Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 20-06-13, 17:25
Το avatar του χρήστη seismic
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 01-03-20 21:08
Προς όλους τους υπεύθυνους του κράτους για την αντισεισμική προστασία της χώρας.

Δεν μπορείτε να μου πείτε με την λογική, που ακριβώς η αντισεισμική ευρεσιτεχνία μου καθώς και η θεωρεία μου είναι λάθος.
Μου ζητήσατε να παρουσιάσω με ένα σωστό βίντεο την ευρεσιτεχνία μου. Το έκανα με αυτό το βίντεο.
https://www.youtube.com/watch?v=KPaNZcHBKRI
Μου ζητήσατε να κάνω εφαρμοσμένη έρευνα και την έκανα στο Μετσόβιο με τα πρώτα αποτελέσματα να είναι απίστευτα καλά.
Συναντήθηκα με τους πλέον αρμόδιους φορείς στην Ελλάδα ( στο ΙΤΣΑΚ ) τους ανάλυσα την θεωρία μου και τον μηχανισμό, και απάντησα σε κάθε ερώτηση που μου έκαναν, και δεν μπόρεσαν να με διαψεύσουν.
Απεναντίας μου είπαν πως θα πρέπει να εξετάσουν το σύστημα σε σεισμική βάση, σε διαφορετικά μοντέλα κατασκευών.
Ο πρωθυπουργός είπε ότι πρέπει να βοηθήσουμε την καινοτομία .... σε εμένα, και σε όλους τους άλλους που έχουν ευρεσιτεχνίες, αυτό ακούγετε σαν αστείο, διότι όχι μόνο δεν βοηθάει κανένας σε αυτό το κράτος, απεναντίας, κάνει ότι μπορεί για να σταματήσει την ιδιωτική πρωτοβουλία.
Το μόνο που μπορώ να κάνω πια, είναι ένα μικρό δικό μου πείραμα, ξέροντας όμως, ότι στην τελική δεν θα το πάρουν στα σοβαρά.
Θα το κάνω όμως πρώτα για εμένα, ( για να έχω ήσυχη την συνείδησή μου ) και δεύτερον για τους χιλιάδες, για να μην πω εκατομμύρια αναγνώστες μου.
Από εκεί και πέρα, η ευθύνη θα βαραίνει όλους τους αρμόδιους φορείς στην Ελλάδα, για την μεγάλη τους απραξία.
Το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό, διότι είναι θέμα εθνικής ασφάλειας, και δεν μπορεί ένας ιδιότης να τα βγάλει πέρα μόνος του.
Ας αναλάβει ο καθένας αρμόδιος τις ευθύνες του.

Είναι θέμα εθνικής ασφάλειας διότι.
1) Πρέπει να εξετασθεί αν ο πληθυσμός της χώρας είναι πιο ασφαλής σε σεισμό.
2) Πρέπει να εξετασθεί αν σε περίπτωση πολέμου, οι στρατιωτικές κατασκευές αντέχουν περισσότερο από ότι αντέχουν σήμερα στις βόμβες.
3) Πρέπει να εξετασθεί πόσα θα πληρώσει το κράτος σε επισκευές σε ενδεχόμενο σεισμό, με ή χωρίς το σύστημά μου.

Θα σας πω την γνώμη μου για το πως δημιουργείται ένας σεισμός, και για το πως θα προκαλέσετε έναν σεισμό.

Υπάρχουν τρεις τύποι σεισμών.
1) Αυτοί που δημιουργούνται από τα ηφαίστεια.
2) Αυτοί που δημιουργούνται από το φυσικό αέριο.
3) Αυτοί που δημιουργούνται τεχνητά, ή από τεχνική δραστηριότητα.
Βασικά ο σεισμός είναι αποτέλεσμα της υπερβολικής πίεσης πάνω στον φλοιό της γης.
Οι τεκτονικές πλάκες δεν ευθύνονται για τον σεισμό.
Τα ηφαίστεια έχουν ουρές μάγματος, οι οποίες όταν έλθουν σε επαφή με θύλακες πετρελαίου ή φυσικού αερίου προκαλείται έκρηξη.
Βασικά αν εμείς τρυπήσουμε σε μέρος όπου υπάρχει φυσικό αέριο, και διοχετεύσουμε μέσα στην οπή αέρα, ( που περιέχει οξυγόνο ) θα γίνει έκρηξη, θα εκτονωθεί , προκαλώντας τις τεκτονικές πλάκες στην επιφάνεια της γης να μετακινηθούν.
Συμπέρασμα
Ο σεισμός προκαλείται από πεπιεσμένο αέρα, ο οποίος είναι προιόν έκρηξης αερίων ή πετρελαίου, όταν αυτά έρθουν σε επαφή με μάγμα, αναγκάζοντας τις τεκτονικές πλάκες να μετακινηθούν.
Οπότε όπου υπάρχουν πολλοί μικροσεισμοί, υπάρχει και πετρέλαιο ή φυσικό αέριο.
Για τον λόγο αυτό δεν είναι δυνατόν να υπάρξει ποτέ πρόβλεψη σεισμού.
Τόσο απλά...
Δηλαδή οι κατασκευές που σχεδιάζουμε εδράζονται πάνω σε έδαφος το οποίο δέχεται πιέσεις έκρηξης. ( φαινόμενον πνευματικής πίεσης )
Για τον λόγο αυτό, είναι απολύτως αναγκαία η πάκτωση της κατασκευής στο έδαφος.
Πόσα χρήματα έχετε δώσει σε έρευνα για την πρόβλεψη των σεισμών?
Δεν θα ήταν καλύτερα να τα είχατε δώσει στην έρευνα για την σχεδίαση αντισεισμικών κατασκευών?
Απάντηση με παράθεση