Θέμα: Games
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 21-08-06, 16:30
Το avatar του χρήστη pilotsf
pilotsf Ο χρήστης pilotsf δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 14-01-17 17:23
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Μη εγγεγραμμένος
Και εσέις πρίν 18 χρόνια μοδάτοι ήσασταν. Αλλά ξέρω, τα Blogs θα πάψουν να είναι μόδα, θα ξεφουσκώσουν και θα γυρίσουμε όλοι στο παλιό καλό bbs... XXAXAXAXAXAXAXA!!!!!
Αν και κινδυνεύω να χαρακτηριστώ spammer στο τέλος, αυτό με εξόργισε!

Δεν θα γυρίσουμε πίσω. Δεν είναι αυτός ο στόχος μας.

Πριν 18 χρόνια ήμασταν εκτός μόδας γιατί κάναμε κάτι που οι περισσότεροι χαρακτήριζαν ως "τιντουτ" και μας χαρακτήριζαν "φρικιά", "περίεργους" και άλλα τέτοια τινά. Σημερα κάνουμε κάτι πολύ πιό συγκρατημένο και standards-based. Αλλά και πάλι κάπως θα μας χαρακτηρίσουν. Ελεος.

Για ονομα. Εχω δεί τέτοια posts παντού. Εχω απαντήσει σε αρκετά. Programmers που νομίζουν οτι επειδή "ανακάλυψαν" μια γλώσσα προγραμματισμού κατέλυσαν την πολυετή εμπειρία επαγγελματιών του χώρου, users που η πρώτη τους επαφή με το Internet ήταν μέσω DSL και ενός pentium 4 και αγνοούν τι υπάρχει "κάτω" από τον ατιμο τον IE/Firefox/Opera που χρησιμοποιούν σήμερα (το HTTP πρωτόκολλο είναι ίδιο και απαράλλαχτο FYI), και άλλους πολλούς.

Δεν μπορω πλεον να δεχτώ τέτοιες προσβολές. Ειμαι software developer εδώ και αρκετά χρόνια και ΠΟΤΕ μου δεν σνόμπαρα κάποιον "αρχαιότερο" από εμένα μόνο και μόνο επειδή υποψιαζομουν οτι αυτά που γνωρίζει είναι απαρχαιωμένα. Παντα είχα κάτι να πάρω, ακόμα και απο όσους έγραφαν COBOL σε mainframes.

Συνοψίζοντας: Δεν θα κάτσουμε να υπερασπιστούμε το λόγο ύπαρξης των forums μόνο και μόνο επειδή κάποιος θεώρησε καλό να ισοπεδώσει όλα όσα δεν συμφωνούν με το μοντέλο που έχει φτιάξει στο δικό του μυαλό. Αν θέλεις να επικοινωνείς μαζί μας, είσαι πάντα ευπρόσδεκτος. Αν θέλεις να κάνεις redefine όλη την εικόνα του Internet θυσιάζοντας και προσβάλλοντας εμάς αποκλειστικά, τότε στο καλό. Δεν χρειαζόμαστε τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις.
Απάντηση με παράθεση