Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #719  
Παλιά 10-03-11, 17:49
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από greg Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα..ναι την εγχειρηση δεν την απεφυγα αλλα ουσιαστικα φταιω κι εγω σε μεγαλο βαθμο..ειχα περιπου δυο μηνες καθημερινους πονους κι ομως δεν ειχα παει νοσοκομειο γιατι απλα δεν ηθελα να νοσηλέυτω οσπου μια μερα με πηγαν διπλωμενο..τελος παντων πιστευω πως εαν πηγαινα στην ωρα μου ισως και να την απεφευγα.Οσο για την αζα και τις εξετασεις στην αρχη κι εγω εκανα συχνα,τωρα ομως ο γιατρος μου χει πει καθε τρεις μηνες αλλα δεν το τειρω και πολυ γιατι ποτε δεν ειχα προβλημα.τωρα να φανταστεις εχω να κανω απο τον σεπτεμβρη.ολα καλα θα πανε καλο κουραγιο..
Greg τι ενοείς ότι είχες καθημερινούς πόνους και δεν πήγες εγκαίρως στο νοσοκομείο? Δεν είχες ενημερώσει ούτε τον γιατρό σου για τους πόνους σου? Για τι πόνους μιλάμε? και γω έχω καθημερινούς πόνους αλλά ο γιατρός μου ουδέποτε μου ανέφερε για νοσοκομείο παρά μόνο για φαρμακευτική αγωγή και διατροφή.. Ξέρω ότι κάποιοι από μας καταλείγουν στο νοσοκομείο ή ακόμη και για εγχείρηση αλλά δεν νομίζω ότι όποιος έχει καθημερινούς πόνους ή διάρροιες σίγουρα είναι για εγχείρηση... Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι δεν βλέπω που είναι το δικό σου σφάλμα εκτός εάν δεν ενημέρωνες το γιατρό σου ώστε από τα υπόλοιπα συμπτώματα να κρίνει ότι θα έπρεπε να κάνεις κάτι άλλο προκειμένου να αποφύγεις την επέμβαση....
ps: Οι εγχειρήσεις στην crohn (συρίγγια, αποστήματα, στενώσεις κλπ..) είναι πολύ δύσκολες παιδιά?