Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #571  
Παλιά 04-12-11, 22:50
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
mamanicks καλησπερα.χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους βρηκα ανθρωπους που να μπορω να μιλησω μαζι τους και να με καταλαβουν.τους τελευταιους μηνες αντιμετωπιζω σοβαρο ψυχολογικο προβλημα.αρρωστησα πριν 8 χρονια (νοσος κρον)οταν ημουν εγκυος στο δευτερο παιδι μου.ξεκινησα με διαρροιες που σιγα σιγα εγιναν πανω απο 20 την ημερα,ειχα συνεχεια πυρετο και απεκτησα μια μεγαλη στενωση.τον τελευταιο εναμισυ χρονο εκτος απο διαρροιες και πυρετο,αρχισαν να πονανε τα κοκκαλα μου,να μουδιαζουν τα χερια και τα ποδια μου,να εχω φοβερους πονους και εμμετους λογω της στενωσης.επαιρνα 6 σαλοφαλκ,3 αζαθιοπρινη,3 μεντρολ και κατα διαστηματα φλαζυλ και σιπροξιν.μου ελεγαν οτι πρεπει να χειρουργηθω οπωσδηποτε εφοσον τα φαρμακα δε μου εκαναν τιποτα.ετσι τον ιουλιο χειρουργηθηκα.αφαιρεσαν 60 εκατοστα λεπτο εντερο, ειλεοτυφλικη βαλβιδα και το μισο παχυ εντερο.μετα το χειρουργειο μου ειπαν οτι θα ειμαι πολυ τυχερη αν δεν χρειαστω και δευτερο χειρουργειο μεσα στο χρονο γιατι ειμαι υψηλου κινδυνου.τον πρωτο μηνα ημουν πολυ καλα.μου ξεκινησαν αμεσως αζαθιοπρινη 2 χαπια την οποια παιρνω προς το παρον.απο τον δευτερο μηνα ομως αρχισαν παλι οι πονοι και ο πυρετος που πλεον ειναι γυρω στο 39.οι διαρροιες δε σταματησαν λεπτο.τον δευτερο μηνα λοιπον μετα απο 13 μερες 39 πυρετο η crp εφτασε 152,η τκε 95 τα λευκα 18.000 και ενιωθα σαν ετοιμοθανατη.δυστυχως ακομα ετσι περναει ο καιρος.απο την ημερα που ειχα γραψει το πρωτο μου μυνημα εχω παλι συνεχεια πυρετο και εχω διαλυθει.οι εξετασεις μου ειναι συνεχεια χαλια και η ψυχολογια μου ακομη χειροτερη.απεκτησα και την ιερολαγωνιτιδα για την οποια δε βρηκα στο ιντερνετ κατι που να με βοηθησει τουλαχιστον στο τι πρεπει να κανω για να ανακουφιζομαι.θα περιμενω και τα δικα σου νεα.και οποιος αλλος θελει βεβαια.ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση