Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1067  
Παλιά 15-12-12, 18:33
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Καλησπερα...
εγω περιμενω τα αποτελεσματα απο τιις βιοψιες... ο γιατρος λεει οτι δεν ειναι κρον γιατι θα την εβρισκε και μιλησε για μικροσκοπικεσ βλαβες αλλα εμενα κατι δε μου αρεσει...
το καθαρτικο δε μπορουσα να το παρω με τιποτα... πρηζομουν και πονουσα... λιγο πηρα...
τελικα μου επλυνε το εντερο και αφου εφτασε μεχρι τα πρωτα 15 εκ. του λεπτου εντερου, πηρε βιοψιεσ και πηγαινοντας προς τα πισω κοιτουσε πιο αργα ενω επαιρνε βιοψιες...
ο γιατρος φαινεται καλος και ηρεμος (δουλευει στο mediteraneo τις τεταρτες και τις υπολοιπες μερες σε ιατρειο στη χαλκιδα,στον εοπυ ενω διδασκει και στο πανεπιστημιο), αλλα ορκο δεν παιρνω γιατι ειπε οτι δεν ειναι κρον ενω εγω δεν παω καλα... ειπε να μην τρωω συντηρητικα κλπ... τι να πω...
απλα δεν ηθελα να δειξω αμφισβητηση για να συνεργαστουμε... ολα τα περιεργα σε μενα συμβαινουν... οταν ειχα παει στο νοσοκομειο (ο θεος να το κανει) της χαλκιδας με εδιωξαν κοιτωντας την ακτινογραφια που εβγαλαν οπως οπως και ειπαν οτι οντως εχω καποια κολιτιδα, ασ φαω, να παρω ιμπουτιν κλπ...
εκτοτε χειροτερα.. εφτασα σε σημειο να κοκκινισει η κοιλια μου ακομα και στο αγγιγμα αλλα ειπαμε το κο....νοσοκομειο αποφανθηκε.... οποτε απογοητευτηκα τελειως... ο πονος και η ανορεξια στο ζενιθ... ο μονος λογος που ξαναπηγα σε γαστρεντερολογο εστω και αργα ηταν για να αποδειξω οτι ποναω και δεν τρελαθηκα... ολον αυτον τον καιρο που ολοι προσπαθουσαν να κανουν να φαω γιατι ελεγαν οτι ο πονος ηταν ακου εκει.... ιδεα μου λεει.... εγω δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο και τα γουργουρητα ενω απο ολο αυτο το χαλι χαλαρωσε και ο οισοφαγικος σφικτηρας... κυριολεκτικα κοντεψα να πεθανω και ο λογος που δεν πηγα τοτε καπου ηταν η αδυναμια αλλα και η αντιμετωπιση των γυρω μου οτι αν ειχα κατι θα ειχε βρεθει... ηθελα να ουρλιαξω απο τον πονο και να τους σκοτωσω επειδη κοροιδευαν λεγοντας οτι ηταν ιδεα μου... τωρα μιλαω σε ελαχιστους... μονο με δυο φιλες μου και τον οδοντιατρο μου που ειχε προειδοποιησει πριν φτασω κυριολεκτικα στην ανορεξια κι ενα βημα πριν τον τ.....
το κουλο της υποθεσης αλλα κι απιστευτο;;;
η ακτινογραφια που μου εβγαλαν τοτε εχει αυτοκολλητη ημερομηνια 31 ιουλιου 2008!!!! απιστευτο κι ομως αληθινο!!! ναι συνεβη......
οποιος τη βλεπει νομιζει οτι του κανω πλακα αλλα ειχα κι αλλο ατομο μαζι μου που μπορει να επιβεβαιωσει οτι ειναι προσφατη... τοτε ειπανε νευρικη ανορεξια αλλα κανενας δε σταθηκε στο γεγονος οτι δεν ετρωγα γιατι πονουσα... τοτε νευριασα και ειπα: ετσι θελετε; ετσι θα γινει... ναι αλλα ξεκινησε αμεσως μετα απο αντιβιοτικο-α οπου ο οργανισμος μου αρχισε να καταστρεφεται ξαφνικα και να παρουσιαζει συμπτωματα τυπου κρον, απο την κορυφη μεχρι τα νυχια που λενε.. εμετοι, διαρροια η δυσκοιλιοτητα με κιτρινα κοπρανα, πονος στην μεση, την πλατη και το χερι αριστερα, αδυναμια, δυσπνοια, ξηροφθαλμια και αλλαγη στην οραση, κοπωση, χαμηλο φυλικο και χοληστερινη, δυσπνοια κλπ... εχασα ομως οταν τα ελεγα με εδιωχναν λεγοντας για στομαχι-σεε, τιποτα, αγχος, θυρεοειδη, γυναικολογικα ακομα και τρελα.... ξεκινησε κυριολεκτικα μεσα σε λιγες ημερες... ειχα κανει γαστροσκοπηση με αποτελεσμα χρονιας γαστριτιδας αλλα εξακολουθουσα να βασανιζομαι και αρχισα να υποψιαζομαι δεν ξερω κι εγω τι, ενω φοβομυν την κολονοσκοπηση.... κακως επρεπε να την κανω τοτε... δε θα ειχα φτασει εδω και μαλιστα μεσα απο ακομα πιο τρελες καταστασεις... ειναι δυνατον να ποναω ετσι και να μην ειναι κρον;
αναμενω τις βιοψιες μετα απο τις γιορτες....
Απάντηση με παράθεση