Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #691  
Παλιά 13-01-12, 18:55
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια σας ξανά κι από μένα. elli περαστικά. φαίνεται να βαδίζω στα χνάρια σου, αφού ετοιμάζομαι κι εγώ για χειρουργείο σε κανα δεκαήμερο. η θεραπεία με κορτιζόνη δεν απέδωσε καρπούς τελικά, καθώς φαίνεται πως η στένωση είναι μόνιμη και χρειάζεται... μπαλτά για να φύγει! είμαι αρκετά συμφιλιωμένη με την προοπτική του χειρουργείου, γιατί, απ ότι έχω καταλάβει, με το να αφαιρεθεί το άρρωστο κομμάτι του εντέρου, η κατάσταση δεν μπορεί παρά να βελτιωθεί, έστω και προσωρινά. φυσικά το έντερο θα είναι λιγάκι μικρότερο, αλλά ποιοτικά δεν αλλάζει κάτι σημαντικά (φυσικά το αποτέλεσμα εξαρτάται από την περίπτωση και την έκταση του προβλήματος).

είναι πάνω από δυο μήνες που έχω να φάω... όχι να φάω απλά ό,τι θέλω, αλλά να φάω τόσο που να χορτάσω. να φάω δηλαδή σαν άνθρωπος. η πείνα, οι τραγικές και απανωτές εξετάσεις και νοσηλείες με έχουν τσακίσει. είναι φορές που ένιωσα σαν πειραματόζωο σε εργαστήρι τρελού επιστήμονα! τίποτα δε θέλω πια παρά λίγη αξιοπρέπεια. ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Υ.Γ. η μεγάλη ειρωνεία είναι ότι έτυχα το φλουρί 2 φορές αυτή την πρωτοχρονιά. τι να πεις: αν έχεις τύχει διάβαινε και ριζικό προχώρα...
Απάντηση με παράθεση
  #692  
Παλιά 16-01-12, 12:01
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από marjane Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία!!!Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί την παρασκευή θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα από τις ιστολογικές και δεν ξέρω τι θα ακούσω τι άλλες εξετάσεις θα με βάλουν να κάνω αρχίζω και εξεταστική έφυγε και το αγόρι μου και είμαι ένα ράκος και σαν να μην έφταναν όλα αυτά αρχίζω και έχω ενοχλήσεις στην κοιλιά μου σήμερα είχα διάρροια και δεν μπορώ καθόλου....
Τι έγινε τελικά με τις εξετάσεις σου marjane??
Κουράγιο και υπομονή! Τίποτα άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε προς το παρόν!
Και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, είναι κατα μας!
Απάντηση με παράθεση
  #693  
Παλιά 17-01-12, 17:57
Elli84 Ο χρήστης Elli84 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-06-12 20:17
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σας παιδια και απο μένα και καλη χρόνια!!Μολις επέστρεψα και γω απο το νοσοκομειο,δυστυχως και γω δεν απέφυγα το χειρουργειο....μου αφαιρεθηκε η στένωση και είμαι σε φάση ανάρρωσης...ελπιζω να ειναι ταχεία!Ταχεια ανάρρωση ευχομαι και στην συνονόματη...
__________________
Life is too short to wake up with regrets,so love the people who treat you right,forget about the ones who don't and believe that EVERYTHING HAPPENS FOR A REASON
Απάντηση με παράθεση
  #694  
Παλιά 17-01-12, 20:43
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπερα Elli.ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ!Πως πηγε η εγχειριση?Ηταν οπως σου τα ειπα η ταλαιπωρηθηκες?Ευχομαι να μην ηταν πολυ ασχημα.Περιμενω να μου πεις πως πηγε.Πως νιωθεις τωρα?
Απάντηση με παράθεση
  #695  
Παλιά 18-01-12, 20:43
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Καλή ανάρρωση! Τώρα λογικά θα είσαι πολύ καλύτερα από πριν!! Έγω τουλάχιστον ήμουν!
