Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 28-07-13, 23:45
sofi Ο χρήστης sofi δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-13 23:51
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα να μιλήσω για το πολαπλο μυελομα.....Υπαρχει κάποιος που να εχει αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο?
διαγνωσθηκε το π.μ πριν απο 2,5 χρονια στην μητερα μου 52 ετων.η καθιστερηση φυσικα που ειχε μεχρι να καταλιξουνε οτι πασχει απο π.μ την εβλαψε στα νεφρα και μαζι με το γολγοθα που ακολουθεισε ειχαμε να αντιμετοπισουμε και την αιμοκαθαρση η οποια επιπλεκει περισσοτερο τα πραγματα.αυτο που εχω να πω χωρισ να θελω να υπερβαλω εινε μια απο τισ χειροτερεσ αιματολογικεσ ασθενειεσ που απλονει τα πλοκαμια τησ στα ζωτικα του ασθενη σε ολα τα οστα και φυσικα ηνε αιματολογικα δισκολη αφου πευτει ο αιματοκριτησ πευτουν τα λευκα αιμοσφαιρια αιμοπεταλια κ.α.Η συμβουλη μου ηνε να το πσαχνουνε οι συγγενεισ παρα πολη να βρουν τουσ καλητερουσ γιατρουσ και εμπειρουσ γιατι δεν ηνε πεχνιδι αυτη η αρρωστεια.εμεισ ειμαστε στο παππανικολαου στην θεσ/κη και αν δεν υπηρχε πριν απο τα προηγουμενα νοσοκομεια αυτη η καθηστεριση στονα κανουν σωστη διαγνωση τωρα δεν θα ειχε καταστρεψει τα νεφρα τησ και δεν θα ειχαν γεμισει τα οστα τησ.ηνε στο 3το χρονο και εχουμε κανει ολεσ τισ θεραπειεσ με revlimid me valcate dexamethazon και δυστιχωσ δεν ηχε απαντισει σε καμια.τωρα ξεκιναμε ακτινοβολιεσ στα οστα για την ενδυναμωση τουσ..εγω δεν εχω χασει τισ ελπιδεσ μου πηστευω η μητερα μου θα ζησει και συνεχεια πσαχνω να βρω μηπωσ υπαρχει καποιοσ που να δωσει μια πληροφορια επιπλεον και θα μου ηνε χρησιμη..καλο κουραγιο ευχομαι και σε εσασ και τελοσ να πω οτι η καλη διαθεση του ασθενη ηνε δικη μασ ευθινη και πρεπει να το εχουμε συνεχεια στο μυαλο μασ να πολεμαμε να τον κραταμε δυνατο και να δινουμε κουραγιο
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sofi για αυτό το μήνυμα:
a_nastasa_ki (23-03-14)