κανονικο γaστρ/γο και οχι το βοδι που πηγες,
ακομα δεν καταλαβες οτι δεν κατεχει το σπορ ??
σου ευχομαι καθε τι το καλυτερο,
πως εισαι τωρα ??
Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.
Τα συμπτωματα τοτε υποχώρησαν. Πηρα τη βιοψία και γραφει στα συμπεράσματα ''Βλεννογόνος τελικού ειλεού με μέτριες αλλοιώσεις ενεργού διαβρωτικής τελικής ειλεΐτιδας και με συμμετοχή αρκετών ηωσινοφίλων πολυμορφοπυρήνων λευκοκυττάρων.
Οι ως άνω περιγραφόμενες αλλοιώσεις είναι πιθανώς φαρμακευτικής ή λοιμώδους αιτιολογίας.
Σε διαφορική διάγνωση τίθεται το ενδεχόμενο ήπιας βαρύτητας και ενεργού δραστηριότητας νόσου του Crohn.''
Αυτό σημαίνει οτι έχω τη νόσο?
ο γιατρός μου είπε οτι πρόκειται για κρον αλλα δε χρειάζεται να κάνω τίποτα ουτε εξετάσεις ούτε να πάρω κάποιο φάρμακο.. απλώς να προσέχω τη διατροφή μου... Ωστόσο, τα συμπτώματα επέστρεψαν.. έχω πονους στην κοιλιά, διάρροιες και παλινδρόμηση που δεν είχα.. είναι και αυτο σύμπτωμα?
μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο γιατρό που να είναι εξειδικευμένος?
Απάντηση με παράθεση
  #1987  
Παλιά 25-01-17, 17:10
panom Ο χρήστης panom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-01-17 17:11
Humira to kalitero gia to noso tou Chron

Gia sas paidia, exi dokimasi kanis HUMIRA;; fenete pos einai kataplitiko , to dokimase enas filos stin ispania kai einai sxedon alos anthropos... kseri kanis an to parexi to ika edo stin ellada;; thanxx
Απάντηση με παράθεση
  #1988  
Παλιά 27-01-17, 11:57
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
Αρχική Δημοσίευση από costasbreak Εμφάνιση μηνυμάτων
η εντεροκληση ειναι λιγο επιπονη.παιρνεις καθαρτικο και η διαδικασια ειναι σου βαζουν ενα σολινακι απο τη μυτη και προσπαθουν απο κει να το περασουν στο ψηλο εντερο.πρεπει να μεινεις ηρεμος για να περασει.μετα μεσα απο το σολινακι περνανε ενα λευκο υγρο και αφου περασει βγαζουν πλακες.Στη μαγνητικη εντερογραφια απλως μενεις νυστικος απο το προηγουμενο απογευμα δε παιρνεις καθαρτικο.τη μερα τις εξετασεις πηγαινεις 1 ωρα πριν σου δεινουν 4 ποτηρια νερο με υγρο (γλυκια γευση) θα πας τουαλετα σιγουρα και μετα σε βαζουν στο μηχανημα και απλως βγαζουνε πλακες.και τα δυο εξετασεις ειναι αξιοπιστες αλλα η δευτερη στοιχιζη πολυ και δε τη γραφει ο εοπυ.
η καλύτερη και μη επώδυνη εξέταση
Απάντηση με παράθεση
  #1989  
Παλιά 27-01-17, 12:00
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
Wink

Αρχική Δημοσίευση από spiritaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας,

γίνεται να μου στείλει κάποιος γιατρούς που εγγυημένα μπαίνουν και κοιτάνε τελικό ειλεό στην κολονοσκόπηση; Δυστυχώς πρέπει να επαναλάβω καθώς προ εξαμήνου, δουλειά δεν έγινε και οι υποψίες για crohn είναι πολύ μεγάλες!

