Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #305  
Παλιά 04-01-08, 14:12
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ηταν ενας με προβληματα στο στομαχι... παει σε γιατρους, παιρνει φαρμακα, τιποτα. Τελικα παει σε εναν εξπερ γαστρεντερολογο

-Κυριε μου του λεει, εχετε σκουληκια στα τοιχωματα του στομαχου. Θα γινετε καλα μονο αν σας δωσω ενα φαρμακο και τα σκοτωσουμε. Προτεινω να παρετε το Αμωνιαζίλ καθε 8 ωρες

Εντωμεταξυ το ακουει αυτο ο 'παλιος' απο τα σκουληκια. Μαζευει τα υπολοιπα και τους λεει.

-Ψαρακες κοιταξτε. Αυτο το φαρμακο το ξερω καλα. Η δραση του ειναι ετσι κι ετσι... Καθε 8 ωρες θα πηγαινουμε σε αυτη τη γωνια και δε θα μας πειραξει τιποτα

Περνανε οι μερες, τα σκουληκια παντα τη γλυτωνανε. Τελικα παει αυτος στον ιδιο γιατρο.

-Μη φοβαστε λεει. Προτεινω να αλλαξουμε συνταγη. Θα παιρνετε το φαρμακο Αυτογκολ καθε 6 μερες. Σιγουρα δε θα γλυτωσει κανενα σκουληκι.

Φυσικα το ακουει αυτο ο παλιος σκωληκας οποτε ενημερωνει τους κατοικους του στομαχιου

-Γκάβακες, το φαρμακο αυτο το ξερω... αλλαζουμε τακτικη. Καθε εξι ωρες θα πηγαινουμε σε αυτη τη γωνια και δε θα μας πειραξει τιποτα.

Παλι τα ιδια, τα σκουληκια την εβγαζαν καθαρη, περνουσαν οι μερες, δεν υπηρχε αποτελεσμα. Πηγαινει τριτη φορα στο γιατρο ο τυπος.

-Παραξενη περιπτωση, δε μου εχει ξανατυχει. Πραγματικα εχουμε μονο μια εσχατη λυση. Σας προτεινω το φαρμακο Νικολ το οποιο ειναι πολυ ισχυρο. Ενδεχεται να επιδρασει σε ολοκληρο το στομαχι σας και να καψει ο,τι υπαρχει μεσα.

Το ακουει φυσικα αυτο ο παλιος σκωληκας, οποτε μαζευει το λαο και ανακοινωνει

-Νεουδια, για εσας δεν ξερω, αλλα εγω φευγω με την κουραδα των 8
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 04-01-08 στις 15:44
Απάντηση με παράθεση