Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 10-04-08, 22:43
Το avatar του χρήστη kanaria
kanaria Ο χρήστης kanaria δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 21-07-21 18:20
Αρχική Δημοσίευση από Stanley Εμφάνιση μηνυμάτων
αν έχεις ισχυρή κλινική υποψία ιγμορίτιδας τότε μια "καθαρή ακτινογραφία" δεν αρκεί για να την αποκλείσει. Αντίθετα, αν έχεις μικρή κλινική υποψία ιγμορίτιδας τότε δεν έχεις λόγο να κάνεις ακτινογραφία.
Δεν ξέρω που βρίσκομαι. Δεν πιστεύω ότι είναι σοβαρή η κατάστασή μου διότι τα τελευταία τρία χρόνια μόνο μια φορά χρειάστηκα αντιβίωση, και τις υπόλοιπες ξεπέρασα την ασθένεια με θαλασσινό νερό και τσάι που έφτιαχνα από θυμάρι.

Πρέπει να πω ότι παθαίνω εὐκολα ιγμορίτιδα γιατί έχω «κρεατάκια» (έτσι μου εξήγησαν), τα οποία ανακάλυψα πριν από λίγα χρόνια!

Αρχική Δημοσίευση από Stanley Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σημειώσω ότι σήμερα σπανίως δίνουμε αντιβιοτικά για την ιγμορίτιδα (σύμφωνα με τη διεθνή βιβλιογραφία--τώρα το τι γίνεται στην πράξη...).
To 2004 στο διάστημα τριών μηνών έπαθα ιγμορίτιδα τέσσερις φορές! Τις πρώτες δυο πήρα αντιβίωση δεύτερης γενιάς από δυο διαφορετικούς ΟΡΛ. Την τρίτη, μια από τις απλές και γνωστές που είχα πάρει και παλαιότερα, την οποία μου έδωσε η αλλεργιολόγος μου. Την τέταρτη φορά έψαξα στο ίντερνετ πληροφορίες () για φυσικούς τρόπους αντιμετώπισης της ιγμορίτιδας και κατέληξα στο θυμάρι (το οποίο, παρεπιπτόντως, το παίρνει η γιαγιά μου ανέκαθεν όταν ἐχει μπούκωμα) και στο θαλασσινό νερό.
__________________
On my own
Απάντηση με παράθεση