Ευχαριστώ
οι καλύτεροι γιατροί είναι στον ευαγγελισμό!!!!διαθέτει δύο γαστρεντερικές κλινικές και είναι απόλυτα καταρτισμένοι πάνω στη νόσο.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην σισι για αυτό το μήνυμα:
spiritaki (23-04-17)
  #1990  
Παλιά 27-01-17, 12:10
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
το χιουμίρα είναι παράγοντας ποντικιού.............το anti-tnf πάλι παράγοντας νέκρωησης όγκων....με φοβερές παρενέργειες.....
Απάντηση με παράθεση
  #1991  
Παλιά 27-01-17, 12:13
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
οι καλύτεροι γιατροί είναι στην γατρεντερολογική του ευαγγελισμού.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Asterion : 09-02-17 στις 01:37 Αιτία: Αναφορά σε ονόματα ιατρών του Ευαγγελισμού.Καλό είναι να βοηθάτε με pm στο χρήστη σε τέτοιες περιπτώσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #1992  
Παλιά 27-01-17, 12:25
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
Smile

Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κι από μένα! Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και μόλις χθες έμαθα ότι έχω κι εγώ κι αυτή την νόσο.Εγώ επειδή είμαι "φρέσκος" και έχει 3 μέρες που παίρνω φάρμακα (Salofalk 500 και Budenofalk 3mg) φυσικά δεν έχω κάποια αποτελέσματα ακόμα μιας και περιμένω ακόμα να πάρω τα αποτελέσματα βιοψίας κι έχω πολύ δρόμο ακόμα.Έχω κάποιες εξετάσεις ακόμα να κάνω για να έχουν μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα οι γιατροί.Οι μόνες παρενέργειες που έχω από αυτά τα χάπια είναι ότι έβγαλα εξανθήματα στο σώμα και στα χέρια αλλά ΔΕΝ φαίνονται σε "κοινό φως",φαίνονται πιο πολύ αν τα φωτίσω με κάποιο φακό ή είμαι στον ήλιο (ευτυχώς που δεν φαίνονται δλδ).

Τα συμπτώματα σε μένα είναι πόνοι στην κοιλιά, διάρροιες, απώλεια βάρους και αδυναμία.Είμαι 30 χρονών και κάτοικος Θεσσαλονίκης, με "επιβλέπουν" στο Ιπποκράτειο νοσοκομείο όπου και σύντομα όταν τελειώσω με κάποιες εξετάσεις θα μου ανοίξουν φάκελο για να έχουν το ιστορικό μου.

Τώρα στο θέμα της ψυχολογίας, όταν μου εξήγησε ο γιατρός τί έχω κατάλαβα οτι δια βίου θα παίρνω χάπια και θα πηγαίνω "συχνά" στο νοσοκομείο για εξετάσεις και παρακολούθηση, κάτι που δεν μου άρεσε φυσικά γιατί ήμουν υγιείς και τα απέφευγα στην ζωή μου,όχι επειδή φοβάμαι ή κάτι τέτοιο απλά πάντα ήμουν υγιείς και δεν πήγαινα "τακτικά" στο νοσοκομείο.
Πηγαίνοντας σπίτι και αναζητώντας πληροφορίες στο ίντερνετ κι έπεσα στις συζητήσεις σας κατάλαβα ότι είναι πιο σοβαρό απ' όσο πίστευα και με 'βαλε σε σκέψεις για το μέλλον της ζωής μου του στυλ "πως θα τα καταφέρω να δουλεύω και να έχω κι αυτό να με τυραννάει", "γιατί να μην είμαι υγιείς όπως και οι άλλοι","γιατί κι εγώ να μην τρώω άνετα όπως και οι άλλοι" και πολλά άλλα ακόμα.Κατάλαβα ότι πρέπει να σοβαρευτώ και να προσπαθήσω να το παλέψω αλλιώς θα υποφέρω μια ζωή, πρέπει να βρω κουράγιο και να μάθω να ζω μ'αυτό.Δεν ξέρω ακόμα πως θα με επηρεάσει στο μέλλον και φυσικά δεν ξέρω τι μου επιφυλλάσει το μέλλον με αυτή τη νόσο, ελπίζω η επιστήμη όσο ζούμε να μπορέσει να "αποκωδικοποιήσει" τί φταίει και να βρούμε όλοι την υγειά μας! Η υγεία πάνω απ' όλα! Ελπίζω να μην σας κούρασα....εδώ θα 'μαστε να προβληματιζόμαστε και να συζητάμε πάντα με αισιοδοξία!
καλημέρα!!!!!!είναι αρκετά δύσκολο.δεν χωνεύεται εύκολα......αλλά θα μάθεις πως να το χειρίζεσαι .η ψυχολογία ειναι το α και το ω!!!!όταν είσαι καλά ψυχολογικά καμία τροφή δεν σε πειράζει.....πίστεψέ με έχω δοκιμάσει όλα τα φάρμακα κι όλα έχουν τρομερές παρενέργειες και χαλάνε κάτι άλλο.....απο την εμπειρία μου και το ατελείωτο ψάξιμο που εχω κάνει το χειρότερο είναι το anti -tnf.......εγω στην έβδομη έγχυση έκανα απομυελίνωση.....παρέλυσα και νοσηλεύτηκα για 15 μέρες μέχρι να με συνεφέρουν...θα μπορούσε να μην μπορούν να το διορθώσουν.....άλλωστε αναγράφεται και στο χαρτί του φαρμάκου....σε ποσοστό 1%......αλλά δυστυχώς αυτά δεν τα λένε....πάντα πρίν το οποιοδήποτε φάρμακο θα κοιτάς και θα ρωτάς τις παρενέργειες!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1993  
Παλιά 27-01-17, 12:33
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
Red face

