Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1313  
Παλιά 23-03-13, 11:39
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Angry

Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΛΑΤΡΕΥΩ drhouse.Δηλαδη αν πας στην εφημερια και πεις οτι πονας στη κοιλιακη χωρα θα σε διωξουν?Γιατι αν το κανουν θα τους ζητησεις να σε υπογραψουν χαρτι οτι εισαι υγιεις αλλιως θα τους πας νομικα. Ξερεις στην Ελλαδα εχουμε το κακο να μην τους τριζουμε τα δοντια.Εφοσον πονας ειναι υποχρεωμενοι να σε κοιταξουν παραπανω.Δυστυχως πες τους καποια θεματα δεν φαινονται σε μια απλη εξεταση αιματος.Και εμενα τις ιδιες μ*****μου ελεγαν μεχρι που θα πεθαινα.Ψαξε τον(ΣΩΣΤΟ) γιατρο .Καλη τυχη σε οτι κανεις.Και οσο για την απεικονηση του λεπτου εντερου νομιζω οτι η διαβαση το δειχνει μια χαρα.
αχ βρασε ορυζα που λενε.... σε δυο νοσοκομεια τις ιδιες μ...ες η μια σεε και νευρικη ανορεξια, η αλλη (ειδικευομενη) καποια κολιτιδα και τι να της κανω.... σε γαστρεντερολογο και οι δυο... ειδικα τη δευτερη φορα φρικαρα τελειως απο πονο τρελο γουργουρητο και την αλλη με μια ακτινογραφια χωρις γνωματευση και ημερομηνια να μη τη νοιαζει τιποτα.... λες και ν.α ακομα δεν ηθελε διερευνηση - νοσηλεια.... περασα απο παθλογους και γαστρεντερολογο χωρις λυση....

παντως εχεις δικαιο οταν λες οτι δεν τους τριζουμε τα δοντια.... καπως ετσι ξεκινησε το προβλημα μου... αν ειχα τριξει τα δοντια την ωρα που επρεπε τωρα θα ημουν υγιης οπως πριν..... ακουγεται παραξενο αλλα ειναι αληθεια... γιατι μερικοι αντι να κανουν απλα τη δουλεια τους σε κανουν χαλια και μετα περα βρεχει και οχι μονο αυτο αλλα συμπεριφερονται σα να τους ενοχλεις κι απο πανω... το πενταευρω δε το δινεις για πλακα οτι κι αν εχεις, ποσο μαλλον για περισσοτερα.... ξερω οτι ειμαστε ολοι ευερεθιστοι πλεον αλλα ηρθε ο καιρος που ανοιγω πολεμο εστω και προφορικο προς το παρον σε συγκεκριμενο νοσοκομειο αλλα ιδιαιτερα σε καποιο ατομο που γυρναει στο διαδρομο για κουτσομπολιο, πασιεντζα, συνεννοειται μεσω τηλεφωνου για τις μεσημεριανες επισκεψεις σε σπιτια και ολα αυτα την ωρα που θα επρεπε νε θυμαται οτι η ιατρικη ειναι δυσκολη...

επιπλεον αν καποιος σου δωσει μια αγωγη για κατι σωστη η λαθος, ειναι τουλαχιστον αθλιο να σε κανει να νοιωθεις ασχημα επειδη κατι συνεβη στο ενδιαμεσο και τον ενοχλεις κιολας, ενω κατα καποιο τροπο λεει εμμεσα οτι ηθελε να σε ξεφορτωθει.... ενταξει απο καποιο σημειο και μετα δε φταει αλλα απο τη συμπεριφορα και μονο αλλα κι επειδη μετα τους ζαλισα ολους χωρις να μου φταινε απο κακη και μιση εξηγηση δικη του θα το κηνυγησω μεχρι θανατου... εγω θα ημουν καλα ακομα

εκεινο το προσχαρο κοριτσι με το πλατυ χαμογελο, την μεγαλη γλωσσα (που κακως δε χρησιμοποιησα τοτε), με τα πιασιματα, το καλο γουστο στο φαγητο που δεν ενοχλουσε, τη γκρινια, το πεισμα αλλα και το φιλοτιμο που ειναι σπανιο πια, δεν υπαρχει ....

