Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 13-05-11, 14:01
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Ποια λοιπόν η σκοπιμότητα αυτού του κλαμπ;;;

Πώς αντέχετε να βλέπετε μηνύματα παιδιών όπως ο Tristan που επειδή γράφουν greeklish σας απαλλάσσουν από το βάρος της δυσάρεστης ανάγνωσης; O Τριστάν μπορεί να είναι ένας τύπος που κάνει πλάκα αλλά μπορεί και όχι.

Πώς αφήνετε ανοικτά τέτοια νήματα εφόσον δεν υπάρχουν εδώ ψυχολόγοι/ψυχίατροι;


Έτσι διάβασα εγώ το μήνυμα του Τristan:

"Καλησπέρα παιδιά.

Διάβασα τα μηνύματά σας και θέλησα να πω κι εγώ την ιστορία μου μήπως πάρω κάποια απάντηση. Εγώ έχω αρκετά χρόνια κατάθλιψη. Μέχρι πριν 7 χρόνια ήμουν εθισμένος σε σκληρά ναρκωτικά. Πηγαίνοντας σε ένα πρόγραμμα είδα ότι έχω επηρεαστεί πολύ περισσότερο από ότι νόμιζα.

Εκεί δεν ολοκλήρωσα γιατί ερχόμουν σε κόντρα με τους υπεύθυνους. Δεν είχαν διαγνώσει τίποτα. Στη συνέχεια συνέχισα μόνος μου και σκέφτηκα
ότι κάνοντας μια καινούργια σχέση (χώρισα την προηγούμενη χωρίς να περάσω κάποιον ιδιαίτερο χωρισμό και μου φάνηκε περίεργο...). Μετά συνεχίστηκαν διάφορες ανωμαλίες και διαταραχές της ψυχολογίας μου.

Πάσχω από βαριά κατάθλιψη και κανένα φάρμακο δε με βοηθάει. Οι μέρες μου είναι σχεδόν όλες άσχημες και περνάω και κάποιες περιόδους με τάσεις αυτοκτονίας και έντονους σωματικούς πόνους. Τα τελευταία χρόνια έχω συνέχεια στο μυαλό μου τη συγκεκριμένη κοπέλα. Έτσι ακριβώς την είχα και όταν ήμασταν μαζί. Θέλω να απαλλαγώ από όλο αυτό αλλά δεν το βλέπω πολύ εύκολο.

Κάθομαι συχνά σπίτι και προσπαθώ να είμαι χαλαρός αλλά οι σκέψεις γυρίζουν συνέχεια... κάθε μέρα. Αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές θα ήταν ευχάριστο, να ξέρετε όμως ότι έχω πάει σε πολλούς γιατρούς και έχω πάρει διάφορες αγωγές οι οποίες δε βοήθησαν σε οποιαδήποτε δοσολογία.

Νιώθω ότι κανείς δε με καταλαβαίνει και έχω πρόβλημα στην επικοινωνία. Εργάζομαι σε ένα ευχάριστο περιβάλλον (μαγαζί έχω με τη μάνα μου) που με κάνει κάπως να ξεχνιέμαι. Κάπως... Οι καλύτερες μέρες μου είναι κάποιες το καλοκαίρι και οι πιο άσχημες (αλλά πολύ) είναι στις γιορτές στα ταξίδια και γενικά όταν χαλαρώνω. SOS. Κάθε άποψη και βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ. "


Tι απαντάτε εδώ;
Απάντηση με παράθεση