Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 26-01-10, 13:30
νεφελη
Guest
 

star κολπικός υπέρηχος

εμεινα εγκυος υστερα απο 15 μηνες. κανω τεστ αιματος. θετικο. πηγαίνω στο γιατρό και μου κάνει κολπικο υπέρηχο στις 5 εβδομαδες. Τον ρωτάω τι θα δούμε κια δεν μου απαντάει. μου λεει να τον ξαναδω στις 6 εβδομάδες. παλι κολπικος υπέρηχος. δεν βλεπει σχεδον τιποτα κια μου λεει οτι εχει παλινδρομησει. με ρωτα αν μπορω να παω εκεινη τη στιγμη να κανω εξεταση αιματος. του απανταω οχι. αρχιζει και μου λεει με ποιους τροπους γινεται η αποβολη (χαπια, αποξεση κ.α. ) και για εξωμητριο που ειναι πιο σπανια περιπτωση. αφου εχει περασει λιγη ωρα κι εγω προσπαθω να συνειδητοποιησω τι μου εχει πει τον ρωταω. Γιατρε, αν συμβει μονη της η αποβολη ποτε θα γινει αυτο? σε 7-10 μερες μου απαντα!
Υπαρχουν γιατροι κια γιατροι γι αυτο μην ακουω για τα πτυχια τους και πως τα πηραν. ειναι ασυνειδητοι. επρεπε να μου πει οτι η χοριακη δεν ανεβαινει και να ξανακανω εξεταση αιματος κι οχι πως γινεται η αποβολη. οχι σε μια γυναικα που ειναι το πρωτο της και βλεπεις ποσο το θελει. και ναι πιστευω οτι δεν επρεπε να μου κανει υπερηχο.
πηγαινω με 1,5 μερα διαφορα σε αλλο γιατρο και με παραπεμπει σε γιατρο που εχει τελευταιας τεχνολογιας μηχανημα για να το δουμε. Το βλεπουμε ενω εκεινος δεν το εβλεπε.
το παιδι εκεινο οντως δεν γεννηθηκε ομως εγω εχω τη "φωτογραφια" του και αν δεν ειχα παει και σε αλλον γιατρο δεν θα το ειχα δει ποτε.
Απάντηση με παράθεση