Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 17-11-11, 17:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αγαπητε Ωχαδελφέ.

Εγώ είμαι πιο παλιός από σένα στο συγκεκριμένο μέρος. Εδώ γεννήθηκα και εδώ μεγάλωσα. Δεν με ενδιαφέρει ούτε η επιχείρηση σου, που για δεκάδες χρόνια έχω φάει εκατοντάδες φορές σουβλάκια (πριν γίνει ουζερί)(προπροηγούμενη διαχείριση), ούτε κανείς από τους ιδιοκτήτες ή το προσωπικό.

Είμαι γείτονας και δεν με ενοχλούν ούτε οι καρέκλες που βάζεις παράνομα, δεν με ενοχλούν ούτε οι μεζέδες και τα ούζα που σερβίρεις, δεν με ενοχλούν ούτε οι μυρωδιές, δεν με ενοχλεί και δεν μ' αφορά καθόλου η επιχείρηση σου. Με ενδιαφέρουν τα δέντρα ωχαδελφέ, με πονάνε γιατί εγώ τα βίωσα, τα είδα να τα φυτεύουν πριν 55 χρόνια, σαν παιδιά τα φροντίζαμε και στις μεγάλες ζέστες τα ποτίζαμε, για να τα δούμε να μεγαλώνουν.

Γιατί αναφέρομαι στην επιχείρηση σου και όχι σ' άλλες, γιατί είναι η πιο κοντινή μου. Σωστά λες και άλλοι ρήμαξαν αυτά τα δέντρα και το αναφέρω στο αρχικό μου ρεπορτάζ.

Θες να μου πει ότι τα δέντρα όλων εσάς, που ενοχλούσαν μια καρέκλα σας, ξεράθηκαν μόνα τους; Γιατί δεν ξεράθηκαν τα λίγο πιο κάτω ή τα λίγο πιο πάνω;

Δεν έχω άλλα προηγούμενα με κανένα σας.

Με τα όσα άλλα λες ότι συμβαίνουν στον δρόμο μου, δυστυχώς δεν μπορώ να αντιδράσω, αλλά για όσα μπορώ, θα το κάνω.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 17-11-11 στις 17:49
Απάντηση με παράθεση