Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #398  
Παλιά 27-03-10, 12:23
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από maram Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σε όλους ,Σοφία μου όταν είπα αντιφλεγμονώδη εννοούσα κορτιζόνη και αντιβιώσεις flagyl kai ciproxin που έπαιρνα για την φλεγμονή που έχουμε στο έντερο δηλ Crohn.Σαφώς και δέν μπορούμε να παίρνουμε οποιαδήποτε αντιβίωση για διάφορες ιώσεις.

Οσο για μια εγκυμοσύνη μη φοβάσαι κούκλα μου γιατί όπως έχω μάθει απο γιατρούς όταν μένουμε έγκυες ο οργανισμός μας παράγει ο ίδιος περισσότερη κορτιζόνη (κορτιζόλη) και έτσι έχουμε μείωση των συμπτωμάτων. Μη φοβάσαι ,να είσαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά όταν έρθει η ώρα που σου εύχομαι να είναι σύντομα......γιά δές και εδώ ίσως να σ'ενδιαφέρει http://www.gastrenterologicoiatreio....id=32&Itemid=5

Προσωπικά εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα crohn αλλα δέν ειχα πάει σε γιατρό ακόμη και δεν είχα διάγνωση, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα ,μη σου πώ οτι ήμουν καλύτερα από ποτέ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΑΜ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΜΟΥ.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ Κ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΚΕ ΚΑΘΑΡΟ.ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗ.ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ,ΣΤΟ ΜΑΤΙ,ΣΤΟ ΠΟΔΙ Κ ΕΚΑΝΑ Κ 2 ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΑΠΟΣΤΗΜΑ Κ ΣΥΡΡΙΓΙΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΕΞΩΣΦΥΓΓΙΑΚΟ ΡΑΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΚΤΟ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ,ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΕΣ Κ ΕΚΑΝΑ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Κ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑ.ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ,ΕΒΛΕΠΑ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΡΙΓΓΙΑ ΤΗΝ ΠΗΡΑ Κ ΕΓΩ,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ Κ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ...Κ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ...

Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΟΣΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ!!!!(ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ)....