Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 06-05-10, 02:05
riana
Guest
 

Κυριες μου και Κυριοι, εχω ασχοληθη με το θεμα...επειδη εχω μια χρονια ασθενεια, και κατα εξαρσεις ποναω, κανω ειδικη διαιτα κλπ, πριν 18 χρονια αποφασισα να μαθω αστρολογια...για να απασχολω το μυαλο μου με κατι, και να μη καταθλιβομαι με τους πονους μου... και τοτε δεν ειχαμε στο σπιτι υπολογιστη, και εκανα με το χερι τους μαθηματικους υπολογισμους που χρειαζομουν.
Τα πρωτα 2-3 χρονια εμαθα να ξεχωριζω τους ανθρωπους απο τον μηνα της γεννησης, και μου αρεσε που συζητωντας με καποιον ηξερα και τον χαρακτηρα του σαν να μου ηταν οικειο προσωπο...
Λοιπον ο καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος, μπορει να εχει μερικα κοινα με ανθρωπους του ιδιου ζωδιου, αλλα εχει και αλλα τοσα διαφορετικα.. και θα ρωτησετε εσεις που δεν πιστευετε-μα καλα στον ιδιο μηνα δεν γεννηθηκα κι εγω; το ιδιο ζωδιο ειμαι, αλλα ειμαι διαφορετικος.- η ερμηνεια του καθε ατομου ειναι διαφορετικη, γιατι δεν μπορει να κριθη το ατομο μονο απο το ζωδιο του.. αλλα απο τον χαρτη της γεννησης που φτειαχνουμε εμεις οι αστρολογοι, απο στοιχεια του Γκρινουιτσ, και με μαθηματικους υπολογισμους..Οταν εχουμε μπροστα μας αυτον τον χαρτη, τοτε γνωριζουμε και το ατομο.. Πρωτα λαμβανουμε υπ'οψην τον ωροσκοπο..(η ακριβης ωρα γεννησης ) και εχει να μας πη πολλα, γιατι ο ωροσκοπος ειναι πιο σημαντικος απο το ζωδιο μας καθοτι σε συνδιασμο με τον μηνα της γεννησης, μας δινει τις διαφορες απο αλλους ιδιων ζωδιων.. μετα παιζει βασικο ρολο η μοιρα του ωροσκοπου, και τι γωνια σχηματιζει με τα φωτα (Ηλιο,Σεληνη,) αλλα και με ολους τους πλανητες του χαρτη μας, μετα βλεπουμε τη θεση που βρισκετε ο καθε πλανητης μεσα στους 12 οικους του χαρτη, και σε ποιο ζωδιο (χρωματιζετε) παραδειγμα Αφροδιτη στον 2ο οικο, σε καλη γωνια με τον Ηλιο, δειχνει οτι θα αναζητουμε ειτε ευκολο χρημα, ειτε ευκολη δουλεια χωρις να κοπιαζουμε, θα βαριομαστε τακτικα, θα μας αρεσει μονο η ξεκουραση, και οχι ο κοπος... αντιθετα με μια Αφροδιτη σε καλη γωνια με τον Δια μεσα απο τον δευτερο οικο,δειχνει οτι θα ημαστε παντα τυχεροι στη ζωη μας, και τα οικονομικα μας , και δεν θα δυσκολευτουμε ποτε... θα ειμαστε ομως και σπαταλοι, δηλ σε πραγματα που δεν θα τα χρειαζομαστε,αλλα αγορασαμε ετσι για κεφι...
Μεσα στο χαρτη μας λοιπον βρισκουμε με τι ειδους χαρακτηρα γεννηθηκαμε, τι κληρονομησαμε απο τους γονεις μας ,απο ποιον γονιο περνουμε χαρακτηριστικα, ποιες ειναι οι τασεις που μας σπρωχνουν να θελουμε η να αγαπαμε ενα επαγγελμα, τι ειδους φιλους διαλεγουμε, ποιες ασθενειες εχουμε την ταση να παθουμε, τι γαμο θα κανω θα εχει διαρκεια;, και γενικα οτι κανουμε στη ζωη μας, σπροχνωμαστε απο αυτο το -γραμμενο- μας.
