Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 23-02-10, 20:59
e-daskala Ο χρήστης e-daskala δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-10 10:55
Question

Δεκτη η παρατηρησή σου! Αλλά για ποιους καλους τρόπους λες? εθεσα απλά ερωτήματα δίνοντας ένα παράδειγμα από όσα είχαν γραφτεί παραπάνω και το μόνο που έισέπραξα από αυτούς που ήδη βρισκονταν στο σπιτι ήταν ότι δεν καταλαβαίνω τι διαβαζω και το ''όπως νομιζεις'', λες και ζω στον δικό μου πλανήτη...ΑΑΑΑΑ! εκτός από τους καλους τρόπους, ο Ξενιος Ζευς που πηγε?(Μην τα θυμόμαστε μόνο όταν μας βολεύει!)

Αλλά γιατι βρηκα εκτος θέματος- το θέμα είναι το ''παιχνίδι κ μαθηματικα'' γιατι έτσι ονομάζεται και δεν πρόκειται ακριβώς για διαγωνισμό! Καθως ο διαγωνισμός έχει ως κυριο στοχο του την ανάδειξη του πρώτου-του καλύτερου- , αυτός λοιπον εν αντιθεσει έχει ως σκοπό του το να φέρει τα παιδιά πιο κοντα στα μαθηματικά που ακομη και πολυ δάσκαλοι τα έχουν ταμπού-φοβο και το μεταφερουν στα παιδιά!

Λογω του νεαρού της ηλικιας μου ίσως ειμαι πολή ρομαντική και τα βλεπω όλα θετικά και από την καλη τους πλευρά! απλά γιατι σε αυτό το θέμα γνωρίζω λίγο παραπάνω πώς λειτουργει η ΕΜΕ καθώς και το πνευμα αυτων που το οργανώνουν,ετσι να μην μπορώ το βλεπω από τη δικοί σας πλευρά...ΑΛΛΑ αυτός είναι ο λόγος που μπηκα στη συζητηση, θέλω να ακούω άλλεσ γνώμεις και πεποιθησεις και όχι να τις απορρίπτω ή να τις αγνοώ επιδεικτικά από την αρχή αλλά να της....συζητώ!
καλό βράδυ σε όλους...

Υ.Γ: δεν θεωρώ πάντως ότι δεν ειχα τρόπους άν καποιος προσβλήθηκε ζητώ συγγνώμη εφόσον και οι τροποι του δεν ήταν ανάλογοι!
Απάντηση με παράθεση