Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 06-02-08, 00:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Πάνε δεκάξι χρόνια

Σαν χθες να ήταν το αισθάνομαι, να σου κρατώ το χέρι και να νοιώθω ότι μου φεύγεις. Να βλέπω ότι σβήνεις μέσα στο ασθενοφόρο και να παρακαλώ τον δημιουργό μας, να σε κρατήσει κοντά μας.
Πέρασαν από τότε δεκαέξι χρόνια και είναι πάντα σαν χθες, ο πόνος να έχει γαληνέψει από το θείο δώρο της λήθης, οι σκέψεις όμως να είναι πάντα ζωντανές.

Πώς να μην είναι αφού όλη η ζωή μου, ήταν ένα κομμάτι σου, ένα αναπόσπαστο μέρος της ζωής μου, μαζί με τις πιο σημαντικές αναμνήσεις.

Όταν σ’ έχασα πίστεψα ότι έχασα τον κόσμο, ένοιωθα ότι ήμουν αιωρούμενος και δεν είχα πουθενά να πιαστώ. Ένα μήνυμα μου όμως σ’ αυτό το Club, με έκανε να νοιώσω ότι δίπλα είχα φίλους, αρκούσε που το έγραψα, μόλις γύρισα χωρίς Εσένα από το νοσοκομείο, κάθισα χωρίς να το καταλάβω στο γραφείο μου και άφησα ένα μήνυμα. ‘Σήμερα ο Χειριστής σας έχασε ότι πιο πολύτιμο έχει στην ζωή του, την Μητέρα του’.

Πάνε δεκάξι χρόνια και το χαμόγελο σου μου έλειψε, το φως που με φώτιζε έσβησε, ο αέρας που μου πρόσφερες χάθηκε, η στοργή σου, δεν μου προσφέρει πια καταφύγιο, η δύναμη σου δεν με συνοδεύει, η ζωή που μου έδωσες συνεχίζει να υπάρχει, βασανιστική όμως.

Είσαι και θα είσαι πάντα στο μυαλό μου, κάθε μέρα κάθε ώρα κάθε στιγμή, μέχρι την ευλογημένη ώρα, που θα ξαναβρεθούμε πάλι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση