Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 26-01-07, 23:49
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Μου βάζεις δύσκολα Μιχάλη, όταν μου μιλάς για ''υψηλά'' επίπεδα... Μοιάζει να έχω σταθερά (δύσληπτο) τρόπο γραφής, κι αυτό οφείλεται ίσως και στην θεματολογία, αλλά κυρίως, στο ότι δεν υποτίμησα ούτε για κλάσμα δευτερολέπτου το επίπεδό σας, (το οποίο εκτιμώ αφάνταστα) οπότε δεν είναι σωστό, και να υπερτιμάτε τα γραφόμενα.

Έχω αντιληφθεί, πως η κίνηση γύρω από τον άξονα, όποιας γνώσης, ακόμη και υψηλότατης θεωρίας... δεν με συμφέρει, αν δεν συνοδεύεται, από κάτι πιο σπουδαίο, που μας κρίνει σαν ανθρώπους. Απλή γνώση είναι. Κατανοώ πως είναι λίγο ιδιαίτερη, λίγο βαθειά, λίγο πυκνή, αλλά απλά, γνώση.

Εκτιμώ με λίγη καλή διάθεση από αμφότερα τα μέλη, θα βρίσκονται τα ''σημεία επαφής'' για τη συνέχιση της συζήτησης, αρκεί να μην με αφήνετε να μονολογώ... (που ήδη έγραψα αρκετά) και σε όποιο τμήμα είναι άκρως ασύλληπτο, κάντε μου παρατήρηση. ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ!

Όσον αφορά το θεμέλιο, που ζητάς...

Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως θα ήταν εύκολο να ξεκινήσουμε από πιό απλά πράγματα; Όλα αυτά είναι αξιόλογες γνώσεις, αλλά χωρίς τις βάσεις τους χάνονται. Φιλικά
ΑΞΙΑ έχει, όχι τι γνώσεις ή τι δυνάμεις κατέχει ο καθένας μας, αλλά με ποιο θέλημα, με ποιο σκοπό τις χρησιμοποιεί. Φιλόθεα, φιλάνθρωπα σε θεωρία και πράξη, ή όχι...
Απάντηση με παράθεση