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #696  
Παλιά 19-01-12, 20:57
new york Ο χρήστης new york δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-10-12 15:58
Smile

Καλησπερα σας και καλη χρονια να εχουμε , θα σας πω και εγω την ιστορια μου.Ειμαι 32 ετων.Πριν 8 μηνες ειχα φλεγμονη στο εντερο και παχυνση ,η βιοψια εδειξε νοσο crohn,η δευτερη βιοψια εδειξε πιθανη νοσο crohn ,χωρις να εχω ομως πονο στην κοιλια και διαροιες .Πηρα ciproxin και κορτιζονη budecol για 3 μηνες. Στους 8 μηνες αυτους επαθα ορχεοεπιδυδυμιτιδα, πολυ πονο λεμε, οζωδες ερυθημα στο χερι . τενοντιτιδα, θρομβοβλεβιτιδα επι πολλης , εχω αφθες στο στομμα, πονο στην μεση και στα πλευρα και λιγο σε καποια κοκκαλα και αυτην την στιγμη εχω προσθια ραγοειδητιδα στο ματι. Απο τοτε εως τωρα εχω παει σε 10 νοσοκομεια σε ολη την ελλαδα για εξετασεις και να με δουν οι ειδικοι γιατροι για τα αυτοανοσα νοσηματα,(τρομαρα τους).Απο το οτι δεν εχεις τιποτα εισαι μια χαρα (χαχαχ δηλαδη το χαλια πιο ειναι) ,εχω crohn,εχω αδαμαντιαδη bechet ,αγκυλωτικη σπονδυλιτιδα,εχω ελα ρε μην τα ψαχνεις τοσο .Πλακα κανουν ανα 20 μερες εχω μια φλεγμονη η καπου ποναω.Ως τωρα 4 κολονοσκοπησεις ,καμια 300 εξετασεις αιματος.Τωρα παιρνω salofalk 500 ,6 καθε μεσημερι,αλλα δεν τα βλεπω να κανουν τιποτα.Συγνωμη μηπως καποιος εχει παρομοια ιστορια να μου την συνεχεια,τι πρεπει να κανω ,θελω να βρω τι εχω μηπως και ηρεμησω.
Απάντηση με παράθεση
  #697  
Παλιά 20-01-12, 13:49
ilpap Ο χρήστης ilpap δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-12 21:48
new york αντιμετωπιζω την ιδια κατασταση 5 χρονια τωρα.ξεκινησε απο το εντερο με απειρες εξετασεις και διαφορους γιατρους,με πονο στην μεση,τενοντιτιδες στους ωμους,αφθες,και σε καθε γιατρο που πηγαινα αλλη διαγνωση,το μονο καθαρο ευρημα στο εντερο με αποτελεσμα βιοψιας ειναι ηπια τελικης ειλειιτης που ομως στην τελευταια κολ/πηση εφυγε και αυτο.μετα απο τοση ταλαιπωρια τωρα εχω ηρεμησει καπως και λεω οτι θελει ας γινει.Κανω εξετασεις ανα εξαμηνο εχω τους πονους και πορευομαι με αυτους.Η τελευταια διαγνωση απο ουρολογο που ειχα ειναι χρονιο πυελικο αλγος απο προβλημα που ισως υπαρχει στον προστατη χωρις ομως στις τοσες εξετασεις να εχει βρεθει μικροβιο.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην ilpap για αυτό το μήνυμα:
new york (15-02-12)
  #698  
Παλιά 21-01-12, 19:54
nataly Ο χρήστης nataly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-12 22:21
kalispera!!!eperna to Budecol gia 2 mhnes!gia 15 meres endoflevia Prezolon sto nosokomio twra 6 xapia thn hmera Prezolon eimoyna atyxi nosos CRONH kai efnidia kofosh kila den exw parei omws to prosopo moy kai ta xeria moy einai san mpaloni
Απάντηση με παράθεση
  #699  
Παλιά 24-01-12, 23:43
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
antele ζεις??? Έχουμε καιρό να σε "ακούσουμε" !!
Απάντηση με παράθεση
  #700  
Παλιά 25-01-12, 02:26
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Αρχική Δημοσίευση από nataly Εμφάνιση μηνυμάτων
kalispera!!!eperna to Budecol gia 2 mhnes!gia 15 meres endoflevia Prezolon sto nosokomio twra 6 xapia thn hmera Prezolon eimoyna atyxi nosos CRONH kai efnidia kofosh kila den exw parei omws to prosopo moy kai ta xeria moy einai san mpaloni
Κλασική περίπτωση κορτιζόνης. Μηδένισε το αλάτι που παίρνεις γιατί η κορτιζόνη προκαλεί κατακράτηση νατρίου και υγρών με αποτέλεσμα να έχεις αυτά τα πρηξίματα. Φυσικά θα υποχωρήσουν μετά τη διακοπή λήψης κορτιζόνης.
