Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #223  
Παλιά 31-12-09, 01:34
ChristosGeorgak Ο χρήστης ChristosGeorgak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-02-10 14:03
Γεια σας....Διάβασα ότι έχετε συζητήσει σε αυτό το θέμα και ελπίζω να είστε καλα .
Δεν έχω ξαναγράψει σε κάποιο forum αλλά ίσως έχω ανάγκη να μιλήσω κάπου.
Η θεία μου η οποία και με μεγάλωσε μαζί με τους γονείς μου πάσχει από πολλαπλό μυέλωμα.Διαγνώστηκε πριν ένα χρόνο και θα έλεγα οτι οι γιατροί στο ΝΙΜΙΤΣ ήταν καθησυχαστικοί.Έκανε θεραπεία με Revlimid και ακτινοβολίες στο κρανίο διότι εμφανίστηκε κάποιος όγκος και ο οποίος εξαλοίφθηκε.
Πριν λίγες μέρες είχε εντονους πόνους στην μέση και στο αριστερό πόδι και κάναμε εισαγωγή στο νοσοκομείο,όπου και θα αλλάξουν την αγωγή.Έπισης εμφανίστηκαν κατι μάζες στην κοιλιακή χώρα.Τέλος παραμορφώθηκε πάνω από το στήθος κάποιο οστό.

Δεν έχει κάνει μεταμόσχευση ακόμα.

Θέλω να ρωτήσω αν κάποια από τα παραπάνω τα έχετε δει ή ακούσει και φυσικά αν μπορέι να καλυτερεύσει η ποιότητα ζωής της ίσως και κάποια αποτελεσματίκη θεραπεία.

Διάβασα ότι σε πολλές περιπτώσεις ο ασθενής καταλήγει απλά να παρακολουθεί την νόσο συνεχίζοντας την ζωή του κανονικά.Απλά δεν μπορώ να καταλάβω ή δεν θέλω σε τί κατάσταση βρίσκεται η ασθένεια στην θεία μου.
Έχω ήδη χάσει πατέρα (καρδιακό ) και θείο (καρκινος..) και για να γράφω σε forum σήμαινει ότι δεν αντέχεται και άλλη απώλεια μέσα σε 5 χρόνια.

Σας εύχομαι τα καλύτερα και θα ήθελα καποία πληροφόρηση για όσα σας είπα παραπάνω.
Απάντηση με παράθεση