Θα εχετε παρατηρηση οι νεοι γονεις, οτι τα παιδια σας πιθανον να γεννηθουν στο ζωδιο σας, η να εχουν παρη το ωροσκοπο σας για ζωδιο τους, η τη θεση της Σεληνης των γονεων, ενα ειναι σιγουρο, οτι καποιο χαρακτηριστικο απο τα ζωδια των γονεων θα παρουν τα παιδια, γιατι αυτη ειναι η κληρονομικοτητα, και η συνεχεια του δεντρου της οικογενειας.
Οι μεγαλοι, δυσκολα μπορουν να εχουν ακριβης γεννηση, δηλ. η αστρολογια ζηταει μια γεννηση που συνεβη την ταδε μερα, την ταδε ωρα, και το λεπτο, στο ταδε γεωγραφικο μηκος και πλατος ενος τοπου, διαφορα ωρας ταδε απο το Γκρινουιτσ..... μεχρι καποια χρονια στη δεκαετια του 60, δηλωναν τα παιδια που γεννιοντουσαν οι γονεις οποτε ηθελαν, και τα ληξιαρχεια δεν ζητουσαν πολλα στοιχεια, τους εφτανε μονο μια ημερομηνια.. πολλες γεννησεις ξεχνιοντουσαν, και δηλωνοταν σε οποιαδηποτε ημερομηνια, ετσι εχουμε λαθος στοιχεια για μεγαλους ανθρωπους, και μπορουμε να τους κρινουμε μονο απο τα χαρακτηριστικα τους, και οχι απο εναν αληθινο χαρτη...
Η αστρολογια ειναι το -γραμμενο μας- που λενε... και το γραμμενο μας το εγραψε ο Θεος, και μας εστειλε στη γη για να το ζησουμε, και απο μας εξαρτατε αν αξιοποιησουμε τις τασεις που μας σπρωχνει το γραμμενο μας, να μαθουμε τις αδυναμιες και τα ελατωματα μας, και να διορθωθουμε ,γινοντας στη ζωη μας καλοι ανθρωποι.... αλλα να ξερουμε και τα καλα μας, ωστε να δοξαζουμε τον Θεο που μας τα εδωσε.....γιαυτο λοιπον γνωριζοντας κανεις να διαβαζει αυτον τον μεγαλο κωδικο (αστρολογια) που μας εγραψε ο Θεος, δεν μπορουμε να το κανουμε επαγγελμα, και να ζουμε απο αυτο, αλλα μονο δωρεαν, χωρις αντιτιμο, για να βοηθησουμε τους ανθρωπους να καταλαβουν τον εαυτο τους, και να διορθωνουν τα λαθη τους....
Καταλαβαινετε λοιπον οτι αυτοι που το εχουν επαγγελμα, και ψεματα θα γραψουν, και συμφερον θαχουν να τα βρουν ολα τελεια αν κανετε μια επισκεψη...για περιοδικα κλπ, δεν μπορει ποτε να γινη ομαδικη προβλεψη για κανεναν.. ο καθενας ειπαμε εχει τον δικο του χαρτη, που ειναι μοναδικος σ'ολη τη γη......... και κατι τελευταιο.. η αστρολογια δεν ειναι η προβλεψη για να βλεπουμε το μελλον μας.. ειναι οι τασεις του χαρακτηρα που γεννηθηκαμε μια συγκεκριμενη στιγμη.. και τι μας σπρωχνει να παθουμε η να κανουμε.... δεν μπορει βεβαια να αποκριπτογραφηση κανεναν αρριθμο λαχειου η λοτο, ακριβως γιατι ΔΕΝ ειναι μαντικη... και πουθενα δεν μπορει να γραφη ο μαγικος αρριθμος για οφελος καποιου...
Απάντηση με παράθεση