Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #90  
Παλιά 16-05-08, 22:22
Το avatar του χρήστη Xena
Xena Ο χρήστης Xena δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-12-09 04:12
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από DIMI Εμφάνιση μηνυμάτων
αν θελεις μιλα μου ιδιωτικα.δεν μπορει να λες μια κουβεντα και να μην το συνεχιζεις.
Σε ό,τι έχω πει μέχρι τώρα ήμουνα σαφής.
Αλήθεια, γιατί δεν μπορώ να μην μιλήσω περισσότερο για προσωπικά μου θέματα? Θα ήθελες να μου το εξηγήσεις?
Αρχική Δημοσίευση από DIMI Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω μια γνωμη ζηταω
Από την αρχή είπες πως ζητάς μια γνώμη και ήμουν από εκείνους που ανταποκρίθηκαν στο πρόβλημα που αντιμετώπιζες.
Όταν κάποιος σου απαντάει σε ένα προσωπικό σου πρόβλημα, φαντάζομαι πως δεν το αντιλαμβάνεσαι ως υποχρέωσή του απέναντί σου αλλά ως κίνηση βοηθείας και καλής πρόθεσης.
Αν δεν το αντιλαμβάνεσαι έτσι, μην το κουράζουμε άλλο.

Δεν έχεις κάνει τον κόπο να μας ενημερώσεις για οτιδήποτε καινούριο. Πχ. δεν μας είχες γράψει τι έχει τελικά. Ούτε πόσο παλιό είναι. Ούτε αν εσύ πήγες σε κάποιο ειδικο και τι εξέλιξη είχες. Αν δεν εκτίθεσαι εσύ, που σε απασχολεί το θέμα τι σε κάνει να πιστεύεις πως πρέπει να το κάνω εγώ που "εθελοντικά" συμμετέχω?

Τη "γνώμη" και τις πληροφορίες που ζητάς τα έχεις πάρει ήδη από εμένα, αρκεί να έχεις διαβάσει προσεκτικά τα μηνύματά μου! Και αν έχεις διαβάσει όσα σου έχω γράψει μέχρι τώρΑ, θα είχες δει στην αρχή την πρόσκλησή μου να σου πω ό,τι άλλο ήθελες, από το πρώτο μεγάλο -τερατώδες τώρα που το ξαναβλέπω- μήνυμά μου. Ο χρόνος όμως έδειξε πως δεν ήθελες γνώμη, αλλά στήριξη σε μια απόφααση που έχεις ήδη πάρει. Και η στάση σου στο μακροσκελέστατο μήνυμά μου -κι στα επόμενα- ήταν "δεκτή και η αρνητική κριτική" (thanx βρε... μόνο που δεν είχα ποτέ καμία διάθεση να σε κρίνω αλλά να σε βοηθήσω).

Δεν θεωρώ πως έχω να προσφέρω κάτι πραπάνω.
__________________
"I'll meet you on the other side, I'll meet you in the light"
Απάντηση με παράθεση