Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #355  
Παλιά 04-03-10, 01:01
Hope Ο χρήστης Hope δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-03-10 17:25
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σας !ειμαι 24 χρονων και εχω τη νοσο εδω και 6 χρονια .ολο αυτο το καιρο ειμαι σε εξαρση αλλα δεν ειναι παρα πολυ επιθετικη!Εχω κανει σχεδον τα παντα νομιζω,πηγα στη πανεπιστημιακη κλινικη του Ηρακλειου στη Κρητη οπου παρακολουθησα και μια ημεριδα για τα ατομα με τη νοσο.Στην αθηνα εχω παει σχεδον παντου σε ολα τα νοσοκομειο ,και οπωσ ειπε μια κοπελα πιο πριν και μενα ηθελαν να με κανουν πειραματοζωο για να δοκιμασουν νεα φαρμακα.Εχω παει και Αγγλια οπου μου ειπαν ακριβως τα ιδια .Καθε γιατρος προτεινει αναλογα με την εμπειρια του τη θεραπεια,αλλοσ πιο επιθετικα με remicade αλλος πιο ηπια με κορτιζονες.Καθε περιπτωση ειναι διφορετικη.Εγω δεν εχω σταματησει να εχω διαρροιες και πονους εδω και 6 χρονια και αρκετες κρισεις ολο αυτο το διαστημα.Εχω δοκιμασει μεσαλαζινη(salofalk),βουδεσονι η (budecol),κορτιζονη και ανζαθριοπρινη για μικρο χρονικο διαστημα .Εφτασα σαν φοιτητρια να παιρνω 13 χαπια την ημερα μαζι με τις βιταμινες κλπ.!και ολα αυτα χωρις να δω καμμια διαφορα .Εχω να κανω θεραπεια 2 χρονια γιατι δεν αντεχα αλλο.δεν εχει αλλαξει τιποτα .Εννοειται οτι δε το συστινω σε κανεναν σας αυτο.ΤΩρα θα ξαναπαω για εξετασεις για να ξεκινησω καποια θεραπεια και θα δουμε.ΟΛΟΙ εχουμε ασχημες μερες και ισως πολλες αλλα πλεον ζουμε με αυτο!Η ψυχολογια παιζει πολυ βασικο ρολο!