Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1315  
Παλιά 23-03-13, 17:10
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
chrysoulat σε εχει παρει πολυ απο κατω.Ετσι ημουν και εγω ελεγα ας πεθανω αρκει να βΡουν τι εχω και να σταματησουν να μου τα βγαζουν ολα ψυχωσωματικα.Εγω ειχα ομως μεγαλη στηριξη απο την οικογενεια μου και πανω απο ολα ο αντρας μου επειδη το βιωνεις ξερεις ποσο δυσκολο ειναι για ολους.Αν δεν εχεις δει καποιο ψυχιατρο καλο ειναι δεις(εγω πηγαινω χρονια τωρα)για να σε βοηθησει να βρεις τον παλιο και καλο σου ευατο.Φυσικα αυτο και αν ειναι δυσκολο γιατι και οι γιατροι σε αυτο τον τομεα ειναι αστα να πανε.ΜΑΛ**** με κεφαλαια.ΠΑΤΑ ΓΕΡΑ.ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ!!!!!!!
πηγα σε ψυχιατρο και αφου ακουσε καποια πραγματα μεταξυ των οποιων και την υποψια της νοσου και οτι ειχα εντολη για αιματος και κολονοσκοπηση ειπε δε θα γινω γαστρεντερολογος, κανε αυτα αλλα οτι και να ηταν εχει γινει ανορεξια.... εγραψε καταθλιψη-γαστρεντερικες διαταραχες-ανορεξια κι εδωσε σεροκουελ και λαντοζ.... ειδικα τα πρωτα πανισχυρα βαρβιτουρικα...... με την κοκκινη ταινια χωρις προσφατους αιματολογικους δεικτες που λιγο αργοτερα εδειξαν χαμηλο φυλικο το οποιο απο αλλους θεωρειται αναιμια και για αλλους οχι γιατι η αιμοσφαιρινη και αιματοκριτης ειναι λιγο παραπανω απο τα χαμηλα ορια αλλα εντος.... εγω το μονο που ξερω ειναι οτι δεν ειχα καθολου κουραγιο, αλλαγη στο αιμα αλλα και το χρωμα του νεκρου στο προσωπο και οχι μονο....

τελικα θα σου πω οτι προσπαθησα κι ετσι και το μονο που καταφερα με αυτα τα χαπια ηταν να κοπουν τελειως τα ποδια μου, να νυσταζω αλλα να ποναω φρικτα, να εχω τρελα νευρα λογω αυτου, να τιναζομαι πολυ εντονα και φυσικα δεν τολμουσα να παω πουθενα... ουτε καν σε γιατρο.... ναι, στο παρελθον ειχα αγχος, ισως και μια ηπια καταθλιψη αλλα κυριως χαμηλη αυτοεκτιμηση που αν εβλεπες το περιβαλλον μου (κυριως τη μαμα μου) θα σου φαινονταν οχι μονο φυσιολογικα αλλα και light εκδοχη..... αλλος στη θεση μου και αυτη την εποχη θα ειχε πολυ χειροτερα.... θελω να πω οτι οι πονοι ειναι κυριως σωματικοι και γι αυτο δεν βρισκω τον παλιο μου εαυτο... δεν περναει Τιποτα....

ουτε η albicans ουτε η κοιλια που χτυπαει τα παντα σε σημειο που εχω φτασει να αναρωτιεμαι τι γινεται γενικα εκει μεσα....γυρω μου ακουω πηγαινε σε διατροφολογο σε ψυχολογο, ολοι κατι εχουμε κλπ.... μονο που εγω δε ξερω κανενα να υποφερει τοσο πολυ καιρο ετσι απο γαστριτιδα και σεε και να μην ισιωνει με τιποτα.... πηρα τηλ στην εφημερια του ιασω και ρωτησα καποιον που ειπε οτι αν οι βιοψιες ειναι ετσι οπως τις λεω, πρεπει να παρθει λεπτομερεστατο ιστορικο και να διερευνηθει περαιτερω.... δε ξερω κουραστηκα.... που να παω πια... και την τεταρτη εχει κλειστει αξονικη με απραπεμπτικο για ανω κοιλιας θωρακος.....

ο τομογραφος ειναι ισως το μονο που μπορει να δειξει αλλα με ποιες εξετασεις ακριβως; εχω την εντυπωση για να μη σου πω τη βεβαιοτητα οτι απλα θελουν να δειξουν οτι ολα οκ και να παω σε νευρολογο παλι.... το λενε απο τωρα.... το παραπεμπτικο το εφτιαξε μια ξαδερφη μου νοσηλευτρια, προφορικα απο τηλεφωνο με τη βοηθεια ενο γνωστου της νευρολογου... δεν ελεγα κι εγω ανω κατω κοιλιας που εκατσα και ειπα την αληθεια; ισως να ηταν καλυτερο... who knows... παντως το ζητουμενο τους ειναι να αποδειξουν οτι εχω η δεν εχω κατι και επομενη σταση στο μην πω..... ολα αυτα το 2013 με την τεχνολογια stand by....
Απάντηση με παράθεση