Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-09-10, 20:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μπράβο και αίσχος

Δεν ξέρω ποιον να πρωτοσυγχαρώ ή να πρωτοβρίσω.

Τον Δήμαρχο μας (έρχονται και εκλογές Νικήτα ε ή τον Προστασία του Πολίτη;

1. Για την εξαφάνιση του παραεμπορίου και της κουρελούς στους δρόμους της Αθήνας. Σήμερα πραγματικά ένοιωσα μια ευχάριστη έκπληξη, εύγε!!!

2. Και αυτό είναι φωτογραφικό.
Για ευνόητους λόγους και για την ασφάλεια μου, δεν μπόρεσα να σηκώσω το κινητό όσο θα έπρεπε.
Γωνία Πανεπιστημίου και Τοσίτσα. Τουλάχιστον 200 ναρκομανείς, περίμεναν στην σειρά να αγοράσουν την δόση από τα τρία τέσσερα βαποράκια. Τσιλιαδόροι με μηχανές μεγάλου κυβισμού, επέβλεπαν τον χώρο, ένας με πρόσεξε που είχα την κάμερα την κινητού ακάλυπτη και με παρακολούθησε, εγώ παρ' όλα αυτά ξεκίνησα να μιλάω στο κινητό και έβγαλα αυτή την φωτογραφία.



Ένας νεαρός πιο κάτω, μπροστά σε εκατοντάδες περαστικούς, έμπηγε το δηλητήριο στο χέρι του...

Αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί.

Δεν με ενδιαφέρει αν δίπλα είναι το αρχαιολογικό μουσείο και περνάνε χιλιάδες τουρίστες κάθε μέρα.

Δεν με ενδιαφέρει αν οι περαστικοί έδειχναν αηδιασμένοι.

Εμένα με ενδιαφέρουν αυτές οι ψυχές, που οι έμποροι τους έχουν καταδικάσει σε ισόβιο εξαθλίωση.

Δεν μπορώ να πιστέψω, ότι η δίωξη ναρκωτικών δεν μπορεί να κάνει κάτι; Δεν μπορεί να παρακολουθήσει τα βαποράκια, να βάλει πομπό στις μηχανές τους και να ξεπαστρέψει τα κυκλώματα.

Ακόμα και τα κινητά τους μπορούν να παρακολουθήσουν, το θέμα είναι θέλουν;

Δεν είναι δυνατόν ταυτόχρονα ο ΟΚΑΝΑ, να μην μπορεί να ανταποκριθεί, στην ανοικτή χορήγηση μεθαδόνης, χωρίς φιλοξενία ναρκομανών στα κέντα επανένταξης.

Ξεδοντιάστε τους εμπόρους. Τριπλασιάστε τα κέντρα επανένταξης και μειώστε τον χρόνο εισαγωγής σε κέντρο, από 3 χρόνια σε μερικές μέρες.

Πόσο θα κοστίσουν βρε λεβέντες όλα αυτά; Γιατί λεφτά μιλάμε;

Αποφυλακίστε τα μυαλά αυτών των δυστυχισμένων ανθρώπων, ξεκινήστε ένα αδυσώπητο ανθρωποκυνηγητό στους εμπόρους, κύριε επί της προστασίας του πολίτη.
Εκτός και αν οι χρήστες ναρκωτικών, δεν θεωρούνται πια πολίτες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση