Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 03-03-12, 16:44
vilelmini Ο χρήστης vilelmini δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-03-12 16:50
παιδιά έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πρησμένος ο δεξιός λεμφαδένας κάτω από την κάτω γνάθο και το πηγούνι είναι ι 2η μέρα που πέρνω αντιβίωση augmedin και παυσίπονα αλλά τίποτα και υποφέρω από φριχτούς πόνους.. και .οχι μόνο αυτό αλλά πριν 1 εβδομάτα χειρουργήθηκα και στο δεξί χέρι για καρπιαίο σωλήνα.. τα δόντια μου έχουν όμως λίγο πρόβλημα παρόλο που τα προσεχω αλλά ίσως τα επηρεάζουν το οτι είμαι διαβητική Τ1... ειλiκρινά δεν ξέρω τι να κάνω πονάω πολυ..
παιδιά έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα πρησμένος ο δεξιός λεμφαδένας κάτω από την κάτω γνάθο και το πηγούνι είναι ι 2η μέρα που πέρνω αντιβίωση augmedin και παυσίπονα αλλά τίποτα και υποφέρω από φριχτούς πόνους.. και .οχι μόνο αυτό αλλά πριν 1 εβδομάτα χειρουργήθηκα και στο δεξί χέρι για καρπιαίο σωλήνα.. τα δόντια μου έχουν όμως λίγο πρόβλημα παρόλο που τα προσεχω αλλά ίσως τα επηρεάζουν το οτι είμαι διαβητική Τ1... ειληκρινά δεν ξέρω τι να κάνω πονάω πολυ..

ξέχασα να σας πώ αρχικά με εξέτασε οδοντίατρος μου είπε ότι τα ούλα δεν έχουν κάποιο πρόβλημα μόνο ένα δόντι και με παρέπεμψε σε ωρυλά γιατί πίστευε ότι έχω μαγουλάδες (τους οποίους δεν πέρασα..) η ωρυλά μου είπε να κάνω γενική αίματος και TKE, CRP και αμυλάσης (για τ ην παρωτίτιδα) αλλά βήκαν οκ... δεν ξέρω τι να κάνω συνεχίζω τη θεραπεία ελπίζοντας ότι όλα θα περάσουν...επίσης 2 μέρες πριν τελείωσα την αντιβίωση που μου έδωσε ο ορθοπαιδικός για το χέρι και ήμουν στα Ιωάννινα (μένω στην Πρέβεζα και έκανα εκεί την επέμβαση ) με φιλοξένησε ο αδερφος μου ο οποίος έχει γάτα ( η οποία βγαίνει και έξω από το σπίτι ) και έχει τη συννήθεια να κοιμάτε επάνω στα κρεβάτια!! Υπάρχει η περίπτωση να κόλλησα κάποιο μικρόβιο από τη γάτα? νομίζω την ίδια περίπου πάθηση είχε και μια άλλη κοπέλα εδώ στο forum είδα και τις απαντήσεις η λοιμώδης μονοπυρήνωση τα ίδια συμτώματα έχει και αν ναι μέσω πιάς εξέτασης το βρίσκουν? όποιος ξέρει κάτι ας με βοηθήσει ειμαι χειρουργημένη και τώρα μου έτυχε και αυτό...
Απάντηση με παράθεση