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #701  
Παλιά 26-01-12, 03:06
k.l Ο χρήστης k.l δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-02-12 07:53
ποιοτητα ζωης

Καλησπερα,
Ψαχνοντας για καποιες εξετασεις που πρεπει να κανω βρηκα τις συζητησεις σας.Θα σας πω με οσο λιγοτερα λογια μπορω την ιστορια μου.
Ειμαι 23 και εδω και 3 χρονια ψαχνομαι λογω εντονων κοιλιακων πονων και επιπονων,αρκετων (4-5) κενωσεων.Ολα ομως ξεκινησαν με μια τροφικη δηλητηριαση που εγινε 6 χρονια πριν,την οποια περασα στο ποδι χωρις καποια αντιβιωση κτλ,και απ οτι φαινεται μου αφησε κουσουρι.Στην αρχη το αντιμετωπιζα με ενα απλο χαπι για σπαστικη κολιτιδα ομως μετα απο μια θεραπεια με ομοιοπαθητικη ηρθε η εξαρση και απο τοτε δεν σταματησε.Απειρες εξετασεις,ενδοσκοπησεις,βι οψιες,λαπαροσκοπηση διαγνωστικη γιατι σε εμας τις γυναικες μπλεκονται και τα γυναικολογικα,ψυχολογοι,φα ρμακα,λαθος διαγνωσεις και απο αποτελεσματα τιποτα.δεν φαινοταν να εχω πουθενα τιποτα.η ποιοτητα ζωης μου απαισια,σταματησε η κοινωνικη ζωη,οι σπουδες τα παντα.μεχρι που βρεθηκε σοβαρη αβιταμινωση β12 και σε βιοψια του τελικου ειλεου κυτταρα χρονια φλεγμονης χωρις να μιλανε για κατι πιο ειδικο οπως κροουν,ελκωδη κτλ.τοτε ειπαν οτι ηταν ιωση η καποια φλεγμονη γυναικολογικων .την β12 ομως την παιρνουμε απ το στομαχι και την χανουμε απ τον ειλεο και η κροουν ερχεται παλι σαν ενδεχομενο για μενα.επεσα και σε γιατρους κορακια και αντι να μου κανουν μια γαστροσκοπηση και εξεταση λεπτου εντερου με εβαλαν κατω για ενδομητριωση(και εκει εριξαν την χρονια φλεγμονη) για να οικονομανε καθε 2 χρονια με λαπαρασκοπηση.ηρθε η ωρα να κανω την γαστροσκοπηση και τη μαγνητικη εντεροκλυση για να δουμε αν εχω κροουν.η κατασταση μου ειναι πολυ μπερδεμενη γιατι οι δεικτες φλεγμονης μου ειναι φυσιολογικοτατοι και χαμηλοι,οι εξετασεις μου μια χαρα ποτε αιμα στα κοπρανα,ποτε πυρετο,ποτε κενωση στον υπνο αλλα εχω χρονιο περιστατικο οποτε πρεπει να το ψαξω.απ οτι διαβασα ο καθενας το εκδηλωνει διαφορετικα(μονο μια κοπελα ταιριαζει με τη δικη μου περιπτωση απ το forum που της ειχαν βρει χρονια φλεγμονη αλλα ηταν απο υπεραναπτυξη μικροβιων και της εδιναν ριφα..ολ γιατι και μενα μονο με αντιβιωση μου περναει)
δεν θελω να σας ζαλισω με το να μου πειτε αν το εχω η οχι,προσπαθω να προετοιμασω τον εαυτο μου οτι μπορει και να το εχω,αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι αν με τα φαρμακα που παιρνετε ο καθενας για την σοβαροτητα της καταστασης του,ειστε καλυτερα απ οτι οταν το ψαχνατε.το ρωταω αυτο γιατι εδω και 3 χρονια δεν ξερω τι εχω να αντιμετωπισω,αν εστω γινει διαγνωση κροουν και παιρνω τα φαρμακα μου να ξερω τι ποιοτητα ζωης θα εχω.αν εχω κροουν μακαρι να μπορεσω να το αντιμετωπισω οπως εσεις γιατι και μονο στην ιδεα νιωθω οτι η ζωη μου σταματησε και ειμαι μολις 23...σας ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #702  
Παλιά 26-01-12, 12:29
happybee Ο χρήστης happybee δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-10-12 16:53
Αρχική Δημοσίευση από k.l Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,
Ψαχνοντας για καποιες εξετασεις που πρεπει να κανω βρηκα τις συζητησεις σας.Θα σας πω με οσο λιγοτερα λογια μπορω την ιστορια μου.
