Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 19-05-08, 15:27
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από hilander Εμφάνιση μηνυμάτων
Πώς να γίνει αυτός ο αξιοκρατικός έλεγχος δηλαδή; Με μια συνέντευξη ας πούμε; Και τι θα καταλάβουν από αυτό; Ότι θα είναι κάποιος μελετηρός και δε θα πάρει το χαρτί με αντιγραφή;
Το βασικό όπως είπες κι εσύ είναι το βύσμα. Εάν είσαι πάντως Μηχανικός, θεωρώ ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες, μια και το μεταπτυχιακό είναι του Πολυτεχνείου. Όπως και νά 'χει, καλή επιτυχία κι από μένα. Ελπίζω να το θέλεις πραγματικά αυτό το μεταπτυχιακό και όχι απλά για επιπλέον μόρια στο ΑΣΕΠ...
Κοιτα να δεις.

Το μεταπτυχιακο ονομάζεται Περιβαλλον και Αναπτυξη


Ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος του Πολυτεχνειου με κατευθυνση Ενεργειας

εχω κανει ηδη ενα μεταπτυχιακο στο πολυτεχνειο σε σχέση με την ενεργεια.

Οι βαθμοι μου ηταν λιγο πιο πανω απο το μεσο ορο

Η επαγγελματική μου εμπειρία σχετιζεται με ανανεωσιμες πηγες ενεργειας και περιβαλλον.

Νομιζω πως ολα αυτά, αν ισχυαν αντικειμενικα κριτηρια, θα με εκανα να νιωθω πολυ ανετα.

Οσο για τα μορια, δεν σκεφτομαι σε καμια περιπτωση το Δημοσιο. Δεν καθισα να σπουδαζω τοσα χρονια για να βρω μια θεσουλα στο δημόσιο. Θελω να ειμαι μαχιμος μηχανικος.

Τελος, το γεγονος πως εχω ηδη ενα μεταπτυχιακο, τους δειχνει πως την αιτηση δεν την κανω απλά για το "χαρτί".

Αρα, πρεπει να βρω 2 συστατικές για τυπικους λογους,για να θεωρηθει η αιτηση πλήρης, για να με καλέσουν σε συντεξευση και να τους εντυπωσιασω... :-))))
Απάντηση με παράθεση