Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 13-05-11, 15:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξένιε, επιτρέπεις να μπαίνουν εδώ μέσα άνθρωποι απελπισμένοι, με σκοτεινές ή διασαλευμένες σκέψεις, μόνο και μόνο για να μπορείς να υπερηφανεύεσαι ότι το σάιτ σου διαθέτει και ιατρικό κλαμπ. Αυτό τουλάχιστον καταλαβαίνω εγώ. Εφόσον οι γιατροί απουσιάζουν, ας κλείσει το ιατρείο.
Ξέρεις πόσες φορές Nelly σε προσωπικά μηνύματα, έχουμε ασχοληθεί με γνωστούς και αγνώστους που έχουν προσωπικά προβλήματα, ψυχολογικής φύσεως;

Μερικοί από αυτούς τους ανθρώπους, απλά ζητάνε κάποιον να τους ακούσει, απλά να τους ακούσει, ακόμα και αν δεν είναι σχετικοί. Έχουν ανάγκη από μία κουβέντα, που φυσικά δεν θα γίνει δημόσια.

Δεν έχω την δύναμη να τους πω όχι δεν θα γράφετε εδώ. Δες τι γίνεται στα θέματα με το Crohn και ακόμα περισσότερο με την πιο σοβαρή κατάσταση, με το πολλαπλό μυέλωμα. Το τελευταίο επειδή το έχω ζήσει σε πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο, μπαίνω στην ανάγκη να απαντώ κιόλας σε κάθε νέο μέλος που γράφει ένα μήνυμα εκεί.

Δεν το κάνω για ακροαματικότητα, για να αυξηθούν οι επισκέπτες ή τα μέλη, δεν έχω διαφημίσεις για να με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Έχω ξημερωθεί με ανθρώπους που ήθελαν κάποιον που μπορούσε να ακούσει. Είχα πάει πολλές φορές στην δουλειά μου, με ούτε μισή ώρα ύπνο, γιατί ένας φίλος, ένα μέλος, είχε ανάγκη να μιλήσει χωρίς να έχει τον άλλο πρόσωπο με πρόσωπο. Εκεί μπορούσε να ανοιχτεί. Έχω ακούσει παράπονα, για αποτυχία σε εξετάσεις, για αποτυχία στο αίσθημα του, για δουλειά κλπ. Έχω φύγει νύχτα να πάω σε ένα μέλος της άκρο, που θεώρησε ότι είχε φτάσει στο σημείο 0, που κάποτε είχα φτάσει και εγώ και πήρα ταξί από την Κυψέλη για το νεο Ηράκλειο, για το Παγκράτι και τον Νέο Κόσμο... Ούτε τότε ούτε τώρα, το έκανα ή το κάνω, για να στεριώσω και να αυξήσω τα μέλη της AcroBase.

Και εγώ κάποτε είχα προβλήματα και μέσα εδώ βρήκα χέρια να με στηρίξουν, γιατί όλοι δώσαμε και πήραμε.

Δεν θα αποκλείσω σε κανέναν να πει ότι θέλει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση