Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #691  
Παλιά 13-01-12, 18:55
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια σας ξανά κι από μένα. elli περαστικά. φαίνεται να βαδίζω στα χνάρια σου, αφού ετοιμάζομαι κι εγώ για χειρουργείο σε κανα δεκαήμερο. η θεραπεία με κορτιζόνη δεν απέδωσε καρπούς τελικά, καθώς φαίνεται πως η στένωση είναι μόνιμη και χρειάζεται... μπαλτά για να φύγει! είμαι αρκετά συμφιλιωμένη με την προοπτική του χειρουργείου, γιατί, απ ότι έχω καταλάβει, με το να αφαιρεθεί το άρρωστο κομμάτι του εντέρου, η κατάσταση δεν μπορεί παρά να βελτιωθεί, έστω και προσωρινά. φυσικά το έντερο θα είναι λιγάκι μικρότερο, αλλά ποιοτικά δεν αλλάζει κάτι σημαντικά (φυσικά το αποτέλεσμα εξαρτάται από την περίπτωση και την έκταση του προβλήματος).

είναι πάνω από δυο μήνες που έχω να φάω... όχι να φάω απλά ό,τι θέλω, αλλά να φάω τόσο που να χορτάσω. να φάω δηλαδή σαν άνθρωπος. η πείνα, οι τραγικές και απανωτές εξετάσεις και νοσηλείες με έχουν τσακίσει. είναι φορές που ένιωσα σαν πειραματόζωο σε εργαστήρι τρελού επιστήμονα! τίποτα δε θέλω πια παρά λίγη αξιοπρέπεια. ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Υ.Γ. η μεγάλη ειρωνεία είναι ότι έτυχα το φλουρί 2 φορές αυτή την πρωτοχρονιά. τι να πεις: αν έχεις τύχει διάβαινε και ριζικό προχώρα...
Απάντηση με παράθεση