Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 04-04-09, 22:46
Το avatar του χρήστη Stanley
Stanley Ο χρήστης Stanley δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 29-05-18 22:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από georgia papa Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ... ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 3ΜΗΝΟ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΑ ΜΕ 1.700 ΛΕΥΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΝΤΟΣ ΜΙΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΣΕ 3.400
ΕΚΑΝΑ ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΗ ΒΙΟΨΙΑ ΚΑΙ ΜΥΕΛΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ : ΤΟΞΙΚΗ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΣΤΟΝ ΜΥΕΛΟ ΤΩΝ ΟΣΤΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΩΝΟΔΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΤΕΝΟΝΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΜΥΕΛΟΔΥΣΠΛΑΣΤΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΑΝΘΕΚΤΙΚΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΠΕΝΙΑΣ ...
Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΡΥΟΤΥΠΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΙΗΣΗ
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ ΜΟΥ?
Το βασικό ερώτημα είναι αν πρόκειται απλά για δευτερογενή ουδετεροπενία που οφείλεται αποκλειστικά στα φάρμακα ή αν υπάρχει πρωτογενής πάθηση του μυελού (δηλαδή ο μυελός δε δουλεύει καλά). Αν ο καρυότυπος είναι φυσιολογικός πιθανότατα δεν υπάρχει σοβαρή πάθηση, οπότε χρειάζετα απλά παρακολούθηση με τακτικές γενικές αίματος σε κάποιον αιματολόγο. Σε αντίθετη περίπτωση τα πράγματα γίνονται πιο δύσκολα...

Δεν δίνεις ηλικία και κυρίως δε διευκρίνησες γιατί πήγες στο νοσοκομείο. Δε φαντάζομαι οτι ξύπνησες ένα πρωί και είπες να μετρήσεις τα λευκά, έτσι?

Φιλικά,
Π.
__________________
Όποιος είναι ικανός να εκλεγεί δε θα έπρεπε να αφήνεται να κυβερνήσει. -- Douglas Adams
Απάντηση με παράθεση