Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-08-08, 14:54
cabamaru4 Ο χρήστης cabamaru4 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-10-13 14:33
ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΚΙΡΡΩΣΗ ΗΠΑΤΟΣ

Καταρχήν καλησπέρα.
Έχω κάτι απορρίες και επείδη οι γιατροί δε λένε τιποτα ως συνήθως , μήπως μπορει κάποιος απο εδω μέσα να με βοηθήσει?
Λοιπον, η μητερα μου έχει πάθει κύρρωση ύπατος επίπεδο 2 απο τα 4, το 4ο είναι καρκίνος (το ανακαλύψαμε εντέλως τυχαία) , ακολουθεί μία θεραπεία με πεγκυλιωμένη ιντερφερόνη και ριμπαβιρίνη. Εχει παρουσιάσει πάρα πολλές παρενέργειες.
Μία απο αυτές ειναι η εξής :έχει αιματοκρήτη 26 και λευκα 1400 που το όριο ξεκινάει απο τις 4000.
Οι γιατροί είπαν να σταματησει χάπια να συνεχισει ομως την ένεση, που μας ειχαν πει ότι δεν πρέπει να αλλοιωθει καθόλου το προγραμμα της, και να παμε να μας δώσουν μία ένεση eprex 40000 για την αύξηση του αιματοκρίτη. Βέβαια δεν έγκριθηκε η χορηγία από την επιτροπή και επειμένουν να την δουν, η μάνα μου όμως με το που συκώνεται από το κρεβάτι με το ζόρι πάει ως την τουαλέτα και δε νοιώθει καθόλου καλά.
Αλλα αυτό δεν είναι το θέμα μας. Το θέμα είναι ότι είπαν τελικά δε σας την χορηγούμε...
Εγω με το που είδα λευκά 1400 έπαθα πλάκα, οι γιατροι βέβαια ανησυχησαν για αιματοκρίτη και οχι για αυτά, μου είπαν ότι αυτα ανεβαίνουν.
Το θέμα ειναι ΠΩΣ?
Δινω την μητερα μου να τρωει συκωτι, παντζαρια ,πορτοκαλια, μπανανα,φιστικια... τι άλλο να κάνω γιατι με γιατρους δε βγαζω πέρα, θα μαλλωσω με όλους. Πως να αναίβουν λευκα και αματοκρίτης?
Ευχαριστώ που μ ακούσατε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cabamaru4 : 04-08-08 στις 15:24
Απάντηση με παράθεση