Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 30-11-11, 18:07
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από minaspap Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει περιπτωση να ειναι ψυχοσωματικο και οχι κατι το παθολογικο?? Εχω πανικοβληθει,νομιζω πως εχω καρκινο η τπτ σοβαρο!
Καλώς ήρθες.

Πως μπορεί κάποιος να ξέρει από μία απλή περιγραφή;

Επειδή έχω περάσει δύο εμφράγματα, απλά θα σου πω, ότι το έμφραγμα δεν σε προειδοποιεί με πόνο, σου φέρνει πόνο. Δεν κάνει τέτοιες προειδοποιήσεις το έμφραγμα. Το δεύτερο μου και πιο σοβαρό έμφραγμα, δεν ήταν ποναλάκι, ήταν μαχαιριά στο στήθος.

Δες την πίεση σου, είναι μια πρώτη ένδειξη και όχι απόδειξη. Αν ο καρδιολόγος μετά από καρδιογράφημα και εξέταση αίματος που εκεί βλέπουν ένα ένζυμο, που είναι σταθερός δείκτης εμφράγματος και χωρίς παρουσίαση στον καρδιογράφο, τα βλέπει καθαρά, δεν έχεις έμφραγμα.

Αν σου έκαναν, που πάντα κάνουν, ακτινογραφία θώρακος και δεν βρήκαν τίποτα, δεν έχεις έμφραγμα και μάλλον δεν έχεις και κάτι άλλο στον θώρακα. Αυτό αν στο πει ένας χειρούργος να το δεις και με μία πιο ενδεδειγμένη έρευνα. Πχ αξονική τομογραφία. Δεν θα κάνεις τίποτα αν δεν στο πει ο γιατρός.

Υπάρχουν δεκάδες πόνοι, που τους λέμε νευρόπονους, όχι επειδή έχεις τα νεύρα σου, αλλά επειδή είναι μυικοί πόνοι, που σε μένα συμβαίνουν, επειδή στραβοκοιμήθηκα ή επειδή κρύωσα από κανένα ρεύμα ή από δεκάδες άλλους λόγους.

Αυτά στα λέω όχι κάνοντας σου διάγνωση, αλλά επειδή σε διαβάζω ελαφρώς πανικοβλημένο.

Τις απαντήσεις θα στις δώσει ο γιατρός σου, κανείς άλλος.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση