Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 02-11-08, 23:09
Το avatar του χρήστη Stanley
Stanley Ο χρήστης Stanley δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 29-05-18 22:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από jnomik Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
Ο αιματοκρίτης μου δεν είχε πρόβλημα πριν το αυτό το γεγονός και είμαι γυναίκα 31 ετών.
Πήγα στο ΙΚΑ αρχικά και μου έδωσε αντιβιώση AZIROX αφού δεν μου έκανε τίποτα πήγα στο νοσοκομείο και ο γιατρός (ΩΡΛ) μου έδωσε AUGMETIN, και μου έκανε εξετάσεις αίματος αλλά δεν είναι λοίμώδη μονοπυρηνωση.
Πήγα και σε ιδιωτικά ΩΡΛ, με εξέτασε αυτιά, μύτη, αμυγδαλές, δεν μπορεί να μου πει τι το έχει προκαλέσει. Επίσης δεν έχω χαλασμένο δόντι.
Τώρα έχουν περάσει 5 μέρες που παίρνω AUGMETIN αλλά δεν έχει γίνει τίποτα, είμαι συνέχεια με αντιπυρετικά και οι λεμφαδένες είναι ακόμα πρησμένοι.
Υπάρχουν διάφορες ιώσεις που κάνουν τέτοια σύνδρομα καθώς και άλλες σπανιότερες αιτίες. Αν απέκλεισες τη λοιμώδη μονοπυρήνωση θα πρέπει να κοιτάξεις CMV, τοξόπλασμα. Δε θέλω να σε αγχώσω με λεπτομέρειες, αλλά το γεγονός οτι δεν περνάει μετά από 5 ημέρες ισχυρής αντιβίοσης μάλλον δείχνει πως η βακτηριακή λοίμωξη είναι λιγότερο πιθανή και πρέπει να ψάξεις κάποια πιο εξειδικευμένα πράγματα.

Χρειάζεσαι ένα καλό παθολόγο...

Φιλικά,
Π.
__________________
Όποιος είναι ικανός να εκλεγεί δε θα έπρεπε να αφήνεται να κυβερνήσει. -- Douglas Adams
Απάντηση με παράθεση