Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 10-04-08, 09:16
stergioszx Ο χρήστης stergioszx δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-11-08 22:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ok

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
...Δυστυχώς υπάρχει ένα κλίμα από ορισμένους, να πυροβολούν κάθε άλλη άποψη και αυτό είναι κάτι που ξέρω ότι κάνει κακό...
Αυτό είναι ενα φαινόμενο το οποίο υπάρχει σε πολλές ιντερνετικές παρέες. Έχει να κάνει με άτομα τα οποία υπό τη σκέπη της ανωνυμίας τους βγάζουν προς τα έξω έναν άλλον εαυτό, αυτόν που ποτέ δε κατόρθωσαν στις διαπροσωπικές τους συναναστροφές.
Να το πω κόμπλεξ?
Το λέω. Το έχω συναντήσει. Δεν αντιμετωπίζεται με κανέναν τρόπο. Με κανένα διαχειριστικό μοντέλο. Έχουν τον τρόπο να εκφράζονται μέσα στα πλαίσια των κανονισμών οπότε δε μπορείς να κάνεις κάτι ως διαχειριστής. Παίζουν πάντα το "δικηγόρο του διαβόλου" για όλους και για όλα, άσχετα αν δεν έχουν την παραμικρή γνώση για το εκάστοτε θέμα που συζητιέται.
Αισθάνονται όμως υπέροχα όταν δημιουργούν εντάσεις. Θεωρούν ότι κάνουν κάτι σπουδαίο, ότι είναι κάποιοι.
Αυτό που έχω να προτείνω για αυτές τις περιπτώσεις είναι "χαλαρή αντιμετώπιση". Τα υγιή fora έχουν την τάση να "αυτοθεραπεύονται" και να απομακρύνουν αυτόματα τις..."αρρώστιες".

Όλα αυτά που γράφω δεν αναφέρονται σε κανένα μέλος του παρόντος forum, απλά αφορούν προσωπικές μου απόψεις και εμπειρίες.
Απάντηση με παράθεση