Ειμαι 23 και εδω και 3 χρονια ψαχνομαι λογω εντονων κοιλιακων πονων και επιπονων,αρκετων (4-5) κενωσεων.Ολα ομως ξεκινησαν με μια τροφικη δηλητηριαση που εγινε 6 χρονια πριν,την οποια περασα στο ποδι χωρις καποια αντιβιωση κτλ,και απ οτι φαινεται μου αφησε κουσουρι.Στην αρχη το αντιμετωπιζα με ενα απλο χαπι για σπαστικη κολιτιδα ομως μετα απο μια θεραπεια με ομοιοπαθητικη ηρθε η εξαρση και απο τοτε δεν σταματησε.Απειρες εξετασεις,ενδοσκοπησεις,βι οψιες,λαπαροσκοπηση διαγνωστικη γιατι σε εμας τις γυναικες μπλεκονται και τα γυναικολογικα,ψυχολογοι,φα ρμακα,λαθος διαγνωσεις και απο αποτελεσματα τιποτα.δεν φαινοταν να εχω πουθενα τιποτα.η ποιοτητα ζωης μου απαισια,σταματησε η κοινωνικη ζωη,οι σπουδες τα παντα.μεχρι που βρεθηκε σοβαρη αβιταμινωση β12 και σε βιοψια του τελικου ειλεου κυτταρα χρονια φλεγμονης χωρις να μιλανε για κατι πιο ειδικο οπως κροουν,ελκωδη κτλ.τοτε ειπαν οτι ηταν ιωση η καποια φλεγμονη γυναικολογικων .την β12 ομως την παιρνουμε απ το στομαχι και την χανουμε απ τον ειλεο και η κροουν ερχεται παλι σαν ενδεχομενο για μενα.επεσα και σε γιατρους κορακια και αντι να μου κανουν μια γαστροσκοπηση και εξεταση λεπτου εντερου με εβαλαν κατω για ενδομητριωση(και εκει εριξαν την χρονια φλεγμονη) για να οικονομανε καθε 2 χρονια με λαπαρασκοπηση.ηρθε η ωρα να κανω την γαστροσκοπηση και τη μαγνητικη εντεροκλυση για να δουμε αν εχω κροουν.η κατασταση μου ειναι πολυ μπερδεμενη γιατι οι δεικτες φλεγμονης μου ειναι φυσιολογικοτατοι και χαμηλοι,οι εξετασεις μου μια χαρα ποτε αιμα στα κοπρανα,ποτε πυρετο,ποτε κενωση στον υπνο αλλα εχω χρονιο περιστατικο οποτε πρεπει να το ψαξω.απ οτι διαβασα ο καθενας το εκδηλωνει διαφορετικα(μονο μια κοπελα ταιριαζει με τη δικη μου περιπτωση απ το forum που της ειχαν βρει χρονια φλεγμονη αλλα ηταν απο υπεραναπτυξη μικροβιων και της εδιναν ριφα..ολ γιατι και μενα μονο με αντιβιωση μου περναει)
δεν θελω να σας ζαλισω με το να μου πειτε αν το εχω η οχι,προσπαθω να προετοιμασω τον εαυτο μου οτι μπορει και να το εχω,αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι αν με τα φαρμακα που παιρνετε ο καθενας για την σοβαροτητα της καταστασης του,ειστε καλυτερα απ οτι οταν το ψαχνατε.το ρωταω αυτο γιατι εδω και 3 χρονια δεν ξερω τι εχω να αντιμετωπισω,αν εστω γινει διαγνωση κροουν και παιρνω τα φαρμακα μου να ξερω τι ποιοτητα ζωης θα εχω.αν εχω κροουν μακαρι να μπορεσω να το αντιμετωπισω οπως εσεις γιατι και μονο στην ιδεα νιωθω οτι η ζωη μου σταματησε και ειμαι μολις 23...σας ευχαριστω!
