Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #812  
Παλιά 28-04-11, 23:34
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από marypez Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρινα μου εμενα μου συμβαινει αυτο. Κατα την διαρκια του κολικου νιωθω εντονα γουργουρητα με πονο, νιωθω την κοιλια μου γεματη υγρα, ποναω μεχρι πισω την πλατη μου κι αφου αυτο κρατησει αρκετη ωρα-ωρες καταληγω να κανω εμετο. πολλες φορες σταματαει εκει αλλα δυο φορες κατελειξα στο νοσοκομειο με ατελη ειλεο. Μπορει ομως να ειναι και μια απλη γαστρεντεριτιδα αλλα σε εμας που εχουμε ευαισθησια τα συμπτωματα της ειναι πιο εντονα και καπου μπερδευομαστε και νομιζουμε πως περναμε εξαρση.Εγω τις μερες αυτες που ειμαι ετσι προσεχω πολυ την διατροφη μου,τρωω δηλ. φρυγανιες και τσαι ή ασπρα μακαρονια.Επισης και οι κενωσεις μου ειναι οπως τις περιγραφεις. Ελπιζω να σε βοηθησα αλλα καλο θα ηταν να μιλησεις στον γιατρο σου!
σ'ευχαριστώ πολύ. όταν λες ατελή ειλεό, εννοείς στένωση στον τελικό ειλεό; γενικά έχεις κάνει καθόλου χειρουργείο; υπάρχει περίπτωση το έντερο να πιέζει το στομάχι και έτσι να προκαλείται ο εμετός; σόρυ για τις τόσες ερωτήσεις, αλλά απ την εμπειρία μου τόσα χρόνια έχω καταλάβει ότι οι γιατροί στην περίπτωσή μας είναι κυρίως μεσολαβητές φαρμάκων -δε θέλω να μειώσω το πόσο σημαντική είναι η προσφορά τους φυσικά. απλώς, όταν πρόκειται για τέτοια συμπτώματα, οι πάσχοντες μεταξύ μας νομίζω τα βρίσκουμε καλύτερα...