Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #715  
Παλιά 03-02-12, 19:32
antele Ο χρήστης antele δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-12 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Γειά χαρά σε όλους!Έχω πολύ καιρό να επικοινωνήσω μαζί σας,παρόλα αυτά πάντα σας παρακολουθώ και δυστυχώς βλέπω όλο και καινούργιους στην παρέα.Εγώ μπορώ να πώ πως βρίσκομαι σε πολύ καλή κατάσταση τώρα.Έχω κάνει τον εαυτό μου μιάς μορφής πειραματόζωο και θα σας εξηγήσω τι εννοώ.Η δική μου κολίτιδα είναι κορτιζονοεξαρτώμενη και ήμουν για 9 μήνες συνεχώς με κορτιζόνη καθημερινά.Παράλληλα έκανα αγκυλοποιητική σπονδυλίτιδα και αιματουρίες,με άπειρες εξετάσεις και χωρίς αποτέλεσμα.Νεύρα τσατάλια!Από παλιά είχα ακολουθήσει ομοιοπαθητική εδώ στην Ελλάδα-βοηθούσε αρκετά αλλά πάντα κάτι έλειπε.Επειδή μετά από όσα έχω υποστεί με νοσοκομεία,γιατρούς,εξετάσ εις, έχω γίνει πολύ δύσπιστη άρχισα να το ψάχνω σε όλο τον κόσμο και κάθε μορφής θεραπεία.Ώσπου ανακάλυψα ένα ομοιοπαθητικό στην Ινδία και ξεκίνησα.Λοιπόν:1.εδώ και 2 μήνες είμαι χωρίς κορτιζόνη και κανένα άλλο συμβατικό φάρμακο,χωρίς διάρροιες,χωρίς αίμα,χωρίς πόνους,καμία αιματουρία και πολύ καλή διαθεση.Βεβαίως ως ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ ήθελα να τσεκάρω τι γίνεται και έκανα εξετάσεις αίματος.Αποτέλεσμα CRP αρνητικό,αιματοκρίτης 42,5.Ακόμα δεν το πιστεύω ούτε κι εγώ.Αισθάνομαι οτι όλα γίνονται αργά αλλά σταθερά και με πολύ υπομονή.Αυτό που όμως νομίζω είναι το πλέον σημαντικό, είναι η αλλαγή τρόπου σκέψης και στασης ζωής.ΝΑ ΞΕΦΟΒΗΘΟΥΜΕ!!!!Η ανατολική φιλοσοφία και άποψη εμένα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ.Διαβάζω osho και deepak chopra και ψάχνω συνεχώς.Δεν θέλω με κανένα τρόπο να επηρεάσω κανέναν από όλους ,απλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας όλο αυτό.Δεν ξέρω αν θα φτάσω ποτέ στην τελική θεραπεία-ξέρω μόνο πως σήμερα που σας μιλάω είμαι καλά,ήρεμη και με πολύ δύναμη.Σας εύχομαι ΥΠΟΜΟΝΗ,ΔΥΝΑΜΗ και ΚΟΥΡΑΓΙΟ.Ετσι κι αλλιώς η ζωή μία ανίατη ασθένεια είναι αφού οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια πάντοτε στον θάνατο.Καλό απόγευμα σε όλους!
Απάντηση με παράθεση