Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 13-12-06, 16:14
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
επιτρεψτε μου να αρχισω κι εγω μια λιστα απο τα πιο χρησιμα (η εστω ενδιαφεροντα) προγαμματα

Abexo... αγνοω τη χρησιμοτητα ενος registry cleaner αλλα για να υπαρχουν θα πει οτι χρειαζονται.. ειναι το μονο δωρεαν που μπορειτε να βρειτε αν και οχι το καλυτερο
CCleaner... προγραμματακι που καθαριζει σκουπιδακια στο registry, cookies, histories, logs και επεξεργαζεται τη λιστα startup
spybot... μου φαινεται ειναι το καλυτερο προγραμμα antispyware... απο προσωπικη δοκιμη, βρισκει πραγματα που δε βρισκουν τα αλλα 4 που εχω
sunbird... απο το προγραμμα mozilla... ενα organiser-ημερολογιο με ξυπνητηρι που μοιαζει πολυ με το Korganizer και εψαχνα κατι τετοιο και για τα Παραθυρα. Ακομα βρισκεται σε πρωιμο σταδιο. Μειονεκτημα του η ανικανοτητα να τρεχει σαν application-daemon, και να πρεπει να το εχετε ανοιχτο μονιμως. Υπαρχει και σαν Plugin του thunderbird για να στελνετε προγραμματισμενα e-mails
CDburnerXP Pro... γραφει cd και εχει εξαιρετικο Interface, με σημαντικο μειον, το οτι δεν κανει αντιγραφα
Editpad... ενας χρησιμος και οικονομικος αντικαταστατης του notepad
dbpoweramp... συλλογη απο utilities για μετατροπη αρχειων ηχου, συμπιεση, cd ripping κλπ σε παρα πολλα φορματ (εξαρταται απο τα plugins που θελετε)
Τελος το χρησιμοτατο Getright για να εχετε τον ελεγχο στα download σας (ξερω οτι καποιοι το μισουν αλλα θα ηθελα να ξερω και καποιο καλυτερο). Μια opensource πιο μινιμαλιστικη εναλλακτικη ειναι wxDownloadFast


Επισης...

LBC (led binary clock)... για πλακα :Ρ ενα Desktop ρολοι δυαδικου συστηματος
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 16-12-06 στις 13:28
Απάντηση με παράθεση