Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #457  
Παλιά 08-06-16, 14:20
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Κώστας και πριν από 9 μήνες ανακάλυψα ότι πάσχω από ιδιοπαθή θρομβοκυττάρωση με 880.000 αιμοπετάλια. Το Δεκέμβριο, ενώ έπαιρνα μόνο σαλοσπίρ των 100, τα αιμοπετάλια έφτασαν το εκατομμύριο και ξεκίνησα xagrid με 2 +2 χάπια την ημέρα. Τώρα είμαι στις 450.000 και ενώ περίμενα πως θα το κόψω ή θα το μειώσω ο γιατρός μου είπε πως θα συνεχίσουμε. Έχει σταματήσει κανείς το xagrid και αν ναι πόσο γρήγορα ανέβηκαν ξανά τα αιμοπετάλια του. Ο μόνος λόγος που θέλω να μειωθεί η δόση μου είναι γιατί έχω συνέχεια αίσθημα παλμών και εξάντληση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Kosta 13 ….καλή σου μέρα , για 6 χρόνια είχα περίπου 750.000 αιμοπετάλια και έπαιρνα μόνο σαλοσπιρ των 100 , πριν 10 χρόνια έφτασα το 1.000.000 και ο γιατρός μου μου χορήγησε φαρμακευτική αγωγή , ξεκίνησα το xagrid 2 + 2 την ημέρα . από τότε κυμαίνονται από 300.000 έως 480.000 , το διέκοψα για την εγκυμοσύνη μου και μετά τα συνέχυσα …Αυτό Κώστα είναι αγωγή εσαεί , δεν θα σταματήσει ποτέ.. όταν το κόψεις σε 4 με 5 μέρες θα ανέβουν πάλι …δες αν θες άλλες αναρτήσεις μου παλαιότερες μην επαναλαμβάνομαι … Είναι φάρμακό που κάνει συχνά αίσθημα παλμών , μου έκανε και εμένα τον πρώτο καιρό ,δεν θυμάμαι για πόσο χρονικό διάστημα , εγώ έπινα και αρκετούς καφέδες , ανακάλυψα με τη βοήθεια του γιατρού ότι μειώνοντας τον καφέ σταμάτησαν και οι παλμοί … γυμνάζομαι , δεν καπνίζω ( το έκοψα ) μείωσα τον καφέ , ΔΕΝ το σκέφτομαι και οι παλμοί σταμάτησαν.. Τι γιατρός σε παρακολουθεί ;; παρακέντηση όλα καλά ;;
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην irini5 για αυτό το μήνυμα:
Kostas13 (08-09-16)