ξερω οτι φταιω πρωτα απο ολα επειδη ημουν πολυ ευθικτη αλλα επειδη την ιδια αδιαφορια και ισως κι επικινδυνη εισεπραξαν και αλλοι θα φερω τον κοσμο αναποδα αλλα θα δημιουργησω θεμα.... οχι καποιοι να το ξ.....ν τις μισες μερες και να κοροιδευουν η να απορουν λες και τους πειραξες..... μια ζωη δειχνουμε ανοχη σε ολους και ολα... γι' αυτο γιναμε ετσι....

δε με νοιαζει πλεον αν ηταν ν.α η φλεγμονες, το μονο που με απασχολει πλεον ειναι τα βασανα που περναω κι εχω φτασει να μη θελω να ζησω ενω λυπαμαι τοσο τη μητερα μου που χρηζει βοηθειας λογω σοβαρου προβληματος υγειας οσο και τον πατερα μου που απο τη μια νευριαζει μαζι μου (οπως κι εγω) κι απο την αλλη στεαχωριεται πολυ που ενω θα με καμαρωνε τωρα οπως λεει οτι εκανε καποτε, στεναχωριεται παρα πολυ και σε αυτη την κρισιμη για καρδιακα επεισοδια ηλικια (53 πλεον) εχει να αντιμετωπισει και τριτο προβλημα απο τη μητερα μου και τα οικονομικα... κι αυτο μοιαζει το χειροτερο απ' ολα.... εισαι μητερα και καταλαβαινεις....

οσο για τον ΣΩΣΤΟ ιατρο εχεις δικαιο αλλα δεν ξερω πια.... δε θα με παρουν τα εκτακτα γιατι οι πονοι αρχιζουν συνηθως ωρες μετα το φαγητο και ειναι εντελως εσωτερικοι, ισως μονο αν φαω πολλα λιπαρα να αντιληφθουν ισως κατι μικρο για εκεινους.... να φανταστεις οτι λογω ληξης της ασφαλειας στις 31 η αξονικη πρεπει να γινει αλλα σε ποιες περιοχες; ειναι περασμενη ηλεκτρονικα ανω κοιλιας και θωρακα.... νομιζω οτι δεν απεικονιζουν εντερο αν και το ζητησα.... μα χαθηκε και κατω κοιλιας; ειμαι μικρη λεει και ειναι κριμα τοση ακτινοβολια... εγω θελω μονο να βρεθει το προβλημα..... κουραστηκα παρα πολυ... μονο με εισαγωγη και ψαξιμο επι τοπου μπορει να γινει.... αν μπορουσα να κανω τη διαβαση θα ηταν καλα.... εγω ουτε την κολονοσκοπηση δε μπορεσα να κανω καλα καλα.... η πρετοιμασια εκανε το εντερο να παιζει τραμπαλα και να με ποναει με φουσκωμα κλπ.... δε μπορουσα να το πιω... μα πλυση - αναρροφηση καταφερα να εχω
καποιες εικονες....

χαρακτηριστηκα και νευροφυτικου τυπου ασθενης.... στην επομενη δαφνι μαλλον... δε μπορω.... προτιμαω να πεθανω.... η πρεπει να εχω πληρη εικονα της κοιλιας η δε ξερω.... τους ειναι τοσο δυσκολο; τι να πω; ανω κατω κοιλιας με απαιτηση; ειναι η σωστη εξεταση; οι παππουδες γιατι πανε και ζητανε μονοι τους απο αιμα μεχρι και εγω δε ξερω τι και παλα πηγαινουν να τα περασουν λεγοντας αυτο που θελουν;
αυτοι βασιζονται κυριως στην εξεταση και δεν ξερω τι αντιλαμβανονται.... ισως εχω λεει σωματοποιημενα συμπτωματα, τοσο πολυ;
εγω αντεχω τον πονο με αριστα το 10..........

καποιος εδω μεσα λεει αν εχεις τυχη διαβαινε και ριζικο προχωρα..... σωστοοοο!!!!!

σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια.... χρησιμη η πληροφορια σου..... αν το ηξερα πριν θα το ειχα κανει....
Απάντηση με παράθεση