όχι εντάσεις!!!!!!!πολύ συζήτηση και κατανόηση!!!!το ψυχολογικό ειναι το πάν!!!
δεν κάνει να κουράζεται..είναι αντίθετο με την νόσο.....
Απάντηση με παράθεση
  #1994  
Παλιά 27-01-17, 12:43
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
Αρχική Δημοσίευση από calm Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε bakakass μπορω ισως να καταλαβω την αποψη σου για μια δυναμικη σταση απεναντι στη νοσο και για τη διεκδικηση μιας ζωης χωρις επιδοματα ΑΛΛΑ μηπως θα επρεπε να σκεφτεις και εσυ οτι ενας ανθρωπος με μια χρονια νοσο καταφευγει στη λυση του επιδοματος οχι απο τεμπελια αλλα απο αναγκη;Χωρις να γνωριζεις την σωματικη αλλα και την ψυχολογικη κατασταση ενος ανθρωπου,χωρις να ξερεις τις ταλαιπωριες που εχει περασει και που ισως ακομα περναει,και κυριως χωρις να ξερεις τη δυναμη που εχει δειξει ο καθενας μεχρι να φτασει στο σημειο να ζηταει ενα επιδομα που δεν σου προσφερει ουτε καν ενα αξιοπρεπες ποσο καλυτερα να απεφευγες χαρακτηρισμους οπως αναπηροι και σχολια περι ειπεδου.
συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!!!οι πάσχοντες απο τη νόσο....γνωρίζουν πολύ καλά πως η σωματική κούραση και η ψυχολογική πίεση σε οδηγούν στο νοσοκομείο!!!!είναι αδιανόητο να καταπονούν τον εαυτό τους σωματικά ..για υατό και όλοι οι γιατροί λένε κατηγορηματικά πως πρέπει να αλλάξουν πόστο εργασίας ώστε να αποφευχθεί η όποια ταλαιπωρία που θα τον οδηγήσει σε εφημερεύων νοσοκομείο....
Απάντηση με παράθεση
  #1995  
Παλιά 27-01-17, 13:50
σισι Ο χρήστης σισι δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-17 14:05
Αρχική Δημοσίευση από spiritaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας,

γίνεται να μου στείλει κάποιος γιατρούς που εγγυημένα μπαίνουν και κοιτάνε τελικό ειλεό στην κολονοσκόπηση; Δυστυχώς πρέπει να επαναλάβω καθώς προ εξαμήνου, δουλειά δεν έγινε και οι υποψίες για crohn είναι πολύ μεγάλες!

Ευχαριστώ
ευαγγελισμο!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Asterion : 09-02-17 στις 01:37 Αιτία: Αναφορά σε ονόματα ιατρών του Ευαγγελισμού.Καλό είναι να βοηθάτε με pm στο χρήστη σε τέτοιες περιπτώσεις.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:16.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.