Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 23-09-08, 22:13
katerinio Ο χρήστης katerinio δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-05-10 12:32
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Γειά σας απο το Ηράκλειο Κρήτης...
Θέλω να δώσω αρχικά συγχαρητήρια σε όλους εσάς που μέσα απο αυτές τις σελίδες ενημερώνετε και βοηθάτε ανθρώπους απεγνωσμένους..

Κάπως έτσι αισθάνομαι κι εγω..πάνω κάτω τα συμπτώματα είναι τα ίδια σε όλους..
ο πατέρας μου, 63 ετών, με πολύ ενέργεια και δύναμη (Κυνηγός και ψαράς σε καθημερινή σχεδόν βάση) τον τελευταίο καιρό μας έχει προβληματίσει..
Το πρόβλημα ξεκίνησε όταν πριν απο 3 μήνες άρχισε να πονάει φρικτά στη μέση του..πήγαμε σε διάφορους ορθοπεδικούς, οι οποίοι μας πρότειναν ξεκούραση (λουμπάγκο). αφου έμεινε αρκετό καιρό στο κρεβάτι καταλήξαμε σε ένα νοσοκομείο του Ηρακλειου, με τον καλύτερο ορθοπεδικό να κάνει κυφοπλαστική στην σπονδυλική του στήλη.. Είχαν "διαλυθεί" στην ουσία κάποιοι σπόνδυλοι του. Τότε ο γιατρός μου μίλησε πρώτη φορά για "καρκίνο"..όπου έφυγα ..τρέχοντας χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο που μου μιλάει..Για να μην τα πολυλογώ, μετά την επέμβαση στη μέση, ήρθαμε σε ένα άλλο νοσοκομείο στην Αιματολογική κλινική (μας ειχαν παραπέμψει οι γιατροί εκεί) όπου και με κάποιες ειδικές εξετάσεις φανερώθηκε η καταραμένη αυτή αρρώστια..
Πολλαπλό μυέλωμα..
έκανε εισαγωγή κατευθείαν και οι γιατροί δεν μας μιλάνε καθόλου..
Θα κάνει μας είπαν 5 κύκλους θεραπειών, ήδη έχει ολοκληρωθεί ο πρώτος αλλά επειδή έχει αναιμία του έχουν ήδη βάλει 4 φιάλες αίματος.
Σήμερα (και αφού ειχε βγει πριν απο δυο εβδομάδες) τον κράτησαν ξανά μέσα στο νοσοκομείο για να του κάνουν τις εξετάσεις του.. ενω είναι προγραμματισμένος για να μπει ξανά στις 09/10..
Αισθάνομαι πολύ άσχημα, γιατί καταλαβαίνω (χωρίς ναμου το έχει πει ο γιατρός) οτι ειναι σε προχωρημένο στάδιο, αφού έχει χάσει την δύναμή του, δνε μπορει να περπατήσει, πονάει πάρα πολύ και είναι απίστευτα χλωμός!!
Μας είπε ο γιατρός οτι φοβάται τα νεφρά διότι αυτή η ασθένεια τα επηρεάζει και όντως έχει και πολλούς πόνους εκει..
Δεν γνωρίζω όμως τι αγωγή του δίνουν..οι γιατροί ειναι πολύ απόμακροι και δεν μιλούν..
διαβάζω μέρες τώρα τις δημοσιεύσεις σας..αλλά και μόνο που "μίλησα" απο εδω, αισθάνομαι οτι κάποιες απαντήσεις θα τις πάρω..
να είσαστε καλά όλοι και καλή δύναμη ...
Απάντηση με παράθεση