Θέμα: Καλή ψήφο
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-09-15, 11:50
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Καλή ψήφο

Φίλες και φίλοι.
Σας εκτιμώ όλους ότι και να ψηφίσετε την Κυριακή
Δεν έχω τίποτα μαζί σας, τα έχω όμως με μερικές επιλογές σας Για μία και τελευταία φορά εκφράζω έντονα την αγανάκτηση μου, όχι σε σας που σας θεωρώ μοναδικούς ανθρώπους ανεξάρτητα, αν είστε αριστεροί ή δεξιοί.
Εκφράζω την αγανάκτηση μου για όση ταλαιπωρία έχω υποστεί από μερικές επιλογές της Κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ. Είχα την ατυχία παραμονές του κλεισίματος των τραπεζών, να μου κλέψουν το πορτοφόλι μαζί με την κάρτα ανάληψης, της πενιχρής μου σύνταξης. Υπέστην τα πάνδεινα περιμένοντας σε ατελείωτες ουρές για να πάρω 60€ επί τρεις ημέρες, για να φάω. Μέχρι που λόγω ζέστης λιποθύμησα και μετέφεραν σε φαρμακείο για να συνέλθω. Δεν τους το συγχωρώ αυτό και μέχρι να κλείσουν τα μάτια μου, δεν θα τους το συγχωρήσω.
Τον Ιανουάριο δεν μίλησα, δεν εκφράστηκα. Θεώρησα και περίμενα την αλλαγή χωρίς ποτέ να τους έχω πιστέψει.
Σε επτά μήνες ειπώθηκαν και έγιναν τόσα πολλά, που αμφιβάλω για την σαθρή μνήμη μερικών φίλων, που τους είδα να δαγκώνονται και να μην εκφράζονται. Λογικό από την μία πλευρά, αλλά τόση περιχαράκωση, δεν την περίμενα από πολύ σημαντικούς ανθρώπους.
Μας είπαν 13η σύνταξη και μας την περιόρισαν και άλλο, μας είπαν 750 κατώτατο μισθό και τα έκαναν γαργάρα, μας είπαν διαγραφή μνημονίων και για έξι μήνες έπαιζαν και ήρθαν στο αμήν με capital controls, να κάνουν ένα σαθρό δημοψήφισμα που έκανε απίστευτη ζημιά για να κάνουν το 62% όχι ναι, για να αποφασίσουν ότι με Βαρουφάκηδες αερολόγους δουλειά δεν γίνεται. Όλα αυτά για κομματικούς λόγους, γιατί ήξεραν τι θα ακολουθήσει. Μάζεψαν σε ένα κόμμα κάθε καρυδιάς καρύδι, με μια πρόεδρο βουλής θέατρο σκέτο. Οι επιλογές του Αλέξη, αποδείχτηκαν τραγικές, ποιος θα τον ξαναπιστέψει, εκτός των κολλημένων;
Καλή ψήφο και το καλύτερο για την Ελλάδα μας.

Σ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
justin (19-09-15)