Γειά σου! Κι εμένα η ιστορία μου ξεκίνησε στα 23 μου, με πόνο στο στομάχι(!), φυσιολογικές κενώσεις και γενικά κανένα σύμπτωμα που να κινεί τις υποψίες για πρόβλημα στο έντερο! Έτσι, καθώς ο γιατρός απέκλειε το έντερο, έκανα γαστροσκόπηση η οποία δεν έδειξε τίποτα.. Μετά από μεγάλες αγωνίες για το τι έχω και εξετάσεις που δεν μου έδειναν κάποια απάντηση έκανα κολονοσκόπηση και ο γιατρός μου είπε οτι έχω φλεγμονώδη νόσο του εντέρου τύπου crohn. Ξεκίνησα κορτιζόνη για τρεις μήνες, ο πόνος έφυγε αμέσως και συνεχίζω μέχρι σήμερα που είμαι 27 με asacol. Αυτό που θέλω να σου πω, είναι οτι αν τελικά έχεις κρον, σε καμία περίπτωση η ζωή σου δεν σταματά εδώ! Απλά θα μάθεις να ζεις με αυτό και να ξέρεις οτι η ψυχολογία στην πάθηση αυτή (επαναλαμβάνω αν τελικά την έχεις) παιζει τον σημαντικότερο ρόλο. Όσο για αυτό που ρωτάς, εγώ με τα φάρμακα είμαι καλά, δεν πονάω, ζω φυσιολογικά με τη μόνη διαφορά οτι αποφεύγω κάποιες τροφές.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην happybee για αυτό το μήνυμα:
k.l (26-01-12)
  #703  
Παλιά 26-01-12, 16:41
k.l Ο χρήστης k.l δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-02-12 07:53
σ'ευχαριστω παρα πολυ!τις τροφες ετσι κι αλλιως τις αποφευγω γιατι ποναω και ολα χειροτερευουν.εδω και 10 μερες μου δινουν προληπτικα sa...lk 1000 3 φορες τη μερα αλλα με το που μου σταματανε flagyl και rifacol ξεκινανε παλι τα προβληματα.το s. απ'οτι βλεπω δεν μου κανει κατι...ειναι μπερδεμενη η κατασταση μου ελπιζω να βγαλω ακρη.
Απάντηση με παράθεση
  #704  
Παλιά 26-01-12, 16:44
k.l Ο χρήστης k.l δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-02-12 07:53
δεν ειχες ουτε και συ δεικτες φλεγμονης στις αναλυσεις?εγω εχω κανει κολονοσκοπηση μεχρι τελικο ειλεο και η βιοψια εδειξε μονο κυτταρα χρονιας φλεγμονης αλλα οχι κροουν η ελκωδη.θα κανω και τις υπολοιπες και θα δουμε!
Απάντηση με παράθεση
  #705  
Παλιά 26-01-12, 19:48
happybee Ο χρήστης happybee δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-10-12 16:53
Αρχική Δημοσίευση από k.l Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειχες ουτε και συ δεικτες φλεγμονης στις αναλυσεις?εγω εχω κανει κολονοσκοπηση μεχρι τελικο ειλεο και η βιοψια εδειξε μονο κυτταρα χρονιας φλεγμονης αλλα οχι κροουν η ελκωδη.θα κανω και τις υπολοιπες και θα δουμε!
Δεν θυμάμαι τι έδειξαν ακριβώς οι εξετάσεις.. Πάντως σε συμβουλεύω να μην ψάχνεις στο internet και επηρεάζεσαι.. είναι το χειρότερο που μπορεις να κάνεις. Το έκανα κ εγώ όχι μόνο για την κρον αλλά γενικότερα, και νόμιζα οτι έχω όλες τις παθήσεις του κόσμου ! Ρώτησε το γιατρό σου γιατί συνεχίζονται τα συμπτώματα, μήπως σου αλλάξει την αγωγή. κάνε και τις υπόπλοιπες εξετάσεις και μην αγχώνεσαι όσο μπορείς. Να σκέφτεσαι πως όλα αντιμετωπίζονται!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:14.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.