Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #396  
Παλιά 27-03-10, 02:26
Το avatar του χρήστη maram
maram Ο χρήστης maram δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-11-12 15:16
Αρχική Δημοσίευση από sofia1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΕΔΩ Κ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ.ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΛΕΓΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΩΔΗ Κ ΟΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΙΩΣΗ Κ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΝΤΕΠΟΝ Κ ΠΑΝΑΝΤΟΛ.ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΕΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....
ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ 40 ΚΥΜΜΑΤΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ....
Γειά σε όλους ,Σοφία μου όταν είπα αντιφλεγμονώδη εννοούσα κορτιζόνη και αντιβιώσεις flagyl kai ciproxin που έπαιρνα για την φλεγμονή που έχουμε στο έντερο δηλ Crohn.Σαφώς και δέν μπορούμε να παίρνουμε οποιαδήποτε αντιβίωση για διάφορες ιώσεις.

Οσο για μια εγκυμοσύνη μη φοβάσαι κούκλα μου γιατί όπως έχω μάθει απο γιατρούς όταν μένουμε έγκυες ο οργανισμός μας παράγει ο ίδιος περισσότερη κορτιζόνη (κορτιζόλη) και έτσι έχουμε μείωση των συμπτωμάτων. Μη φοβάσαι ,να είσαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά όταν έρθει η ώρα που σου εύχομαι να είναι σύντομα......γιά δές και εδώ ίσως να σ'ενδιαφέρει http://www.gastrenterologicoiatreio....id=32&Itemid=5

Προσωπικά εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα crohn αλλα δέν ειχα πάει σε γιατρό ακόμη και δεν είχα διάγνωση, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ,μη σου πώ οτι ήμουν καλύτερα από ποτέ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maram : 27-03-10 στις 03:11