Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2010  
Παλιά 12-06-17, 13:33
Anastasia1990 Ο χρήστης Anastasia1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-06-17 04:45
Καλησπέρα είμαι η Αναστασία 27 ετων και μόλις πριν απο 4 μερες μετα απο μια κολονοσκόπηση και μια καλπροτεκτινη κοπράνων 760 (Φ.Τ <=50) ο γιατρος με ενημερωσε ότι πάσχω από νόσο του Crohn. Κάτι που απευχόμουν καθώς πολύ γνωστή σε εμένα αφού εδώ και 6+ χρόνια νοσεί η αδελφή μου. Ακόμα δεν μου έχει δώσει κάποια θεραπεία καθώς περιμένουμε να βγουν οι βιοψίες, μου είπε πολύ φευγαλέα ότι θα ακολουθήσουμε θεραπεια με κορτιζόνη, κάτι το οποίο με τρομαζει, καθώς η κορτιζόνη ως γνωστων σε πρίζει καθως και επιρρεάζει ψυχολογια κτλ. Απο την στιγμη της διαγνωσης οι πόνοι στην κοιλια και οι επισκέψεις στην τουαλέτα αυξήθηκαν συμαντικά, μου είναι πολύ δύσκολο να το δεχτώ και να το διαχειρηστώ. Ακούω ιστορίες άλλων και όλοι μου λένε ότι υπάρχουν και χειρότερα, αλλά καθόλου απίθανο τα χειρότερα να με περιμένουν και εμένα. Πώς καταφέρατε να δεχτείτε αυτήν την κατάσταση και να την αντιμετωπίσετε? ποιες ήταν οι δικές πρώτες σκέψεις όταν διαγνωστήκατε με την Νόσο? Εγώ αντιμετωπίζω την κατάσταση με υπερβολή ή είναι όντως δύσκολο για όλους? Φοβάμαι στην συνέχεια τι θα πρέπει να αντιμετωπίσω, φοβαμαι τα φαρμακα, τους γιατρους, τις ενεσεις όλα!
Απάντηση με παράθεση