Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 26-01-09, 22:57
Το avatar του χρήστη Stanley
Stanley Ο χρήστης Stanley δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 29-05-18 22:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από elissa2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το εδινα σημασια παλια γιατι ειμαι μικρη/26χρ για κατι τετοιους πονους...Να πω εδω οτι εβαλα με το μυαλο μου διαφορες αρρωστιες,
1)καρκινος στο πνευμονι [καπνιζω εδω κ 4 χρονια, 2-3 τσιγαρα το μηνα] ή τωρα νομιζω πως
2)εχω προβληματα στη καρδια.
Η πιθανότητα να έχεις κάτι σοβαρό, χωρίς να σε ξέρω και χωρίς να σε έχω δει, είναι εξαιρετικά, μα εξαιρετικά μικρή. Ο καρκίνος γίνεται πιθανός μετά τα 40 και συνήθως μετά από καμια 10ρια χρόνια καπνίσματος τουλάχιστον. Τα δε καρδιακά προβλήματα σε νέα κοπέλα είναι επίσης πολύ σπάνια.

Θα σου πρότεινα από σύνεση να δείς έναν παθολόγο, αλλά δε νομίζω οτι χρειάζεται να κάνεις πολλές εξετάσεις. Θα ανησυχούσα πολύ περισσότερο αν περιέγραφες κάποια αντικειμενικά ενοχλήματα (πχ αίμα στα πτύελα).

Όπως και να'χει, έχω την αίσθηση οτι έχεις αρκετό άγχος. Γι'αυτό και μόνο, αξίζει να δεις ένα γιατρό.

Υ.Γ. Ξαναδιαβάζοντας το μήνυμα, παρατήρησα οτι λες πως ο πόνος σε ξυπνάει το βράδυ. Αυτό είναι κάτι που αξίζει να συζητήσεις οπωσδήποτε με ένα γιατρό, κατα προτίμηση παθολόγο.

Φιλικά,
Πέτρος
__________________
Όποιος είναι ικανός να εκλεγεί δε θα έπρεπε να αφήνεται να κυβερνήσει. -- Douglas Adams

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stanley : 27-01-09 στις 00:09
Απάντηση με παράθεση